FSH değerim 9.45

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve minervaduygu tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : minervaduygu
  1. minervaduygu

minervaduygu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkeze merhaba.yaklaşık bir hafta önce yapılan hormon tahlilimde fsh 9.45 çıktı.doktorla randevum yarın ve ben yarına kadar kafayı yemekten korkuyorum.zaten halihazırda hiperprolaktinemi tedavisi görüyorum.dostinex kullanıyorum iki aydır.daha önceki tahlillerde de bu değerde çıkıyordu ama ben prolaktine bağlıdır,o düşünce fsh da düşer diyordum.bu tahlilimde prolaktin 12.50 çıktı yani normal sınırlar içinde.ama bu sefer de fshın düşmediği gerçeğiyle karşılaştım.kızlar ne olur yardım edin,şimdi ben hamiş olamayacak mıyımsenağlama

2. 8 Temmuz 2008
  3. minervaduygu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canlarııııım yardım etmiycek misiniz:1no2:

4. 8 Temmuz 2008
  5. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canim en yüksek sinir değer 7 diyor doktorlar.değer 7 nin üztündeyse tedavi gerek ...inşallah değerin düşer ve bebeğine kavuşursun.fsh yumurta rezervi hakkinda bilgi veriri bize değerin yüksek olmasi rezervin azaldiğini gösterir.inşallah hayirlisi olur senin için.

6. 8 Temmuz 2008
  7. minervaduygu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım.tahlil sonucumda en üst değer olarak 8.80 vermişler.inşallah hakkımızda hayırlısı olur ama umutsuz olup olmadığını bilmek ve eğer öyleyse kabullenip yaşamıma devam etmek istiyorum.tabi nasıl başaracaksam...

8. 8 Temmuz 2008
  9. fakelove

fakelove Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    kaç yaşındasın bilmiyorum ama fshın çok ta yüksek değil ayrıca fsh yüksek olunca gebe kalmazsın diye birşeyde yok korkma yumurtlamana bağlı yumurtlama varsa zaten gebe kalırsın benim fsh en son 13 küsürdü yani şükret fsh evet yumurtalık rezervlerini gösteren bir tahlil ve seninki çok yüksek değil

10. 8 Temmuz 2008
  11. minervaduygu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol fakelove.içime su serptin.insanın bunu duymaya bile muhtaç olduğu anlar geliyormuş hayatta.sen hamile kalabildin mi ya da istiyor musun bebek

12. 8 Temmuz 2008
  13. fakelove

fakelove Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ben bebek istiyorum canım ama benim yumurta çatlamıyo ve kist oluşuyo

14. 8 Temmuz 2008
  15. parxixl

parxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde fsh 9,83 tü ama iki ay önce ölçtürdüğümde 6,96 çıktı yani bu stresede bağlı ve üstelik doktorum bana 9.83 çıktığındada tedavi edilebilir bir oran demişti yani takma kafanı.Hemde burada önemli olan birşey daha var vajinal ultrasonda yumurtalıklarının durumu bende burdada problem görülmedi sana bakıldımı bilmiyorum ama baktır mutlaka.Buarada hayıt tohumunu duymuşsundur mutlaka bende aldım henüz denemedim ama bu da fsh düşürmekde çok faydalıymış.Yani öyle hemen ümitsizliğe kapılma Allah herşeyin güzelini bilir ve inşallah seni üzmeden anne yapar canım.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2008
  16. 8 Temmuz 2008
  17. minervaduygu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    parılcım vajinal ultasonda bakıldı yumurtalıklarıma ve rahmime.problem yok dedi doktorum.yarın tekrar kontrol ve tahlil değerlendirmesi yapıcak.hayıtı da burda çok okudum ama olası bir gebelik durumunda güvenilir olup olmadığına dair bir garanti var mı bilmiyorum.tedaviden sonra ola ki hamile kalırsam ve bebeğime zarar verirsem mahvolurum.desteğin için sağol canım:1hug:

18. 8 Temmuz 2008
  19. minervaduygu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fakelovecım polikistiksin galiba değil mi.burda çok okudum onu da.hamile kalan bir sürü de insan yazmış hem burda hem de üye olduğum bir başka sitede.umudumuzu yitirmememiz ve bir gün güzel bebeklerimize anlatacağımız hikayeleri çektiğimiz acılarla olgunlaştırmamız lazım.o gün geldiğinde,annelerinin ne kadar sabırlı,inançlı ve sevgi dolu olduğunu öğrendiklerinde bizimle gurur duyacaklar canım.a.s.