Folik asit ne zamana kadar kullanılmalı

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve edaberk tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : edaberk
  1. edaberk

edaberk Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben folik asite hamileliğimi öğrenidğimde başladım doktor folik plus verdi günde 3tane.şimdi 9.haftaya girdim doktorum şimdide folbiol verdi günde 1 kere içilcek.folik plus daha fazla vitamin içeriyor doktor neden onu vermediki.bu yetersiz olmaz mı.

2. 22 Ekim 2010
  3. glnk

glnk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Folik asit 12.haftaya kadar verdi doktorum.Ondan sonra elevite geçtik.Bazı doktorlar folbiol veriyo bazısı folik plus benimki de solgar folik asit vermişti.Doktorun öyle uygun gördüyse vardır bir bildiği.O kadar yıl boşuna okumuyolar :)) Doktoruna güven ne verdiyse onu kullan.

4. 23 Ekim 2010
  5. kumangirl

kumangirl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba cnm bende 11 haftalık hamileyim ben 2nci haftadan beri folbiol kullanıyorum sen onun içeriğine bakma bnm doktorumun dediğine göre iyi bi ilaç ve sanırım 3 yada 3.5 aylık olana kadar içicez :)

6. 26 Ekim 2010
  7. ilenia

ilenia 3 melek annesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allahallaa benim doktorum folikasiti 6 haftalikken kesti elevit verdi ve elevitde demirde var folik asitde var yeterli dedi..Düsük tehlikesi oldugu icinde magnesum aliyorum rahim kaslarini gelistirmek kuvvetlendirmek icinmis..

8. 26 Ekim 2010
  9. hally

hally Üye Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    genelde 11 12 . haftaya kadar kullanıyorsun sonra demir içeren haplara geçiliyor anemi olmasın diye

10. 30 Ekim 2010
  11. malik

malik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kizlar merhaba yeni uye oldum ve bu konuda sormak istedigim birsey var.
    en son doktora gittigimde artik progesteron almam gerektigini soyledi ve bundan sonraki ilk adetinde kullanmaya basla ve folik asit al mutlaka gec kalmissin dedi. neyse guzel haberi aldik ve progesterona gerek kalmadi. 5 haftam yarin doluyor. doktor hamile oldugunu ogrenir ogrenmez folik asidi birak dedi. burda herkes ilk 3 ay kullanilir diyor kafam karisti fikri olan var midir?

12. 31 Ekim 2010
  13. edaberk

edaberk Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben hala kullanıyorum.

14. 14 Ocak 2013
  15. gzdr

gzdr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benimde bir soum olacak, çalıştığım için hamileliğimi ilk öğrendiğim günden beri nöbetçi doktora gitmek zorunda kaldım doktor folic plus verdi hala kullanıyorum, 8haftalık hamileyim acaba bu dönemde kullanmam gereken başka bir ilaç var mıdır? bir de bazı sitelerde 2.aydan sonra folic asit kullanmayın diye uyarı okuyorum ilacın ne zaman kesilmesi gerektiğini bilen var mı acaba ? yardımınz için şimdiden çok teşekkürler.

16. 14 Ocak 2013
  17. hafsa1453

hafsa1453 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada doktorum folbiol verdi. pek konuşkan olmadıgı için bi süre vermedi bitene kadar kullanıp bitince yenide gidecegim..
    :nazar:

18. 19 Ocak 2013
  19. yuksell

yuksell Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bildiğim kadarıyla ilk 3 ay için folik asit çok önemli özellikle de bebeğin gelişimi için...hatta kullanılmayan bazı durumlarda bebek sırtı yarık olarak doğabiliyormuş..zaten folik asitten sonra verilen multivitamin ve kan hapının içinde de folik asit takviyesi var...hatta doktor gerekli görürse doğuma kadar bile kullanılabiliyormuş...doktoruma her bişeyi soruyorum sağolsun bütün ayrıntılarıyla da anlatıyor bana...:KK49: