Fransa'da Müslüman mezarlığına saldırı !!!!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve daylight tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  10 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 1. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  Fransa'nın Belçika sınırındaki Lille kentindeki bir askeri mezarlıkta, Müslümanlara ait mezar taşları saldırıya uğradı. Sarkozy saldırıyı nefretle kınadığını söyledi.  SALDIRI BÖYLE YAPILDI


  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy de, Belçika sınırında bulunan Lille kentindeki askeri mezarlıkta Müslüman mezarlarına yapılan saldırıyı “iğrenç ırkçı saldırı” olarak değerlendirdi.
  Sarkozy: Nefretle kınıyorum
  Yaklaşık 500 mezar taşının üzerinin çizilerek veya karalanarak tahrip edilmesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Sarkozy, saldırıyı “büyük bir nefretle” kınadığını belirtti.
  Yüzden fazla mezar taşının üzerinin çizilerek veya karalanarak tahrip edildiği bildirildi. Fransa adına savaşan Müslümanlara ait mezarlık, daha önce de iki kez kimliği belirlenemeyen kişilerin saldırısına uğramıştı.

  18 Nisan 2007'deki saldırıda 52, bu yıl 6 Nisanda yapılan saldırıda da 148 mezar taşı tahrip edilmişti. Müslüman askerlerin mezarlarına yapılan saldırılar Fransa'da büyük tepki uyandırırken, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, saldırının faillerinin mutlaka yakalanarak yargıya teslim edileceği sözünü vermişti.

  1925 yılında kurulan mezarlıkta, Birinci Dünya Savaşında ölen yaklaşık 40 bin askerin mezarı bulunuyor. Savaşta hayatını kaybeden Müslüman Fransız askerler için ayrılan bölümde ise 576 mezar bulunuyor.

  __________________

  öncelikle şunu belirtmek isterim :KONU KESİNLİKLE SİYASİ AMAÇLA AÇILMAMIŞTIR ;AMA BEN VATANIMA MİLLETİME HERHANGİBİR HAKSIZLIK YAPILDIGINDA DAYANAMIYORUM biz duzyanın öbür ucundan gelmiş bir avuç Anzak'a bile şehitlik yapmışız sygı duymuşuz bu Avrupalılar'ın degil dirimize ölümüze bile tahammülü yok (bizim bizden başka dostumuz yok)