folic plus dr. kullanma diyor sizce ne yapayım.....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve milkshake tarafından 2 Aralık 2008 başlatılmıştır.

2 Aralık 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar daha çok yeni hamileyim idrar testine göre ama cumartesi günü progestan yüksek çıkınca dr. konuştum ben folic plus falan kullanayımmı diye bana hayır dedi kullanmayacaksın hiçbirşey dedi biz onu allah korusun ilk çocuğu problemli olan ikinci gebeliklerde veriyoruz dedi bende ama dr. bey allah korusun bu ilk bebek biz onda problem olup olmayacağını bilmiyoruz her ihtimale karşı kullansak dedim yinede yok dedi işte etkisi kesin değil falan filan sizce ne yapayım kullanayım mı? televizyonlarda falan banğır bangır bağırıyorlar kullanın diye ne bilim kafam karıştı.......

birde ilk muayeneye adet kaç gün geçince gidilir? keseyi görmek için......

2. 2 Aralık 2008
  3. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ilk dr hamilelere folic asit kullandırtmıyordu hatta eltimde aynı dr a gidiyordu oda ısrar etmesine ragmen kulanma dedi bence dr dinle benim dr basla dedi testi tekrarladınmı

4. 2 Aralık 2008
  5. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım bugün tekrarlamadım dün 2 kez tekrarladım çıktı bugün tekrarlamadım yarın sabah tekrarlamayı düşünüyorum inşallah bir aksilik olmaz.....

6. 2 Aralık 2008
  7. muzurperi

muzurperi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim adetim 2 gün geçti 4 gün önce kanhda pozitifi gördükk.. dün doktora gittim folik asit alıyorum dedim devam et dedii.. ama vitamin demir filan vermedii..
    keseyide göremedik 15 gün sonra dedii daha küçükmüş gözükmezmiş 6. hafta kese 7-8 haftalar kalp atışı dedi doktorumm

8. 2 Aralık 2008
  9. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 kere pozitif çıktıysa gerek yok bence 5 .haftada kese 6-7 haftalıkken kalp atışı görülür bence

10. 2 Aralık 2008
  11. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm benimde 5 gün geçtiğinde kan testi sonucum 1668di.. 1500den sonra kese görünür cnm..

yalnız ben folik asit olayına takıldım normalde hamile kalmadan folik asit kullanıma başlanır ve 9.haftaya kadarda devam edilir. folik asit eksikliğinde bebeğin gelişiminde omurilik açık kalıyormuş.

neden doktor kullanma dediki bir başka doktora sormanı tavsiye ederim..

12. 2 Aralık 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sen bencede kullan canım..
    folik asit kullanma diyeninide ilk kez duydum..
    pes doğrusu:mymeka:

14. 2 Aralık 2008
  15. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım folik asit hamile kalmadan 3 ay önce kulanmaya başlayıp hamileliğinde 2 ay kullanılmalı ama doktorların bazıları tavsiye ediyo bazıları etmiyo folik asitin faydalarına int bakabilirisin ama doktorun kullanma dediyse bence kullanma onun yerine o ilacın değerinde sebze meyveler var onları kullan mesela marul.oktorum bana folik asitten alacağın herşeyi bazı sebzelerden de alabilirisn demişti

16. 2 Aralık 2008
  17. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum kızlar çok kararsız kaldım her akşam elim folic plus kutusuna gidip geri geliyor.....dr. değiştirmeyi düşünüyorum zaten ama bakalım hayırlısıyla şu gebelik bir kesinleşsin zaten bayram sonuna kadar allah kerim ...........bilmiyorum dr. gitsemmi acaba hafta sonu araya tatil girmeden çok kararsızım koca bayram haftasını boş boş birşey kullanmadan geçirmek istemiyorum.....arada kalmak çok zor ya......

18. 2 Aralık 2008
  19. cancer

cancer Maşallah Barekallah:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm folik asitin fazlasının bir zararı olmaz sen günde 1 tane almaya başla .. sonra başka doktorada gittiğinde ne derse ona göre hareket edersin.