Fizik tedavi de doğal taşlar

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve nurdi19 tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 1. nurdi19

  nurdi19 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  :nazar:
  AMETİST TAŞI
  Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.Bedeni dinç tutar, fiziksel bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur.Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır.Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur.Göz hastalıklarına, alerjiye, migren ve diğer baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.Bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.Cilt dokusunu sıklaştırır.Cilt hastalıklarında kanserinde, siyah nokta ve aknelerde suyuyla cilt temizliği yapılır.Tansiyonu dengeler.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Depresyona karşı faydalıdır.Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir,konsantrasyonu arttırır .Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.Koyu mor yada çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.Uykusuzluk sorununa ve karabasanlara karşı yastığınızın altına ametist taşı koymayı deneyebilirsiniz.


  AVENTURİN TAŞI
  Bedendeki eril ve dişil enerjiyi dengeler.Uykusuzluk çeken, uykusu zor gelen kimselerin uyumasını kolaylaştırır. Zira sakinleştirici, dinginlik verici özelliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.Endişe, korku, kuruntu ve huzursuzluğu ortadan kaldırır.Kolesterolü dengeler.Sinüzit için yararlıdır. Fiziksel gücü ve canlılığı artırır.Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır.Strese karşı kullanılabilir , sırtı, böbrekleri güçlendirir. Organların uyumlu çalışmasını sağlar. Kireçlenme, romatizma vb. eklem ve kemik hastalıklarına bronşit ve astıma iyi gelir.Kan dolaşımını düzenler, midenin asit salgısını, aybaşı sancılarını, menapoz dönemi rahatsızlıklarını azaltır.Alerjiler, deri, sivilce ve aknelere, koltuk altı terlemeleri, kaşıntılar, manik depresif davranışlara iyi gelir. Korkuları yenme ve yaşlılıkla mücadelede etkilidir.

  LARİMAR (ATLANTİS) TAŞI
  Nefes darlığı ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcı olur.Ses tellerine iyi gelir.Hamilelik ve doğum sonrası dönemlerinde çok faydalıdır.Timus bezi üzerinde uygulandığında, bağışıklık sistemini güçlendirir, özellikle üst bedende oluşan (göğüs, boyun ve baş) enerji blokajların çözer.Stres kaynaklı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.Kemikleri güçlendirir ve bundan dolayı çocukların geli*şimi için oldukça önemlidir. Eklem iltihaplan, siyatik,bel fıtığı ve kas sertleşmelerinin tedavisinde kullanılır.Damarlarda pıhtılaşmayı önler.Blokajların çözülmesi için ilgili bölgeye uygulanır.