Fikirlerinizi öğrenebilir miyimm?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve newera tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : newera
  1. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar! 6 yıllık evliyim. Eşimle bir bebeğimiz olsun diye konuşmaya başladık ancak maddi ve manevi bir takım durumlar var.Sizlerle paylaşıp farklı bakış açıları ve fikirler almak isterim. Yaklaşık 40 kiloya yakın kilo kaybım oldu. Aslında bebek için değildi.Yani diyet yaparken bebeğim olsun diye yapmadım. Şimdi hamilelikte tekrar çok kilo almaktan korkuyorum. Çevremden en az 1 yıl verilen kiloda kalınmasının önemli olduğunu duydum. Yani hamile kalmadan önce 1 yıl bu kilomu korumalıyım ki hamilelikte çok kilo almayayım.Bir diğer sorun maddi. Araba borcumuz var. 2011 martta %50, 2011 kasımda ise %100 rahatlıyoruz. Hamilelikte harcanan paradan çok bebek olduktan sonra harcanacak para sanki daha çok gibi. Doğru mu düşünüyorum? Bu arada 29 yaşındayım.Ben kendimce 2011 mayıs ayında çalışmalara başlamayı mantıksal olarak uygun buldum fakat bebek ben istediğimde gelecek mi bakalım? Kısacası çok kararsızım. Maddiyat bir yandan, tekrar şişme korkusu bir yandan, yaş bir yandan, bebiş isteği bir yanda. Mantığım ve duygularım tamamen zıt birbirine.Siz ne önerirsiniz?

2. 27 Nisan 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kendinizi maddi -manevi her açıdan hazır hissettiğinizde bebek çalışmalarına başlamalısınız.Belli ki hazır değilsiniz.Mutlu olduğunuz koşullar oluşsun ki,bebeğinizi o mutlu,hazır dünyanıza getirin.yerimseniben

4. 27 Nisan 2010
  5. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 4 yıllık evliyim.

Ne maddi ne de manevi açıdan kendimizi hazır hissediyoruz bebek konusunda.

Biz de erteliyoruz şimdilik.Benim yaşım da 26.

Kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman başlayın bence.

Bu fikrin iyice kafanıza yatması lazım...

Ayrıca kiloyu da fazla dert etmeyin.

6. 27 Nisan 2010
  7. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet mantıksal olarak çok haklısınız. Ama böyle plan yapıp biz olmasını istediğimizde senelerce o gelmezse. Ne yazık ki bebek , her an ulaşılabilen birşey değil. Pişmanlık ve vicdan azabı yaşamaktan korkuyorum.Keşke biraz daha bekleseydik ya da keşke bu kadar ertelemeseydik...

8. 27 Nisan 2010
  9. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Evliliğin ilk yıllarında bebek ertelenmişse ilerleyen yıllarda da karar vermek bi o kadar zor oluyor sanırım. Hadi eşyalarımızın taksitleri bitsin dedik, onların bitmesine 3 ay kala araba aldık. Hadi arabanın borcu bitsin dedik. Üzerine 2 defa daha araç değiştirdik. Şimdi de bu aracın borcu bitsin diyoruz.

10. 27 Nisan 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kısmetinizde varsa olur zaten er yada geç...

Bunca sene beklemişsiniz bunu da göze almanız gerekirdi.

Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

Bak biz de 4 yıldır düşünmedik.Hala 2 yıl daha diyoruz.

Ama 2 yıl sonra da istediğimiz zaman olmazsa takdiri ilahi deriz.Elimizden birşey gelmez.

Pişmanlık mı? Mutlaka bir pişmanlık yaşarız o an.Keşke erken davransaydık diye.

Ama olmayacağı varsa erken yapsan da olmaz inan .

12. 27 Nisan 2010
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Düşündüğünüz tarih zaten öyle çoook çok uzak bir tarih değil ki, 1 yıl sonrası sadece, göz açıp kapayana kadar geçer gider. Yaşınız da genç daha. Bence bekleyin, huzurlu doğurun bebeğinizi. Kısmetinizde varsa bebek zaten gelir Allahın izniyle.

14. 27 Nisan 2010
  15. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    6 yıl bence zamanı gelmiş.maddiyat,kilo hiç bişey istediğiniz zaman olacağını biliyormusunuz?ben 7 yıllık evliyim 1 yıl borçlarımız var olmasın dedik.istemeye başladık bu defa bebişimiz gelmedi bu 7 yıl içerisinde hem maddi hemde psikolojik çöküntü yaşadık.neler yaşadım allah biliyor görmediğim tedavi kalmadı ama yine olmadı.ama rabbim bu sene nasip etti şu an 2,5 aylık hamileyim.rabbim isteyen herkese nasip etsin.

16. 27 Nisan 2010
  17. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

18. 27 Nisan 2010
  19. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer rabbim yazmışsa,6 yıl beklesen de olur 10 yıl beklesen de olur.