folikül kisti varmis:((( anne olabilecekmiyim

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve ruyabu tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ruyabu
  1. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar
    Yumurtlama döneminden sonra kasigimdaki batmalar, sIksIk idrara cikmam, asiri akinti iste bütün bunlar umutlandirmisti beni mafoldumben evt hamileyim sonunda demistim ancak regl oldum reglim bitti ve ardindan tekrar kasigimdaki batmalar devam edince doktora gittim.yaptigi muayanede sol yumurtaligimda 6 cm büyüklügünde bi kist gördügünü söyledi kve alinmasi gerekiyormus :çok üzgünüm: anlayaciginiz ameliyat yakinda :bbo: tek korkum yumurtaliklarima zarar gelirmi acaba?? böyle sorunu olupta gebelik yasayanlar nolur yardim edin senağlama anne olamiycam ´korkusu sardi beni :gitme:

2. 22 Temmuz 2009
  3. neslihanmermer

neslihanmermer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım. allah büyüktür tevekkül et. hiç bişey olmadan çocuğunu kucağına alırsın inşallah. millet ne sorunlarla hamile kalıyor. kist mist hikaye.

4. 22 Temmuz 2009
  5. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allahim ol de olsun diye dua ediyorum mafoldumben umudumu kaybetmiycem sizler sayesinde insalah buraya bigun hamileyim diye yazarim umarim:) tskler moral verdigin icin neslihanmermer :teselli:

6. 22 Temmuz 2009
  7. neslihanmermer

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada biraz araştırma yaptım korkacağın hiç bir şey yok. doktorun seni neden aydınlatmadı anlamadım. çok sık görülen kist çeşidiymiş ve yumurtlama döneminde ortaya çıkıyormuş. normaldede 5 lik bir ölçüden bahsediyorlar ve doğum kontrol haplarıyla eriyebiliyormuş. bence ameliyattan önce 1 doktora daha görün. neden ilaçla tedavi varken direk ameliyat anlamadım.

8. 22 Temmuz 2009
  9. neslihanmermer

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım google doktor nevra folikül kist yaz ve hemen oku lütfen..

10. 23 Temmuz 2009
  11. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Alakan icin cok tesekkür ederim canim..arastirmayi bende yapiyorum,bazen iyi bazende ic karartici seyler okuyorum burda mafoldumben .bu sorunumun iyice belirginlesmeye baslamadigi siralarda ilacli tedaviyi bizde denedik fitil ve haplar kullandim bi ara gecti ancak tekrar gittigi yerden cikip hatta dahada büyümeye baslayinca doktor alinmasi gerektigini söyledi :sinifsinif: 27.07.09 tarihinde ameliyati yapacak doktorla görüsmem var kendi doktorumdan sonra oda bi muayene etmek istedi asil karari o verecek kafamçokkarıştı off bakalim haberdar ederim sizleri gelismelerden :teselli:

12. 23 Temmuz 2009
  13. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okudum canim cok guzel seyler yaziyor :1closedeyes: iyice rahatladim desem yeridir yerimseniben valla gözünü sevim türk doktorlarinin benim kadin doktorum alman oldugu icin gercekten bazi seylere yaklasimlari farkli oluyor :1shok: neyse tekrar tesekkürler

14. 27 Temmuz 2009
  15. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    06.08.2009 tarihinde gerceklesicek laparoskopi ameliyati öyle karar verildi :gitme: yumurtaliklarima zarar gelmiyecegini söylüyor ameliyati gerceklestirecek doktorlar :bbo: ama hala atamiyorum uzerimdeki korkuyu bi turlu benneyaptımki gelismeleri aktaririm sizlere senağlama

16. 29 Temmuz 2009
  17. ninik

ninik ÖMeR TahA YaMaN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bende geÇen sene kasımda amelıyat oldum Üstelık bendekı Çıkolata kıstıydı ve 5.5 cm dı.aÇık amelıyat oldum korkulacak hıÇbır yanı yok ınan 15 ıstırahat o kadar.eĞer laparoskopı olucaksan o kadar bıle yatmana gerek yok...ama tercıh Şansın varsa aÇık ol derım.lapaaroskopıyı ÇÜnkÜ ıÇıne yerleŞtırırlen kamera yardımıyla ekrandan bakarak yapıyorlar zarar gÖrme olayı daha yÜksek aÇık amelıyat daha az rısk demek dırekt gÖrerek yapıcak ÇÜnkÜ tatlım

18. 29 Temmuz 2009
  19. neslihanmermer

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ya geçmiş olsun... Burdan haber ver mutlaka bekliyor olucam merakta bırakma...