Folic asit ile ilgili bildiklerimizi burada paylaşalımm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dilekberker tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

15 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilekberker
  1. dilekberker

dilekberker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ARKADAŞLARRR HERKESE SELAM
    12 HAFTALIK HAMİLEYİMM VE HAMİLELİĞİMİ ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ DR UM FOLİC PLUS VERDİ. GÜNDE 3 KERE AÇ VEYA TOK ALINMASI GEREKTİĞİNİ VE AYNI ANDA ALINIP ALINMADIĞININ ÖNEMİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ. ANCAK ŞÖYLE BİR DURUM VAR Kİ İLACI ALDIKTAN SONRAKİ 3 SAAT İÇİNDE OLUŞAN ŞİDDETLİ MİDE BULANTILARIM VE KUSMALARIMIN FOLİC ASİTTEN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM SEBEBİ İSE BİR YAKINIMIN HAMİLE KALMADAN ÖNCE FOLİC PLUS A BAŞLAMASIYLA ŞİDDETLİ MİDE BULANTISI YAŞAMASI.BEN DE BUGÜN İTİBARİYLE KULLANMAYI BIRAKTIM BAKALIM SONUÇ NE OLACAK?
    SİZLERDE BU KONUDA BİLDİKLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZZZ ÇOK MEMNUN OLURUM.
    :CüvCüv:

2. 15 Mart 2010
  3. sevim_li

sevim_li oğlum+kocam=benn Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende bebişim olsun diye tedavideyim ve doktorum bana folic asitin bebeğin beyin gelişimi için alındığını söyledi ve nekadar erken başlarsan bizler için çünkü tedavilerle hamile kalıyoruz ama normal yoldanda hamile kaldığını öğrendiğinden itibaren doktorun bırakabilirsin dediği gün kadar içmen gerekli olan bi ilaç bence kullanmayı bırakma

4. 15 Mart 2010
  5. dilekberker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım zaten 12. Haftaya kadar diyor doktorlar hatta bazı doktorlar hamilelikten sonraki sadece 2 ay kullanmanın yeterli olabileceğinide söylüyorlar. Aslında bu konudaki farklılıklar kafamı karıştırıyor. Sonuçta doğru dediğin 1 tanedir.bilemiyorum canımm deneyeceğim bakalım. 12. Haftaya girmiş olmam bu konuda beni biraz rahatlatıyor.
    Senin içinde umarım en hayırlısı olurr

6. 15 Mart 2010
  7. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    folic asit gebeligin ilk 28 gununde en onemli,cunku noral tup defekleri bu donemde olusuyor,doktorlar neden ilk 12 hafta kullanin diyor bilmiyorum ama yine de zarari olmadigni dusunursek(sonucta bu vitB9) tavsiye ettikleri sureye uymak gerek.
    dilekberker sen zaten 12 haftani gecirmissin,bu haftadan sonra bulantin olmasa da kesmen gerekiyor ama bulantilarinin folic asitle ilgisi oldugunu sanmiyorum.

8. 15 Mart 2010
  9. dilekberker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili sofika umarım bulantılar folic plus tandır.çünkü onunla ilgiliyse bıraktığım için geçmesi de gerecektir... ben bu yönde olması için dua ediyorum doğrusu çünkü çalışırken mide bulantısı,istifra etmek oldukça zor bir durum bilirsin...günlük yazarım neler olup bittiğini umarım bu akşamdan başlar azalmaya