FMF hastalyla ilgili acil bilgi ltfen...

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve gunayder tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : gunayder
  1. gunayder

gunayder Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar fmf hastası yeğenim için bilgi toplamak istiyorum ama kulüpte sanırım ben bulamadım doğru yere mi konu açtım onu bile bilmiyorum eğer böyle bir konu varsa yönlendirirseniz sevinirim yoksa da başına geçenler yardımcı olurlarsa sevinirim...

2. 23 Eylül 2009
  3. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben fmfliyim arkadaşım aklına takılan ne varsa sorabilirsin

4. 23 Eylül 2009
  5. gunayder

gunayder Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkür ederim ilgin için canım geçmiş olsun allah şifanı artırsın
    sorularım şöyleki, yeğenim de belirtilerden dolayı fmf şüphesi var ve üniversite hastanesine sevki gerekiyormuş sırasıyla hangi testler yapılmalı tecrübeli biri olarak yardım edebilirsen çok sevinirim canım.

6. 3 Kasım 2009
  7. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende fmf hastasıymışım. yıllardır karın ağrısı sebebiyle doktora gittim. midende ülser var dediler iki kere endoskopiye girdim, sayısız ilaç kullandım türkiyenin en iyi hastanelerine gittim güya. sonra bir prof.la tanıştım. belirtilerin fmf yani ailevi akdeniz ateşi dedi. bende bilgi istiyorum. internetten şöle bir araştırdım belirtileri gerçekten bana uyuyor. periyodik olarak 3 gün dinmeyen karın ağrısı çekiyorum ancak serumlar ağrımı dindiriyor. neden oluyor nedir tedaviisi hiçbir fikrim yok. cumartesi günü romotoljiye gideceğm. bakalım o ne diyecek.

8. 6 Aralık 2009
  9. anemon34

anemon34 Guest

arkadaşlar akdeniz ateşi ile ilgili olarak bilgelokmanhekim ile görüştüm sizin için şu bitkileri tavsiye ettikendisi isteseniz sizde görüşürsünüz ben tavsiye ettiği bitkileri yazıyorum size
    biberiye,mentollü nane,söğüt yaprağı,karabaş otu,kırkkilit otu ve aynısefa çiçeği bunları karıştırıp 1 subardağı kaynar suya karışımdan 1 yemek kaşığı koyuk 5 dakika bekletip süzüp içilmesini tavsiye etti günde 2 bardak aç tok içmek farketmezmiş.hepinize geçmiş olsun :KK43:

10. 10 Aralık 2009
  11. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  12. 27 Ocak 2010
  13. Tarcin...

Tarcin... canım kuzularim... Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

kısaca şunu söyleyebilirim en özet hali: FMF ilerlemesiyle amiloidozis denen enfeksiyonu beraberinde getirir.en belirgin yerler eklem ağrıları yada karın ağrısıdır.ihmali doğru değil.üstelik sadece ağızdan tabletle tedavisi mevcut.