Forum Manifestosu !

Konusu 'Site için önerileriniz !' forumundadır ve Kazen tarafından 14 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  14 Şubat 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 1. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.382
  Beğenildi:
  17.230
  Ödül Puanları:
  488
  Kadınlar Kulübü'nün sizlere daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla forumu kullanmadan önce aşağıda yazan kurallara uymanızı rica ederiz.

  Şimdiden teşekkürler...

  I) Forum Dili "Türkçe" dir. Yabancı dil başlıkları hariç konu ve cevaplar Türkçe olmalıdır. Forum'da siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

  II) Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Konuların aynı başlık altında tartışılması forumda düzeni sağlamak amaçlıdır.

  III) Forumda Özel Mesaj yolu ile reklam yapmak ve karşı tarafı rahatsız edicek mesaj atmak yasaktır. Bu tip durumları lütfen site yönetimine iletişim aracılığıyla bildiriniz.

  IV) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı küçük harf kullanarak yazınız.

  V) Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir.

  - Konulara başlık yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

  5.1- Konu başlıkları konunun içeriğini açık bir şekilde ifade etmelidir.

  5.2- Konu başlıkları, açık ve anlaşılır bir Türkçe’yle yazılmalıdır.

  5.3- Konu başlıklarında sözcükleri uzatmak, standart dışı karakterler kullanmak yasaktır.

  5.4- Moderatorlerin (ya da yeni ifadeyle editörlerin) yanlış yazılmış konu başlıklarını düzeltme ve değiştirme hakkı saklıdır.

  VI) Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

  VII) Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak yasaktır. Diğer insanları rahatsız edebilecek avatar seçimleri forum adminleri tarafından engellenecektir.

  VIII) Forum içindeki \"Profil\" bölümünde ya da eklenmiş olarak; din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz! Burası bir kadın paylaşım platformudur.

  IX) Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu başlığı açılamaz!

  X) Forum Yönetimi aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin foruma girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız iletişim linkinden şifrenizi isteyebilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa ban edilirler.

  XI) Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek adminlerin veya moderatorların görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

  XII) Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra üyelikleri pasif edilir.

  XIII) Başka forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar yasaktır. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir!

  XIV) Kişileri, kurumları, kuruluşları veya herhangi bir devleti küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

  XV) Site reklamı yapmak yöneticilerden izin alınmadığı sürece yasaktır.

  XVI) Forum kurallarına uymayan kullanıcıların Forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem önceden uyarı verilmeden de yapılabilir.

  XVII) Kurallar zaman içinde değişebilir…


  ek. 1- Ceza puanı sistemini mutlaka inceleyiniz.

  ek. 2- Aynı içeriğe sahip başka sitelerin reklamlarını yapmak kesinlikle yasaktır, cezası malum.

  ek. 3- Sitede veda yazıları veya gel çok özledik yazıları kesinlikle yasaktır. Kalana git gidene de kal demedik bu güne kadar.

  ek. 4- Site huzurunu bozan, sürekli ikinci şahıslar ile sorun yaşayan üyelerin üyelikleri sitenin huzuru için hespaları kapatılır.

  ek. 5- Üyelikleri silinen kullanıcıların mesajlarının silinip silinmemesi site yönetiminin insiyatifindedir. Üye olunduğu anda yukarıdaki tüm şartlar kabul edilmiş sayılır.
   
  Son düzenleme: 19 Ekim 2010
  Barcman ve Margarikotin bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.