fl kısalığı,yardım lütfen

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yerlikaya tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : yerlikaya
  1. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ağustos anneleri,yardımınıza ihtiyacım var.bugün doktor kontrolunde bebeğin fl boyu kısa çıktı,ben 35 haftalık hamileyim bütü ölçümler normalken fl kemiği 31 haftalık(59mm) çıktı.geçen ayla aynı,yani bir aydır hiç uzamamış.şimdiye kadar hep iyi gidiyodu.doktor minyon tiplidir dedi ama benim içime bir kurt düştü.sizin bilginiz varmı bu konuda,yada sizin ölçümlerinizde kaç çıktı.(internette baktım downsendromu olabilir gibi yazılar var)

2. 24 Temmuz 2009
  3. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kimse yokmu??????

4. 1 Ağustos 2009
  5. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde femur yani bacaklarının kısa olması 2 hafta geriden geliodu 6. ayda .
    sonraki ay normale döndü
    doktorum banada demişti her çocuk aynı olmaz bacağı kısa olur başı büyük olur falan eğer bi dahaki kontrolde bu aralık açılırsa gelişme geriliği olabilir aynı şeyde giderse yani 1 ay büyümemiş diyosun ya gene 1 ay olursa problem olmaz kafana takma
    bende 1 ay boyunca nasıl olacak şudur budur hep kendimi yedim üzüldüm ve şuan 40 haftam bitti hala doğmadı....her an olabilir
    allah kurtarsın

6. 1 Ağustos 2009
  7. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ultrason tam sonuç vermez hele femur ölçümünde büyük sapmalar olabilir.Benim kızımın bacak boyuna göre daha 36 haftalıkken 52 cm görünüyordu boyu,iki hafta sonra 48 cm. doğdu
    Yani senin bebeğin de uzun çıkabilir,hiç bunu kafana takmayerimseniben

8. 1 Ağustos 2009
  9. greeneyes1206

greeneyes1206 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bu hafta hem hastanede hemde özelde ultrasona girdim fl de fark vardı dr sordum bebek bacaklarını gerdiğinde oynama oluyor dedi yani canını sıkma bebeğin pozisyonuyla alakalıdır boşuna stres yapma bende 35+2 yim....opuyorumnanaktan

10. 2 Ağustos 2009
  11. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benimde bir aylık ölçümün birinde iki hafta geri çıkmıştı boyu hiç uzmamış ama sorun olmuyor bebeğim doğdu 51 cm boyunda sorun yokmuş yani işin ilginç yanı benim doktor sorun varsada doğunca bakarız diyerek beni deli etmişti

12. 2 Ağustos 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım ultrason ölçümüne hiç takılma..
    benim kızımda çok değişken çıkıyordu..doktorum bana diyorduki bir ilaç kutusu düşün 4 boyutlu değilmi?
    buna sağdan baktığında daha değişik görürsün soldan baktığında daha değişik..
    alttan baktığında da çok farklı olur..
    dolayısıyla bebeğin pozisyonu ile ilgili bu ölçümler.sen endişe etme.
    Allahın izn ile bir şey yok..rahat geçir hamileliğini..

14. 3 Ağustos 2009
  15. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok teşekkür ederim iyiki varsınız ya,,,içim rahatladı.sağolun.umarım dediğiniz gibi olur.rabbim bebeklerinize ve size sağlık versin.çok teşekkürler.

Hvvatlk bunu beğendi.
  16. 26 Ocak 2010
  17. yerlikaya

yerlikaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    aynı sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için sonucu yazmak istedim.bebeğim gayet sağlıklı çok şükür.boşuna sıkılmışız yani.bebek ve çocuk gelişiminde böyle şeyler oluyor.bazı organlar gelişirken digerlerinin gelişimi kısa süreliğinede olsa yavaşlayabiliyor.sağlıklı,hareketli ve çok zeki bir oğlum var.sizdede böyle sorunlar çıkarsa üzülmeyin hamileliğinizin tadını çıkarın.

18. 26 Şubat 2010
  19. _JaLe_

_JaLe_ kıpırdak oğlum benim..:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuya yapılan yorumlar içimi baya rahatlattı bugünkü kontrolümde ultrason dr'u bebeğin 2 hafta küçük göründüğünü söyledi 3 hafta önceki fl karşılaştırmasına göre 3 haftada 1 haftalık ilerlemesi var ve bu durum çok üzdü beni
    dediğiniz gibi ultrason ölçüm hatası olabilir inşallah bebişim sağlıklıdır