FOLİC PLUSMI FOLBİOLMU kafam karıştı

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve alacan tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : alacan
  1. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ilk hamileliğimde doktorum bana Folic Plus önermişti günde 3 defa alınıyormuş Neyse düşük olduktan sonra hapı kullanmayı bıraktım hamileliğime karar verdikten sonra tekrar kullanmaya başladım ama günde 3 defa alınacağını unutmuşum 3 ay boyunca günde 1 adet kullandım.6.Haftada hamile olduğumu öğrendim Başka bir doktor FOLBİOL önerdi oda günde bir defa alınıyormuş.Şimdi kafam karıştı Neden Folikplas günde 3-Folibol 1 adet içiliyor ben bugüne kadar eksik içmişim sanırım İnş Bebeğime bişey olmaz içime kurt düştü spina bfida çok ciddi bir hastalık ve ilk 8 hafta çok kritik bir dönemmiş:KK43:((((

2. 17 Mart 2010
  3. nermin.1987

nermin.1987 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de folıc plas kullanıyorum günde 1 defa yaklaşık 1 aydır hamile olduğumu yeni öğrendim.

4. 17 Mart 2010
  5. sblkmbsr

sblkmbsr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    folic plus hamile oldunu öğrenene kadar günde bir tane sonra üç tane içiliyor, folbiol ise hamilelikten önce dr bana yarım demiştim sonra günde bir demişti, folbiol sadece folik asit fakat folic plus içinde kalsiyum vede d vitaminide var ( vitamini yanlış hatırlıyor olabilirim) oyüzden günlük folik asit oranını tamamlamak için 3 tane içiliyor canım, korkmana gerek yok bundan sonra 3 taneyle devam

6. 17 Mart 2010
  7. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktorum folbiol önerdi üstüne basa basa günde 1 tane dedi.Demin bir siteden araştırdım folik plus içinde d vitamini olduğu için daha zenginmiş ve günde 3 adet alınıyormuş.Ben ilk hamileliğimde folicplus içmekte çok zorlandım kocaman aynı balık gibi her içtiğimde öğürüyordum bide 3 tane içmek unutuluyor çoğu zaman .Folbiol minnacık içimi çok rahat ve günde bir defa unuttum derdi yok sevdim ben bu folbiolu

8. 17 Mart 2010
  9. sblkmbsr

sblkmbsr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet folik plus daha zengin içerik açısından öteki vitaminleri ayrı içmene gerek kalmıyor doktorun bunu önerdiyse onu kullan ozaman ben en son bulamamıştım onu eczanelerde kalktı piyasadan demişlerdi oyüzden yine folicplus almıştım

10. 17 Mart 2010
  11. Azize45

Azize45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    ben folbiol içiyorum...5mg.lık.

Son düzenleme: 17 Mart 2010
  12. 17 Mart 2010
  13. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    eğer önceki düşüğün sebebi bir şekilde folik asit eksikliğinden değilse, günde 0,4 mg folikasit yeterli olur ki aslında senin kandaki folik asit seviyen normalse (bu sadece basit bir kan testiyle öğrenilebilir) hiç almasan bile sorun olmaz.. öyle olsa hepimiz hasta doğardık hangimizin annesi folik asit kullanmış? ben doktoruma folik asit kullanayım mı diye sorduğumda bana "çok mu anemiksin" diye sordu ki bu kadınlar klübünde bugüne kadar okuduğum herşeyi sildi çünkü bildiğim birşeyi aslında evhamdan dolayı bastırıyormuşum... zaten folik asit eksiğine bağlı hasta bebek doğurma riskiniz varsa 0.4 mg sizi kurtarmaz tam 4 mg kullanmanız gerekir... hamileliğinizi endişelenerek geçirmeyin arkadaşlar... yerimseniben

14. 21 Mart 2010
  15. defnelma

defnelma artık "geldim anne" Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bir profosör bana megadyn pronantal en iyisi demişti. ama folicplus daha iyi diyorlar.

16. 21 Mart 2010
  17. bebikim

bebikim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    bizde bebek çalışmalarına başladık günde 1 adet folic plus kullanıyorum.. inş. yararı olur.

18. 22 Mart 2010
  19. alak

alak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    cnm banada doktor folıbol verdi. 5 mg gunluk ıhtıyacın karsılanıor