Flamenco öğrenmek istiyorum yardım edinnn

Konusu 'Özel Yetenekler, yani müzisyenler' forumundadır ve accoustic tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : accoustic
  1. accoustic

accoustic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 1 yıldır gitar çalıyorum nota bilgim çok iyi diil bareli akorlarımda iyi değil şimdi ne işin var flamencoyla diyeceksiniz tamamen kulak ve duyguyla alakalı hasta oldum ya harika bi tarz aranızda flamenco çalabilen biri warmı lütfen bana en başından teknikleri gönderebilirmi hem beniim gibi arkadaşlarada yardımı olur flamenco hemen öğrenilebilinecek bişiy değil ama ben razıyım çalışırım lütfen yardım edin hatta şuan levent yükselin tuaana şarkısını dinliyorum tavsiye ederimmmmm :enbuyukkk:

2. 13 Eylül 2008
  3. beyazkedxix

beyazkedxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende dört ay kadar gitar kursuna gittim nota bilgim çok kötü sağlığımda bozulunca kursuda bıraktım İsteğiniz müthiş umarım bir gün çalabilirsiniz a.s.

4. 13 Eylül 2008
  5. accoustic

accoustic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inş. yaaaa çok zor ama adamların parmakları resmen yüzüyorrr::dilcikar:a.s:nazar:

6. 26 Ekim 2009
  7. Lola

Lola Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam beyazkedi bursada hangi gitar kursuna gidiyordun. Genelde flamenco yu ii öğreticek bi yer yoktur bursada ben araştırdığım kadarıyla pek göremedim çünkü 6 yıldır gitarla uğraşıyorum ve yeni başlayanlara nota bilgisiyle klasik gitar öğretiyorum. Flamencoda ii olan bir arkadaşım günde 3 saat çalışmak gerektiğini söylemişti ve bana eğitim cd leri yapmıştı. Gerçekten çok çalışınca yararlı oluyor ve bu tarzda parmak egzersizleri çok önemlidir. Ama arkadaşlar klasikte ii olmadan flamencoya geçmeyin derim hem sizi zorlar hemde emeklemeden koşmaya çalışmak gibi bişi olur. Yine kafanıza takılan bişi olursa sorabilirisiniz hoşçakalınnn

8. 13 Aralık 2009
  9. Floor

Floor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Flamenco tamamen farklı bi teknik, tutuşu falan apayrı. Metodları falan var, klasik gitar metodu yerine flamenco'yu kullanman gerekir ve evet gerçekten de iyidir flamenco. Gipsy Kings dinlersen daha da iyi anlarsın zaten.