Filmlerde En Cok Etkilendiğiniz Sahneler Neler?

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve pancake tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

5 Haziran 2007
    Konu Sahibi : pancake
  1. pancake

pancake Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bazı filmlerin sahneleri çok etkiliyor beni.mesela savaş sahnelerine bayılıyorum ya da hiç beklenmedik finallere ama bir sahne var ki hiç aklımdan çıkmıyor.belki küçüktüm ondan çok etkilendim...

şehir efsaneleri(urban legends) filminin en başında bir kız arabasında müzik dinleyerek yolculuk yapıyor.o sırada benzini bitmek üzere ve farkında değil.güzel bir benzin istasyonunun önünden geçiyor.sonra yağmur yağmaya başlıyor ve silecekleri çalışmıyor.benzinin bittiğini farkediyor köhne bir benzinciye girmek zorunda kalıyor.sahibi olan adam yaşlı ve kekeme pek de tekin bir tipe benzemiyor.kız adamdan korktuğu için arabadan inmiyor ve onun yerine camını hafif aralayıp kredi kartını adama uzatıyor.adam, kıza ve arabaya dikkatle baktıktan sonra içeri gidiyor.iki dk sonra kızın yanına gelip kredi kartında sorun olduğunu ve bankadan aradıklarını söylüyor.kız adamın korkusundan yanına biber spreyi alarak içeri giriyor.adam da içeri girip kapıyı üstlerine kilitliyor.kız telefonda kimsenin olmadığını anlayınca adamın niyetinin iyi olmadığını düşünüyor.adam da kekeme olduğu için bir türlü konuşamıyor."bi sn" derken kız biber spreyini sıkıyor adama ve telefonu camdan fırlatıp camı kırarak arabasına atlayıp kaçıyor.adamın da dili tam o sırada çözülüyor ve "arabanın arka koltuğunda biri vaaarr" diye bağırıyor:1shok:.tabi iş işten geçiyor baltalı katil kızın kafasını oracıkta koparıveriyor.

kızlar çok yazdım kusura bakmayın.sizin de varsa böyle etkilendiğiniz sahneler paylaşın lütfen...

2. 6 Haziran 2007
  3. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben gladyator filminden cok etkilenmistim hemen hemen butun sahnelerinden ve en son film biterken calan muzikte bitmistim zaten cok seviyorum o filmi

4. 27 Haziran 2007
  5. angelbaby

angelbaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bn ocean's 13 te kumar oynama sahnelerinden çok etkilenmiştm bde elmasları helikopterle kaçırıolar ya harikaydıya

6. 20 Temmuz 2007
  7. Puantiye

Puantiye en güzeli hiç doğmamış olmak........ Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    titanic filminin bir sahnesi vardı:
    denizde donmuşlar
    kızı kurtarmaya geldiler çocuğun donmuş elini kız çıkardı ve onu bırakıp gitti.onu öyle bırakıp gitmesi bana çok dokunmuştu
    hala üzülürüm mo sahneyi hatrlayınca

8. 25 Temmuz 2007
  9. oceanqueen

oceanqueen Guru Üye

Beğenildi:
    257
    Ödül Puanları:
    323
    Ceasun yürekde (braveheart) da W.Wallece ın karısını tam gömmek üzere iken eşine verdi son öpücük cok canımı acıtmıstı.Birde Troy da Hectorun UN Achıle ile dövüşe gitmeden önce eşi ve oglu ile vedalaştığı sahneden çok etkilenmişdim.Şöyle bi düşününce aslında ne kadar çok sahne varmış aklımda.

10. 4 Ağustos 2007
  11. sema27

sema27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    requiem for a dream(bir rüya için ağıt)uyuşturucunun insanların hayatını nasıl mahvettiğini anlatan bir filmdi.bu benim imzamdaki aktör yani jared letoda başroldeydi.ve bu jaredin kolunda uyuşturucu yüzünden felaket büyük bir yara oluşmuştu ve hala o koluna acı çekerek uyuşturucu iğne yapmaya çalışıyordu sonrada doktora gitmek zorunda kalıyodu.kolu kesiliyodu.ben koluna iğne yapmaya çalıştığı sahneden çok etkilenmiştim çok acı veren bir sahneydi:çok üzgünüm:

12. 4 Ağustos 2007
  13. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde çok sevdiğim filmlerden sahneler geliyor aklıma, o kadar çok varki.
    Ben yerli sinamamızdan Selvi Boylum Al Yazmalım'dan hatırladığım kadarıyla yazayım, çok izledim ama en son izleyeli baya oldu.

Asya ailesinden kopup sevdiğinin peşinden gelmiştir, İlyas'la evlenmiştir, çocukları olmuştur. İlyas ise işinde sorunlar yaşıyor, çok sevdiği kamyon alınmıştır elinden kendisinde gözü olan orda yazıhanede çalışan bir kadın var daha öncedende ilişkisi olduğu, bu durumundan faydalanıp onunla yakınlaşır. Asya evlerinde İlyası bekler, dedikodular da çıkmıştır İlyasın nerde olduğu ile ilgili, Asyanın kulağına gider.
    Ve bir gece çocuğu kucağında o eve gider, işte o sahne.
    İlyası o kadınla pencereden gördüğü sahne, kalbindeki duyguların yüzüne yansıması. Herşeyini bırakıp peşinden bilmediği yerlere geldiği, güvendiği, sevdiği adamı, gördüğü o gözlerindeki herşey...

Sonra yine aynı filmin son sahneleri.
    Samet'in babasını, sevgiyi tercihi, Asya'nın bakışları...
    Çok iyi anlatamadım ama muhakkak bu filmi izleyenlerin gözlerinde canlanacaktır.

Güzel bir konu teşekkürler.

14. 4 Ağustos 2007
  15. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ben Cesur Yürek de Mel Gibson un gizlice evlendiği karısını rehin aldıklarında kadının gözlerindeki ümit ve çaresizlik ifadesini hiç unutamıyorum. Dağlara bakıyor belki kocası gelir ve onu kurtarır diye.senağlama Zaten filme bayıldım.

16. 18 Ağustos 2007
  17. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    motorsiklet günlüğü'nde ernesto'nun cüzzamlı insanların bulunduğu nehrin diğer tarafına geçtiğinde cüzzamlı bir adamın elini sıkıp gösterdiği ilgi ve etraftakilerin şaşkın bakışları....(İnsanlık adına alabilene verilen msj)

"ASLINDA FİLMİN TAMAMI ÖYLE YA...."

18. 24 Ağustos 2007
  19. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    rüzgar gibi geçtinin, Red Buttler ile Scarlett O’Hara ile olan tüm ikili sahneleri nerdeyse. bu filmi defalarca izleye bilirim..