Fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz?

Konusu 'Bir bilene sorun !' forumundadır ve ArmutTatlisi tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ArmutTatlisi
  1. ArmutTatlisi

ArmutTatlisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Güzelliğine düşkün hanımlar fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz, günlük bakımınız nedir? Neleri yer neleri yemezsiniz, vücudunuza neler sürersiniz, hangi sporu yaparsınız? Yorumlarınızı cevaplarınızı bekliyorum :1hug:

2. 16 Eylül 2009
  3. ArmutTatlisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sadece bilgi almak için bakmamalıyız arkadaşlar sizlerde katkı da bulunsanız bakıp çıkmasanız nasıl olur? her topikte görüyoruz bakan ve cevaplayan kişi sayısı arasında uçurumlar var yapmayalım lütfen:enbuyukkk:

Son düzenleme: 16 Eylül 2009
  4. 16 Eylül 2009
  5. morbocek

morbocek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar. hemen bişiler çiziktirivereyim şuraya :1rolleyes:
    21 yaşımdayım. boy kilodan başlamak gerekirse, boyum 1.68, kilom 54. ama sanırım olduğumdan zayıf gösteriyorum, annem hariç kimse inanmıyor 54 olduğuma. kaydirigubbakcemile3 İnce görünüyorum anlayacağınız; hatta bi iki kilo alsam fena olmaz diyorum =)
    metabolizmam hızlı sanırım, ben çok yememe rağmen çok hızlı kilo alamam. ama tabi dikkat ettiğim şeyler de var. çok fazla ekmek yemiyorum, öğünlerimi küçük tutuyorum. az yemeye alıştıkça mide küçülüyo çünkü. a.s en önemlisi ve sağlıklısı da günde 2 lt su içmeye çalışıyorum.
    bunun haricinde her gün mutlaka egzersiz yapıyorum; bitakım bacak ve kalça hareketleri ile en 20-30 mekik. çünkü azcık kilo alsam göbeğe toplanıyor benim :kedi: onu böyle engelliyorum. kalça ve bacak hareketlerini zaten kaçırmıyorum, çünkü vücudumun en beğendiğim yerleri onlar, selülit melülittir aman efenim kendini salmaktır böyle şeylerden korkuyorum a.s
    günlük bakıma gelince her sabah ve akşam yüzümü nemlendirici sabunla yıkarım. önceden sivilceli bi hatundum, o zamanlardan alışkanlık oldu; sivilce tedavimden sonra sabah-akşam temizliğini bırakmadım cildimin. (sivilce sorunu olan arkadaşlar, rouctane kesin çözüm, kesinlikle öneririm.)
    işte ne bilim haftada bi manikürümü yaparım, cildime gül suyuyla yaptığım kil maskesinden uygularım, saçıma zeytinyağlı maskemi koyarım. aklıma gelenler bunlar =)

6. 16 Eylül 2009
  7. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben birsey yapamıyorum bu nedenlede sürekli kilo alıp veriyorum şöyle diet yapıpta daha sonra kilosunu koruyabilen arkadaslar yazsa iyi olur bende fikir edinmiş olurum

8. 16 Eylül 2009
  9. p_renses

p_renses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    az ve sık sık yemek diyetin en önemli noktası annem 65-68kilo civarındaydı..uzun bi hatun aslında kiloluda göstermiyo ama bi başladı diyete 50-52kilo arasında değişiyor suanda..mankenleremi özendi bilmiorum ki:) 2 önce balamıştı hala da dikkat eder hatun..

az ve sık yemenin dışında en önemli yaptıgı sey yürüyüştür..haftasonları 1saat mutlaka yürürüz mesela :)

ayrıca morbocek cim metobolizmam hızlı dmiş senin çok yememen senin için fazlasıyla yararlı...metobolizmam hızlı yiyorum kilo almıyorm diyen insanlar var gerçektende yemelerine ragmen kilo almıyorlar ama mitokondrileri erken ölcek bilmiyorlar :KK43: zorlamamak sart :)

10. 16 Eylül 2009
  11. morbocek

morbocek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ben de avantajımın farkındayım ama dediğim gibi öğünlerimi küçük tutmaya çalışıyorum hep; az yiyorum. :)

12. 17 Eylül 2009
  13. ArmutTatlisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm çok teşekkür ederim. ben her gün egzersiz yapamıyorum alışkanlık haline getiremedim imrendim sana:1ninca:

14. 18 Eylül 2009
  15. deu_lolita

deu_lolita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kipadan bir sabun aldım adı morera .sabunu girintili cıkıntılı yapmıslar selülit sabunu.ayrıca palmolive spa sıkılastırıcı dus jeli kullanıyorum.yasım yirmi ama olsun sıkı durun siz de:)yüzüme de eveline nın maskesini yapıyorum(tavsiye ederim),günlük de neutregena temizleme jeli kullanıyorum:))

16. 22 Eylül 2009
  17. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Lütfen bilginiz olmadığı konularda bu şekilde yanlış yönlendirmeler yapmayın, mitokondriler çok yemekten dolayı iflas eden hücreler değildirler ve metabolizma hızının mitokondrilerle değil tamamen mitokondrilerin ürettiği enerjiyi ne hızda ve miktarda yaktığınla alakalıdır, besinler mitokondriler tarafından enerjiye çevrilir burada önemli olan bu enerji ile ne yaptığın, eğer bu enerji günlük aktivitelerini karşılıyorsa kilon aynı kalır, eğer bu enerji günlük aktivitelerini karşılayamıyor ise zayıflarsın, peki insanlar neden kilo alır, işte olay burada günlük ihtiyacın olandan fazla enerjiye sahipsen fazlalıklar yağa dönüşür ve vucut yağlanmaya başlar her 1000 kalori fazlalık size 1 kg olarak geri döner...Klasik rejimle bu yağlar yakılamaz, vucut sadece su kaybeder bu yüzdende rejim bırakıldıktan kısa bir süre sonra son sürat verilen kilolar fazlasıyla geri alınır...Ayrıca mitokondriler çok yemekten dolayı iflas eden hücreler değildirler, bir vucutta doğumdan ölüme kadar olan mitokondri sayısı aynıdır değişmez...Bu durumda morboce'e bu şekilde bilinçsizce az yemesini tavsiye etmek bu arkadaşımızn zayıflamasına ve sağlığını kaybetmesne neden olacaktır, lütfen burada bilinçsizce yorumlar yapmayın, siz ne beslenme uzmanı nede biyogenetik mühendisi değilsiniz, insanların sağlıkları ile alakalı konularda bu şekilde yanlış yorumlar yapmaya hakkınız yok!!!

18. 22 Eylül 2009
  19. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238

Kilo almadığın sürece çok yemenin bir sakıncası yok, vucudunun bu enerjiye ihtiyacı var ki kilo almıyorsun, şu anda değil ama 35 yaşından sonra dikkat et...