Fizik tedavi ile Karpal Tunel Sendromu tedavisi olan var mı?

Konusu 'Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon' forumundadır ve tugce32 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : tugce32
  1. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim hamileliğimin sonuna doğru sol el parmak uçlarımda uyuşma başlamıştı. doğumdan sonra dahada şiddetlendi.nöroloji uzmanına gitim B vitamini verdi 1 ay kullandım ama geçmedi. Fizik Tedaviye gitmeyi düşünüyorum bu konuda rahatsızlıklar fizik tedavide nasıl tedavi oluyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. 3 Eylül 2009
  3. screaming

screaming Guest

bilgisi olan yok mu?çok geçmiş olsun

4. 28 Kasım 2009
  5. ankebut

ankebut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle çok geçmiş olsun..ben fizik tedavi ve rehabilitasyon 4.sınıf öğrencisiyim...hastalığınızın tedavisi tamamen fizik tedavi ve rehabilitasyondur.. uyuşmalarınız için bir FİZYOTERAPİST tarafından sinir mobilizasyonları yani sinir germeleri ve egzersizler verilecektir..Ayrıca ağrılarınızda oluyorsa analjezik elekto terapi aletlerinden de yararlanabilirsiniz..Ancak daha öncede söylediğim gibi lütfen tedavinizin bir fizyoterapist tarafından yapıldığına emin olun,yoksa sonuçlar daha kötü olabilir..Allah şifalar versin..

6. 18 Aralık 2009
  7. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bu hastalığın fizik tedavi ile tedavi edilip edilemeyeceğine hastalığın şiddetine göre karar verilir. Kesinlikle TAMAMEN fizik tedavi değildir. Lütfen bu şekilde kesin cümleler kurup insanları yanlış bilgilendirmeyelim. Bu ne cesaret yaa??

8. 18 Aralık 2009
  9. smha43

smha43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eğer hastalık çok ilerlemişse cerrahi gerekir. onun içinde bir çok hasta zaten ilk fırsatta tedaviye gelir. son noktaya kadar bekleyipte tedaviye gelen sayısı çok azdır. geçmiş olsun

10. 18 Aralık 2009
  11. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    doğruya da doğru derim
    smha dediğin doğru
    orta ve ileri kts opere edilmelidir

12. 18 Ocak 2010
  13. ankebut

ankebut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili nurtopu...
    Hastalığın medikal,ftr ve cerrahi tedavi seçenekleri olduğunu biliyorum tabiki ancak tamamen ftr derken kastım soru soran bayanın şikayeti içindi..
    Amacım insanları yanlış bilgilendirmek değil tabiki,ve inanın bunu en son ben isterim bu işe en azından 4 yılımı vermiş ve devamında ömrümü vermeye gönüllü biri olarak..
    Söylediklerimde bir yanlışlık yok ancak eksik yazmış olabilirim
    Ancak 'bu ne cesaret yaa'cümlesine maruz kalacak bi saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum..
    Keşke siz daha düzgün bir cümleyle uyarıda bulunsaydınız...

14. 30 Haziran 2010
  15. Gesoft

Gesoft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

Fizik tedavisi en son aşama, oda cerrahi müdehale sonrası ihtiyaç duyuluyorsa. Konu siz fizyoterapistlere gelene kadar, öncelikle sinirlerin nerde ve ne durumda olduğu ve cerrahi müdehaleye gerek duyulup duyulmadığı konusun araştırılması ve direk emg çekilmesi gerekir. Bende ilk okuduğumda nasıl bu kadar kesin konuştuğunuza şaşırdım. eli kolu uyuşan ağrıyan birine direk bize gelin diyorsunuz, daha neler

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
  16. 7 Temmuz 2010
  17. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gece uyurken ve agır işlerde kullanacagınız el bilegini sabit tutan bileklikler uyusmalarınızı azaltabilir, gittiginiz doktora danısabilirsiniz..

18. 26 Şubat 2011
  19. Gazelle..

Gazelle.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    konu bayagi eski yalniz ben fizik tedavi ile bunun giderildigini hic duymadim..
    kurativ tedavi, %100 bir sonuc alinmayabilir.

ellerimizde 3 ana sinir damari vardir.
    dirsekten ismini alan nervus ulnaris
    nabizdan ismini alan nervus radialis
    ve ikisinin ortasinda elimize ücüncü ana sinir damari vardir oda nervus medialis
    (türkcesi az biraz degisik olabilir)

KTS hastaliginda nervus medialis, diger iki sinir damardan "ezilir" ve cerrahlar nervus medialisin "rahat ve diger iki sinir damardan ezilmeden" durabilmeis icin diger iki sinir damarlarini enstrümanlari ile n.medialisten geri cekerler.
    genellikle hangi elimizle sIk calisiyorsak o elimizde bu sendrom günyüzüne cikar.
    tedavisi zor bisey degil. anesteziye tamamiyle gerek kalmadan sadece kolun uyusturulmasi ilede yapilabilen bir operasyondur.