fizyoterapi her prematüreye gereklimi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve deniz. tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar oğullarım 26 haftalık doğdu...doktorumuz fizyoterapiye gerek yok diyor..ama bazılarıda muhakkak gerekli diyor........siz ne yaptınız..........

2. 23 Kasım 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    için rahat edicekse canım..ünüversite hastanelerinden birine fizik muayeneye götür .ben dr. bana sölemediği halde ortapediye bile götürdüm..erken teşhis çok önemli canım.vereliniortak

4. 23 Kasım 2009
  5. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim de 30 haftalık doğdu.Çok şükür hiç bir sağlık sorunu yok.Ancak biz doktorumuzun yönlendirmesiyle kontrollerimize fakültede yaptırıyoruz.3 ayda bir fizyoterapist de görüyor.Gelişimi gayet iyi diyor,ama yine de bazı hareketler göstermişlerdi 3 ay önce,ne kadar çok yapılırsa kasları o kadar güçlü olur demişti doktor,beynini daha fazla kullana bilirmiş.Onun etkisi oldu mu bilmiyorum ama kendi doktoru düzeltilmiş yaşa göre ileride bile olduğunu söylüyor.Bir dahaki muayenede oturma egzersizlerini öğreteceklermiş.Bence ihmal etme,bir problem yoksa bile gelişimini takip ederler.

6. 24 Kasım 2009
  7. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Peki bunlar egzersiz hareketleri mi? Nasıl hareketler verildiğini ve nasıl uyguladığınızı biraz anlatabilir misin?
    Özellikle doktorumuza sormama rağmen bizim doktorumuzda fizyoterapi önermedi. Ama erken doğan bütün bebeklerin fizyoterapiye gitmesi gerektiğini ben de okumuştum.

8. 24 Kasım 2009
  9. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında çok basit hareketler,bacaklarını birleştirip karnına doğru itip tekrar düzeltiyoruz,bacakları açıp kapatıyoruz.El ve ayak bilekleriyle,kollarıyla dairesel olarak hareketler yaptırıyoruz,sır üstü yatarken belini kaldırıp indiriyoruz.Yüz üstü yatırıp koltuk altlarından tutarak hafif hafif geriye doğru kaldırıyoruz.

10. 24 Kasım 2009
  11. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Aslında biz de egzersiz olarak bu hareketleri günaşırı yapıyoruz. Fakat yine de fizyoterapist kontrolünde olmak daha iyi olur diye düşünüyorum.

12. 24 Kasım 2009
  13. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öyle tabi, çünkü her gidişimizde ayrıntılı muayene ediliyor.

14. 24 Kasım 2009
  15. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm kizlar bende fizik tedaviye goturuyorum bebegimi ama benim bebegimin durumu malum bebegimin motor gelisimi cok geri biz mecburuz haftada bir goturuyorum