fransızca öğretmenliği

Konusu 'Lisans' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

fransızca öğretmenliği okuyan veya mezun olmuş arkadaşlar buraya:hooray:

2. 7 Şubat 2009
  3. dilekcavlaz

dilekcavlaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1981 yılında Buca Eğitim Ens.Fr.bölümünden mezun oldum,25 yıl Türkçe öğretmenliği yaptım,hala fransızca böl.öğretmen yetiştiriyorlar mı yazık bu gençliğe,kazanırlarsa ilköğretim birinci kademesinde öğretmen oluyor, ne yazık!

4. 7 Şubat 2009
  5. karamelcik

karamelcik Guest

ben de fransızca öğretmenliği okuyorum marmara üniversitesi'nde.türkçe öğretmenliği yapabiliyor muyuz?bilmiyordum.

6. 7 Şubat 2009
  7. si_bel

si_bel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    113
    eskiden oluyodu. ama artık türkçe öğretmenliği mezunları bile zor atanıyor. bende bu sene mezun oldum. iş ariyorum:KK43: ama cok zor ve okulda öğrenilebilcek gibi bir dil degil. yani biz genelede edebiyatı üzerine egitim aldık. Ama imkan olur fransaya falan gidilip kendinizi geliştiriseniz daha iyi olur. Genelde özel okullar native spekır arıyolar. Yani ben onu isteyenlerle karşılaştım. dil kursları falan pek emegin karşılıgını vermıyorlar. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız biraz daha kolay iş bulunabilir ama kesinlikle fransada biraz kalmak gerekiyor. :KK43: Okurken ben çok zorlandım. hocalarımız saolsun. saçlar falan beyazladı. Hocalarımız bu branşta belkı iş yapmıycaksınız ama diplomasını kullancaksınız derdi bakalım. sonumuz hayır ola artık. a.s.

8. 21 Temmuz 2009
  9. ginka

ginka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende franzıca öğretmenliği okumak istiyorum illa öğretmenlik gerekmiyor kendini geliştiren herkyerde iş bulur

10. 30 Eylül 2009
  11. laline

laline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bende hacettepe fransızca öğretmenliğinde okuyorum.Hazırlık sınıfındaki hocalar hiç bişey olamayacaksınız en fazla limon satarsınız pazarda diyorlar sürekli öğrencilere ama bir yandanda çok gereksiz derecede ağır bir fransızca eğitimi veriyorlar :umursamaz:
    ben iki sene ara verdim bu sene tekrar basladım. Ara verdiğim dönemde gördmki aslında hiçde dedikleri gibi limon satmıyorsun pazarda, gayet güzel yerlerde iş bulma imkanın olduğunu anladım.Önemli olan ingilizce dışında fransızca,ispanyolca,rusca ya kaydirigubbakcemileda japonca dillerinden birini bilmek ve tabiki diploma

12. 28 Kasım 2009
  13. ben deeeeeeeeeeeeeeeeeedelikafadulden
    aynı zamanda işletme okuorm ve ispanyolca biliyorum,atanmamız olmadığı için kendimi garantiye alim dedim :jeyyar:
    ben açıkta kalacağımızı düşünmüorm :nazar: çünkü şimdiden bizim bölümdekilere,bizlere iş teklifleri geliyor...pakmayadan,pegout,danone ve bossadan iş teklifleri almaya başladım şubat tatilinde staj gibi bişe düşünüorm,siz de bu fabrikalara başvurabilirsiniz çünkü ortakları fransız ve kalifiye eleman arıyorlar vereliniortak

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Kasım 2009
  14. 11 Mayıs 2012
  15. denolina

denolina İstismar Yardım ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    179
    Ödül Puanları:
    78
    ben gazi üni. fransızca hazırlığı bıraktım çift anadal yapmadıkça bu bölümde accız :KK5:

16. 16 Haziran 2012
  17. Larina

Larina CarpediEm Daha NE DİYEM:) Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    348
    kızlar fransızca öğretmenliği birinci sınıfda matematik falan varmı yada hazırlıkda...
    yada bu bölümde hazırlıkda 2 sene kalınırsa okuldanmı atılınıyo acaba bilgi verirmisiniz..önemli..

18. 4 Ağustos 2012
  19. denolina

denolina İstismar Yardım ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    179
    Ödül Puanları:
    78
    gazide 4 senedede yok matematik.. Ama bence tercih yapmadan önce müfredata bak.. Ama fransızcayı sevmiyorsan sakın tercih etme... 2 sene kalınca noluyor bilmiyorum.. bazıları torba yasası ile üniversiteden atılmak kalktı diyor sadece kaldıkça harç parası artıyor diyorlar araştır iyice