Fransizca Ögrenmek icin Ne Yapabiliriz??

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Fransa' forumundadır ve Sympathique tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

22 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Sympathique
  1. Sympathique

Sympathique Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    ben 4 senedir burdayim daha cok ogrenemedim ogrenmeye calisiyorum ogrenen arkadaslar nasil ogrendiler veya ne tavsiye ederler yazarlarsa sevinirim.

2. 22 Kasım 2007
  3. TUBA*

TUBA* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım calısmıyomusun yada cok dısarıya felan cıkmıyomusun kursa felndamı gitmedin evet dil ögrenmek zor ama insanlarla konusa konusa ögrenirsin yabancılar türkiyeye gelip türkceyi nasıl ögreniyolar insanlarla konusa konusa benin istanbulda bitane rus arkadasım var bizim gibi türk ce ögrenmiş valla calısa calısaa bana diyo sende hiç korkma sende ögrenirsin diyoda ondan neyse canım optm inş ögrenirsin sevgiler.........

4. 22 Kasım 2007
  5. Sympathique

Sympathique Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    geldigimden bu yana hatta bugunde giyorum kursa ama sadece haftada 2 saat oda cokta faydali olmuyo aslinda ilk zamanlar olmuyo ama suan biraz bildikce konusuyorum simdi cok faydasii oluyo , 3 sendir calismadim cevre turk es turk :) aile televizyon hep turce olunca insan karsuilikli konusamiyo , suan 1 senedir calisiyorum bu sene hem ehliyete gidiyorum : hem 2 saatlik dil kursuna , hemde calisiyorum yai bu bi sene icinde iyiyim cunku yabancilarla iletisim kurabiliyorum anlican 3 senem bosuna gitti yinede kendi kendime cabaliyorum fazla yardim olmadan.

6. 23 Kasım 2007
  7. TUBA*

TUBA* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş canım herşey daha güzel olur ben ehliyeti burdan aldım türkiyeden ordada degişterecekmişiz neyse canım inş hepimiz için hayırlısı olur kib

8. 23 Kasım 2007
  9. dishy_kartal

dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

Beğenildi:
    176
    Ödül Puanları:
    123
    benim annem 22 yil önce evlenip belçika'ya geldi...
    hala dogru dürüst fransizca bilmiyor....
    gerisini sen düsün...
    çalisacagim diyorsan ögrenemezsin, kursa git derim ben sana... ve azimli ol...

10. 23 Kasım 2007
  11. TUBA*

TUBA* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet haklsın kurs şart ama calısanda daha fazla geliştirisin bence anneniz kursa felan gitmemişimi hiç

12. 23 Kasım 2007
  13. dishy_kartal

dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

Beğenildi:
    176
    Ödül Puanları:
    123
    yok geldiginden beri çalisti, annem 4 çocuk sahibi bir kadin
    dili fazla ciddiye almadi, babam nasilsa konusuyor evrak isleriyle o ilgileniyor... anneme fazla birsey düsmüyordu
    simdi doktorluk bir sorunu olsa ya benle gidiyor.. yada bir tane türk doktoru var ona muayene olmaya gidiyor... yani simdilik çalismiyor evde hep
    kardeslerimi okula götürüp getiriyor, 20 km kadar yol katediyor hergün (sirf gidis)
    otobüste bilet alacak kadar derdini anlatiyor, yada zaten ögrenmek için pek heveslenmedi.. belçika brûksel' küçük bir türkiye' gibi
    herkes türkçe konusuyor , bûtün çevreler hemseri... o yüzden azmetmedi
    ama sen sen ol mutlaka kursa git... çalismak sana çok sey ögretmez... hergün ayni kelimeleri konusarak yol katedemezsin o yüzden kurs sart...

14. 23 Kasım 2007
  15. TUBA*

TUBA* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet gercekten ,lk işim kursa gitmek sen haklısın ya benim yasayacagım yerde türk pek yokmus fransız cokmus nişanlım ailesiylede fransızca konusuyolar zaten hepp ben calısmayı düşünmüyom zaten kursa gidecem ne kadar zaman olursa önemli deil neyse canım byeeeeeeeeee

16. 23 Kasım 2007
  17. gurkan-efem

gurkan-efem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kursa gitmek onemli elbet ama etrafindakilerle pratik yapmadiktan sonra istedigin kadar git kursa bence anlami yok.ben 1.5 -2 senedir burdayim kursa gidemedim cocuk oldugu icin ama etrafimdakiler konustugu icin bi filmi rahatlikla anlayabiliyorum kaba sekildede olsa konusunu anliyorum diyologlari aklimda tutabiliyorum.onun icin ne onemlisi pratik yapmakve film,sarki vs. izlemek

18. 23 Kasım 2007
  19. asii

asii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkdaslar bence fransizca ogrenmek icin fransiz tv yi izleyin bence