folik asit kullanıpta etkisini gören varmı????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve senemcik tarafından 16 Ocak 2008 başlatılmıştır.

16 Ocak 2008
    Konu Sahibi : senemcik
  1. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biz 3 aydır deniyoruz bu ay folik asit kullanımına başladım gerçi 3 ay önce başlanıyormuş ama ben merak ediyorum erken veya geç kullanmaya başlayıp hamile kalan varmııı???

2. 16 Ocak 2008
  3. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yeni kullanmaya başladım canım
    inşallah en kısa zamanda etkisini görürüz
    sağlıklı bebişlerle

4. 16 Ocak 2008
  5. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. 5 ay önce karar vermiştik bebiş yapmaya hala ortada bişey yok. Folik asit bebeğimizin merkezi sinir siteminin gelişmesi ve sakatlıklara karşı bir önlem. genelde doktorlar hamileliğin 8-10.uncu haftasına kadar folik asit alınmasını tavsiye ediyorlar.

6. 16 Ocak 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım hamile kalmaya etkisi yok, eger kalırsan bebekte Allah korusun omurilik sakatlıklarını engellio ondan onceden baslamak faydalı denio yoksa yumurtlamaya filan etkisi yok. ben 3 ay kullandım sonra kilo aldırdı bıraktım denemelere devam hala.

8. 16 Ocak 2008
  9. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet maalesef kilo aldırıyor:KK43: ama 5 aydır inatla belki bu ay hamile kalırım bırakmayayaım diye direniyorum. sanırım hamile kalana kadar zaten 9 aylık hamile gibi olacağım

10. 16 Ocak 2008
  11. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet maalesef kilo aldırıyor:KK43: ama 5 aydır inatla belki bu ay hamile kalırım bırakmayayaım diye direniyorum. sanırım hamile kalana kadar zaten 9 aylık hamile gibi olacağım:KK43:

12. 16 Ocak 2008
  13. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım biliyorum hamile kalmaya bir etkisi yok fakat vitamin olarak bir artısı olupta faydasını gören varmıdır diye merak ettim.Yalzı şu var ben kilo aldırdığını bilmiyordum ve ben zaten evlendikten sonra bi 5 kilo aldım onları vermeye çalışıyordum desenize bütün zayıflama çabalarım güme gittiiii:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

14. 17 Ocak 2008
  15. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim kilo bunyeye bagli bence folik asidi sakin birakmayin hicbir zararida yok bebek gelisimi icin ve vitamin iceren bir ilac ben folik asiti uc aydir kullaniyorum uc ay icinde iki kere hamile kaldim ama kanimda problem oldugu icin hep dustuler malesef dusuk yapmama ragmen doktoruma sordum devam edeiymmi bu ilaci almaya diye. evet sakin ihmal etme dedi simdi tedavi gorecem tahlil sonuclarim cikinca herkes icin hayirlisi artik

16. 16 Ocak 2008
  17. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anladım canım banada bu şekilde tavsiye ettiler zaten inş.hayırlısı olur hrpimiz için

18. 16 Ocak 2008
  19. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben hamile kalmadan 6 ay önce başlamıştım şimdi 3 aylık bir kızım var vede allaha şükür çok sağlıklı kilo aldırma konusunda ben kilo aldırdığını düşünmüyorum çünkü evlendikten sonra hemen kullanmaya başladımve hamileliğin 3. ayından sonra kilo almaya başladım.