FMF'li Gebeler ve Gebe kalmak isteyen arkadaşlar bi bakar mısınız????

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve luvitan tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : luvitan
  1. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    FMF hastası olup bir gebelik geçiren var mı aranızda? Merak ettiğim şeyler var arkadaşlar. Bende FMF hastasıyım ve kolşisin dispert kullanıyorum. Gebelik döneminde bu ilacı kullanan bebek dünyaya getiren varsa konuşmak istiyrorum lütfennnnn:çok üzgünüm:

2. 22 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

FMF hastalarının kullanıcakların ilaçların gebeliğe bir engeli olmadığını gebeliktede kullanabilceklerini duymuştum ne derece doru bilmiyorum yada bahsedilen ilaç bumu onuda bilmiyorum ama tuba ünsal bir programda sölemişti oda fmf hastası ve bir ilaç kullandığını çocuk istediğindede bu ilacı kullanabileceğini sölemiş doktoru yardımcı olabildimmi ama bildiğim bu kadar

4. 23 Aralık 2008
  5. xkardelenx

xkardelenx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    997
    Ödül Puanları:
    113
    merhabalar kızlar ben de fmf hastasıyım kolsin kullanıyorum ve 28 haftalık hamileyim.ilk 3 ay kullanmadım ilacı 3 aydan sonra kullanmya devam ettim ve şu anda da kullanıyorum.Erzurum Atatürk Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Metin İMGEÇ'e danıştım kullanabileceğimi söyledi,internette araştırdığım kadarıyla kullanılabiliyor (emzirme döneminde de),gayet sağlıklı bir hamilelik geçiriyorum Allah a şükür,bebişin de herşeyi normal,sağlıcakla kalın.

6. 23 Aralık 2008
  7. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar, xkardelenx mesajıma cevap verdiğin için çokkk teşekkür ediyorum. Bende hamilelik düşünüyorum ama kullandığım koşisin yüzünden çok korktum. Ben Ankaradayım ve bir çok doktorla görüştüm. Farklı cevaplar alınca çok kafam karıştı.
    İlk 3 ayda kullanmamanı doktorun mu söyledi? Yoksa senin kararın mıydı kullanmamak?Bu arada sağlıklı bir hamilelik geçirmene gerçekten çok sevindim. Allah sağlıklı sıhhatli bebişini kucağına almayı nasip etsin.

8. 24 Aralık 2008
  9. xkardelenx

Beğenildi:
    997
    Ödül Puanları:
    113
    günaydın luvitan,evet canım ilk 3 ay kullanmamamı dr söyledi çünkü bu dönemde çocuğun organları oluşuyor,daha sonra kullanabilirsin dedi,kadın doğum uzmanı dışında hematoloji uzmanı da ilacı kullanabileceğimi plesentadan çocuğa geçtiğini fakat zarar vermediğini söyledi,internette de okuduğum yorumlarda profesörler kullanılabileceğini söylüyordu,ayrıca ailemde de hasta olup hamileyken ilacı kullananlar var ve çocukları gayet sağlıklı,inşallah sen de en yakın amanda hamile kalırsın ve sağlıklı bir bebek doğurursun canım,sağlıcakla kal,Allah a emanet ol.

10. 24 Aralık 2008
  11. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba xkardelenx, bir süre önce gebelik öncesi testlerimi yaptırmak için en önemliside kolşisin hakkında bilgi almak için 2 üç doktorla yüzyüze görüştüm. Bir tanesi kullan dedi, bir tanesi ilk üç ayda kullanma dedi. Sanırım hamile olduğumu öğrenene kadar günde 2 defa kullanmaya devam edeceğim. Hamile kaldıktan sonrada 3 ay kullanmamam artık. Allah'tan herşeyin hayırlısını diliyorum. Bu arada akdeniz ateşi diye bir site vardı. Üye olmaya çalıştım olmadı. Ordanda takip ettiğim kadarıyla ilacı her dönemde kullanmış bir kaç arkadaş.
    Bu arada içimi gerçekten rahattlatın. Çok teşekkür ederim. Bu arada bebiş kız mı erkek mi:)

12. 25 Aralık 2008
  13. xkardelenx

Beğenildi:
    997
    Ödül Puanları:
    113
    luvitan günaydın canım,rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana,bebiş erkek ismi de efe olacak inşallah,senin de hayırlı haberlerini bekliyorum canım,Allah a emanet ol,sağlıcakla kal.

14. 25 Aralık 2008
  15. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :))) merhaba sen sabah yazıyorsun, ben ancak akşamları yazabiliyorum. Gün içinde çalışmaktan nete bakamıyorum bile. EFE harika bir isim. benim 1,5 yaşında bir yiğenim var. Onun adıda ÖZGÜR EFE. Bir görsen harika bir çocuk, canımız ciğerimiz oldu. Onu gördükçe bizde iyice hevesleniyoruz tabi. Hayırlısı inşallah. Adlarıyla yaşatsın Allah'ım bu bebecikleri.Hoşçakal. Sağlıcakla..

16. 11 Mayıs 2009
  17. gulshie

gulshie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,

Ben de FMF hastasiyim.16-17 yildir kolsisin kullaniyorum.Su an Ingiltere'de yasiyorum.
    Turkiye de iken FMF icin gordugum doktorum hamile kaldigimda kolsisin kullanabilirsin demisti.Simdi Ingiltere'de gittigim doktorda ayni seyi soyluyor. Ingiltere'de ki dr um hamilelik oncesi FMF i kontrol altina almak onemli diyor ki benimki kontrol altina alinmis sayilir. bu durumda bile hamile kaldigim zaman,atak gelmemesi icin ilaca devam etmemi istiyor. Esimle 1 yildir bebek icin ugrasiyoruz. Ama henuz bir sonuc alamadik. Doktorlar ikimizde de sorun olmadigini soyledi. Beklemedeyiz su an...

18. 27 Ocak 2011
  19. narcicegi50

narcicegi50 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31