folik asit hakkında yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bigstar tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : bigstar
  1. bigstar

bigstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar dr um bana folik asit vermedi megadyn verdi içinde folik asit var ama herkes ayrı kullanıyormuş merak ettim
    8 haftalık (ikiz) hamileyim bulantım arada mide ekşimesiyle kusmam var midemde gaz çok benim gibi olan var mı uykum çok halsizlik var?

2. 21 Mayıs 2008
  3. Elis

Elis Guest

arkadasim ilk hamileligimde tabiki bilmedigim icin doktorum onermisti folik asiti yani hamile kalmadan bi 8 hafta oncesinden baslamistim kullanmaya..ikinciye ise sormama gerek yoktu ve ben baya onceden baslamistim kullanmaya...kullanmakta gerekir diye dusunuyorum doktorun niye vermediki sasirdim...istedindemi vermedi yoksa sen demedinmi...bazi doktorlara senin demen gerekiyo hayatim sen demeden akillarina gelmiyo heraldeCADIARZU

4. 21 Mayıs 2008
  5. bigstar

bigstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    megadyn içiyorum onun içindede varmış folik asit yeterli diyemi vermedi bilmem ki

6. 21 Mayıs 2008
  7. Elis

Elis Guest

valla arkadasim o dedigin ilaci bilmiyorum ama yinede sor bence icin rahat etsin hic degilse...

8. 21 Mayıs 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Ne kadar var megadayn ın içinde ?
    günde 4 mg alman gerekli sanırım.
    İnternetten araştır hamilelikte folik asit alımı diye canım.Günde gerekli doz miktarını bulursun belki.Kullandığın vitanindeki miktarda az ise kendin bile eczaneden alabşlirsin.1 ytl lik bişey olması lazım.Folbiol kullandım ben.Yanındada vitamin elevit vermişti.3 ay kullandım ben Folbiolu.

bence kullanman gerekir.Çok önemli çünkü doğrusu hamile kalmayı istediğinde başlamak.

10. 21 Mayıs 2008
  11. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bana da doktorum ilk üç ay folik asit vermişti.ayrıca megadyn de verdi ikisini de kullandım.bence doktoruna bi sor.sürekli uyku hali ve halsizlik başlarda bende de oluyodu ama 3. aydan sonra geçer merak etme..