FSH DEĞERİ TAVAN,AMH DEĞERİ DİBE VURANLAR aralık/2012 DERTLEŞELİİMMMMM

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gzde87 tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

11 Aralık 2012
    Konu Sahibi : gzde87
  1. gzde87

gzde87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun..ilk duyduğumda bu dert sadece benim başımda sanmıştım..Bu siteye girince öğrendim ki biçok arkadaşım benimle aynı dertle boğuşmakta..benim eşimde morfoloji sıkıntısı vardı bi senedir ilaç içiodu ve bu bi sene boyunca gittiğim hiçbir kadın doğumcu yumurta rezervimin azaldığını söylememişti..ta ki aşılama gününü aldığımız ana kadar...doktor fsh ımı görünce yumurtalıklarımın 40 yaşındaki bir kadınınki gibi olduğunu söyledi ki henüz 25 yaşındayım :KK43: şimdi tüp bebek bekliyorum..biliyorum ki bu yolda umut çok önemli..benim gibi olan arkadaşlar,varsa başarıya ulaşanlar,tüp bebek yaptıracak olanlar lütfen yazsınn dertleşelim..rabbim isteyen herkese anne olmayı nasip etsin...

2. 11 Aralık 2012
  3. giz1978

giz1978 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle şunu bilmelisin ki yalnız dgilsin benimde fsh 17 18 10 degişiyor 1 sene oldu ölçtürmedi fsh kaç bilmiyorum canım bilmekde istemiyorum

senin fsh kaç birde yaşın ufak bu avantaj ben 34 yaşında

4. 11 Aralık 2012
  5. paradokx

paradokx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta rezervimin azaldığını öğrendiğimde 28 yaşındayım suan 30 yaşındayım kaldıki menopozun 4-5 yıllık geriye doğru başladığını belirtmeliyim...
    Fsh degerinden ziyade amh degerinin yumurta rezervi konusunda daha net bilgi veriyor.benim amh degerim 0.01 yani hiç yumurtam kalmamış ...2 kez başarısız tüp bebek deneyimim oldu...benim durumum kalitsal yani annemde 38 yasında menopoza girmişti . Ne diyeyim tüp bebek sansin olur umarım bu süreçte insanın ömründen ömür gidiyor...

6. 11 Aralık 2012
  7. ruveyda12

ruveyda12 En Büyük Duamsın Bebeğim Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    83
    canım inşallah tez zamanda olumlu sonuç alırsın. sen birde amh değerini ölçtür. fsh düşüren hayıt tohumu var. sitede kuulanıp hamile kalan arkadaşlar var.
    benim de fsh'ım tedaviye başlamadan önce 10.1 idi. amh ise 0.69 çıktı. yaşım 36 doktor bana da yumurtalık yaşın 42-43 yaşındaki bir kadının yumurtalıkları demişti bana. ben ce sen sıradan bir kadın doğumcuya gitmektense iyi bir tüp bebek doktoruna görün derim. ben de tüp bebek yaptırdım ve elhamdülillah sonuç aldım. moralini yüksek tut kadınlar çok hassas. şu fsh olayını stres tavan yapıyor. bol bol dua et beslenmene dikkat et. yaşın küçük yenersin inşallah

8. 12 Aralık 2012
  9. gzde87

gzde87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim fsh 16.5 hastalandım die kalktım ankaraya geldim şimdi de kanamam başlamadı..5 gündür leke gelio stresten sanırım :KK43:

10. 12 Aralık 2012
  11. gzde87

gzde87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    amh 0.3 çıktı.. gaziye gidiorum şimdi ankaradayım..doktor pek ii bulmadı zor ama sana bağlı dio ilaçlara werdiğim cewaba bağlıymış ama bilmiorum..herkes stres yapma düşünme dio ama mümkün değil ki başına gelen bilio o yüzden buraya girince biraz ii oluorum.. rabbim hepimizin yüzüne baksın inşallah

12. 12 Aralık 2012
  13. gzde87

gzde87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    amh 0.3 çıktı benim de..şimdi gaziye geldim ankaraya..biraz zor dio doktor bilemedim walla..şimdi kanamam başlayınca iğneye başlıcam da ilaçla hayıt tohumu kullanmak sıkıntı olur mu acaba çok duydum burda hayıt otunu ama kullansam mı bilemedim..inşallaah sağlıklı sıhatli alırsın sende yawrunu kucağına çok sewindim rabbim hepimize hayırlısıyla nasip etsin inşallaah

14. 12 Aralık 2012
  15. papatya1010

papatya1010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aminnn Allahım hepimize hayırlı evlatlar versin.yaşın genç ve eğer imkanın varsa zaman kaybetmeden iyi biyerde paragöz olmayan bi doktorda tüpe başlaman çok iyi olur.bende evlenmeden önce yani 3,5 yıl önce kadın doğumcularda 1 yılımı verdim fsh 11,18 arası değişirken bi Allahın kuluda amh değerini ölçtür demedi.yaş ilerledikçe bizim için kötü oluyo.şuan fsh 118 amh en son ölçtürdüğümde <0.1 di.yaşım 32. 2,5 yıllık evliyim ve ankarada gitdiğim her doktor imkansız diyo.canım inşallah senin için herşey güzel olur..

16. 12 Aralık 2012
  17. papatya1010

papatya1010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paradokx canım durumumuz aynı.benimde amh 0.07 ve dün ultrasonda hiç yumurta çıkmadı.fsh uçmuş.sen hangi ildesin ve nerelerde tüp denedin yazarmısın lütfen.benim özel msj hakkım yok.özelde atabilirsin..

18. 12 Aralık 2012
  19. paradokx

paradokx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba canım benimde özel mesaj hakkım yok .neticede başarısız oldu tüp bebek denemelerim.sen kaç yaşındasin ?