Folik Asit Kullanma Bilinci!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EvrimKuzey tarafından 4 Ocak 2008 başlatılmıştır.

4 Ocak 2008
    Konu Sahibi : EvrimKuzey
  1. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Anne adayları..

Benim biliğim hamile kalınmadan bile en az 3 ay önceden folik asitin kullanılması gerektiği. Ve de hamilelikten sonra da bunun en az 3 ay devam ettirilmesi gereği. Bu konu ile ilgili çok güzel makaleler var internette de.

Burada bir çok anne adayının hamile kaldıktan sonra folikasite başlanılması gerektiğini söylediğini duydum.

Benim doktorumdan duyduğum en az 3 önceden başlanılmasıdır.

Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

2. 4 Ocak 2008
  3. iremik

iremik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bunu geç öğrenenlerdenim.internetten öğrendim ve kullanmaya başladım tam 1 hafta sonrada hamile olduğumu öğrendim.dr um 3-4 ay daha kullandırdı.sonra vitamin ve kan ilacına geçtik.ama folik asitin hamile olmayan veya hamile olmayı planlamayanlarda bile çok faydalı olduğunu söylüyor dr lar

4. 4 Ocak 2008
  5. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgili Ela,

Günde ne kadar folikasit aldın,yani bendeki hap 5 mg ve doktor yarısını iç dedi,ilacı kırıp öyle içiyorum,sen hatırlıyor musun?

6. 5 Ocak 2008
  7. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende yaklaşık 3 aydır kullanıyorum....Folbiol isminde günde 1 tane alıyorum...Tüp bebek tedavisindeyim şu anda transferim bitti sonucunu bekliyorum hayırlısıyla sonrasındada yani hamilelik oluşursa 3 ay daha kullanıcakmışım doktorumun dediğine göre.....

8. 5 Ocak 2008
  9. gundogdus

gundogdus kızım oğlum aşkım ve ben Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer kullandığınız ilaç folic plus ise günde 3 defa folbiol ise 1 tane dr. genelde folic plas tavsiye ediyor calsium ve demir vitamine içeriyor ve en az 3 ay önceden başlamak gerekiyor

10. 5 Ocak 2008
  11. deniz1634

deniz1634 oğlum abi oluyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    birşey sorucam 3 ay kullandık hamile kalamadık ozaman ne olucak devam edilecekmi yoksa bırakılacakmı? bende bunu yeni öğrendim bilen arkadaşlar lütfen biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim...

12. 5 Ocak 2008
  13. gundogdus

gundogdus kızım oğlum aşkım ve ben Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bildiğim kadarıyla folik asidin hiç bir zararı yok insan vücuduna fazlası atılıyo zaten vücuttan oyüzden kullanabiliyosunuz ben nerdeyse 8 aydır kullanıyorum tabi bu arada 1 gebelik ve kurtaj geçirdim ama devam ettim hiç bırakmadım.

14. 5 Ocak 2008
  15. deniz1634

deniz1634 oğlum abi oluyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım dr tavsiyesi ile kullanmak şart dimi yanı gidip sen eczaneden alamıyosun. ben yakın zamanda dra gidicem ama sormak istedim...

16. 5 Ocak 2008
  17. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    Hayır canım devam edebilirsin bu ilaç hamile olmayanlara bile veriliyor özellikle sigara içenler mutlaka kullanmalıymış, ben doktor değilim ama hamilelik dışındada içilebilen bir ilaç korkma yani

18. 5 Ocak 2008
  19. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    Aklıma bir şey takıldı bende bir şey sormak istiyorum. Ben daha önce de folik plus kullandım aklımda kalan ilacın rengi beyazdı, dün yenisini aldım sarımsı bir rengi var acaba ben karıştırıyormuyum sizinkiler nasıl?fisfisfis