FSH ı yuksek olanların bulusma yeri

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve womeneng tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : womeneng
  1. womeneng

womeneng Guest

FSH ı yüksek olup, düşüren veya düşürmek isteyen bayanlar, bildiklerimizi burada paylaşalım..
    Doktorlarımız ne diyor, bitkisel olarak neler kullanabiliriz, bu şekilde olup da hamile kalanlar var mı?

Paylaşmaya bir başlasak, herşey güzel olacak kısmetse:kahve:

2. 14 Eylül 2009
  3. womeneng

womeneng Guest

Arkadaslar Haydiii
    Fsh ı yuksek olan ya da diger tabirle yumurta rezervi dusuk olanlar nerdesiniz
    Konusalım, dertlerimizi paylaşalım ve insallah bebeklerimizi kucagimiza alalımmmm:hooray:

4. 14 Eylül 2009
  5. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    böyle bir başlık vardı ama seninkide hayırlı olsun sen fsh kaç benim 10.00 ama doktorum çokta sorun değil normal yolla gebe kalabilirsin bunun 12 ye kadar yolu var dedi.

6. 14 Eylül 2009
  7. womeneng

womeneng Guest

paptya87 ben arastirmistim ama bulamamistim.
    Benim deger 9, yasim da 29. Doktorum biran evvel bebek yapin dedi.birkac doktor da gebelige engel degil ama 6 ayda ancak olur dedi. biz 2 aydir korunmuyoruz ama henuz hamile kalamadim.
    saracoglunun sogan kuru bugun bitiyor, sonrasinda incir kuru ya da aslanpencesi kurunu denemek istiyorum.
    Siz korunmayı bıraktınız mı?

8. 14 Eylül 2009
  9. semos427

semos427 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim fsh maalesef 45 60 larda bilmiyorumne olaak.doktorum yatarken 3 adet dhea verdi balık yağı içiyorum.yürüyüş yapıyorum.herşeyi mevsiminde yiyorum.kola fanta siyah çay hazır dışardaki yemekelrden uzak duruyorum.

hayıt tohumu civanperçemi aslanpençesi yeşil çay karıştırarak içiyorum.
    birde saraçoğlunun çayını aldım onu içiyorum.

bekliyorum bakalım ilaçsz adet olmayı bekliyorum.inş. olurum.

sizinkine göre benim fsh çok çok yüksek.ve regl olamıyorum bu yüzden.
    umarım allah acil şifalar verir

10. 14 Eylül 2009
  11. womeneng

womeneng Guest

Sema Allah herseyin hayırlsını versin, Allah nasip etmedikten sonra aslında degerler de manasız.
    Saracoglunun biitki cayini nereden aldin, ben sabahtan beri nette verdigi tel numaralarını arıyorum ama ya acan yok ya da mesgul, ulasamadim.
    herşeyi mevsimde yeme ve kafeinden uzak durmayı ben de yapıyorum, hatta hayat stili haline getirdim diyebilirim.
    bir de naçizane tavsiyem bence o kadar çok bitki çayını bir arada içme. zararı olebilir, adet olma için de ben soğan kürünü çok duymuştum.
    şu ana kadar okuduklarımdan yola çıkarak fsh için once soğan sonra saracoglunun bitki kuru sonra da incir kuru olarak rotamı belirledim ben.
    Ayrıca ben de progesteron düşüklüğü de var,bir yandan da progestan içiyorum.

gelecek ay tekrar hormon tahlili yaptırayım diyorum
    Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah

12. 14 Eylül 2009
  13. semos427

semos427 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben soğan kürünü yaptım canım.şimdide gönederdiği bitkiyi içiyorum.ben sürekli arıyorum ara vermeden redıal tuşu tekrar aramaya basıyorum daha seri oluyor.kendim çevrirmiyorum numarayı.otomatik çeviriyo telefon. öyle ulşıyorum genelde bende canım.

aslında hayıt ve civanperçemide kesinlikle bırakılmaması gereken bitkiler o yüzden bırakamıyorum onlarıda.macun falan yemiyorum bir bu çaylarım var o kadar.

inş. faydası olur artık zararı hiç düşünmek bile istemiyorum çünkü

14. 14 Eylül 2009
  15. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    ben 2 yılı geçkin evliyim hiç korunmadık daha ve halen gebe kalamıyorum ayrıca ben bunu fsh ye pek bağlamıyorum çünkü gerçekten çok aşırı yüksek değil zaten referansı 12 lerde falan bitiyor ama bendemi acaba hayıt tohumu ile çivanperçemi kullansam kızlar ben bu ay biraz bitkiye oto yönelcem çünkü hiç denemedim belki faydasını görürüm bellimi olur bir sebep vardır elbet herşey için.

16. 14 Eylül 2009
  17. 35sevi35

35sevi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    selam benimde fsh 24 idi 3 ay önce hayıtı içiyorum 3 aydır ama ramanz gireli düzenli içemedim bu ay adet olduğumda tekrar hormon tsti yaptırcam düştümü yoksa yükseldimi diye inşallah faydası olmuştur dah önce fsh 38 idi hayıtı kullandım 16 lara düştü sonra bıraktım tekrar yükseldi bende bebk istiyorum amam malesef erken menepoz dedi dr bakalım allah hepimizin yardımcısı olsun

18. 14 Eylül 2009
  19. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    ayy canım inş seninde bir bebeğin olur bunun acısını çok iyi biliyorum ben ne kötü bir durum bi taraf hep eksik üzülsende olmuyor üzülmesende valla şaştım kaldım.