Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve servem tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 16 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : servem
  1. servem

servem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mrb hepinize ben fsh mağdurlarındanım malesef... tedavimden önce 12.22 idi değerim tüp bebek e girerken de 9 ile girdim sonuc negatif. 3 yumurtam oluştu 1i döllendi ama olmadı işte... şimdi tekrar tahlil yaptırdım değerim 10.7 olmus aslında istenen aralıkta ama yüksek işte... ve dr um tekrar deniycez dedi 1 ay sonra ama ben kararsızım.. denesem de tutmassa maddi manevi 2. kere nasıl kaldırırım düşünemiyorum.. bi taraftan da işe ara vermem gerekecek transfer sonrası riske atmak istemiyorum yani iş de sallantıya girecek... öte yandan da yapmasam sonra pişmanlık olur mu ??? dr dedi ki şimdi haklı olarak maddiyat diyosun ama yarın paran olduğunda ya yumurtan kalmassa ...... off kafam çok karışık anlaycağınız... benle aynı durumda olanlar varsa paylaşalım derdimizi belki derman olamayız ama en azınan rahatlarız anlatarak...

Kadınlarda Yumurtlama Sorunları
    1.Düzenli yumurtlayamayan kadınlar nasıl hamile kalır?
    2.Kadınlarda yumurtlama nasıl gerçekleşir?
    3.Kadınlar hangi nedenlerle yumurtlayamaz?
    4.Düzenli yumurtlayamama sorunu kimlerde görülür?

2. 1 Mart 2009
  3. tubiss

tubiss Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar bende 6 aydır bebek istiyordum fakat olmadı dün doktora gittim ve fsh yüksek çıktı 35 civarında bişeydi.doktorum cyclo progynova verdi 3 ay kullan ondan sora ovulasyon için bişiler yapcaz ve inşallah hamile kalıcaksın başka bi problemin yok dedi.benim araştırdığım kadarıyla fsh yüksek olduunda adet olunmuyomuş.benim tam tersi sık adet görüyorum.benim durumumda olanlar varmı ve bu ilacı kullanıp gebelik elde eden varmı lütfen yardııım :KK43:

4. 1 Mart 2009
  5. servem

servem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benm de fsh 9 ken tüp denemem oldu sadece 3 yumurtam oluştu 1 transfer oldu sonuc negatifit... dr un sana verdiği ilaç adet düzenleyici şu an bende kullanıyorum yani gebe kalmakla alakası yok ve neden sana verdiğini de anlamadım.. ayrıca benm de adetlerim gayet düzenlidir bende ilk başlarda şaşıdım çünkü bende senin gibi biliyodum meğerse biizm gibi adeti düzenli olanlarda da fsh sorunu oluyomus çünkü bu adetle alakalı değil yumurta rezervi ile alakalı... inşallah değerin düşer bayağı yüksek çünkü ve bence mümkünse başka dr a da git .. çünkü dr un biraz hafife almış gibi geldi bana bu sorun büyük bi sorun ve ben 23 yasımda böle bi gerçekle karşılaştım erkenmenepoz riski taşıyourz..

6. 1 Mart 2009
  7. edebiyatci_16

edebiyatci_16 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim de 12 çıktı.bizde erkek infertilitesi sorunu vardı bu ay doktor kontrolümde (mayısta başlayacağım ikinci denemeye ,ilk denememde 9 yumurta oluşmuştu fsh mi hatırlamıyorum kimse bir şey söylemedi 2003 te bana bu konuda tahlillerimi görmemiştim bile) sonuç negatifti. bu sefer de erkek infertilitesine benim fsh de eklenince stres yaptım

8. 1 Mart 2009
  9. tubiss

tubiss Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    servem inşallah erken menapozla falan karşı karşıya kalmayız.bu ilacı kullananlar varmış fsh yüksekliğinde araştırdım bunu.doktorum baya olumlu bilmiyorum belki diğer tetkiklerim normal olduğu içindir ben doktorumu da araştırarak gitmiştim.bazı kadınlar fsh 40 ken bile normal yolla hamile kalabilmişler okudum onların da yazılarını inşallah bizde bebiş sahibi oluruz

10. 1 Mart 2009
  11. servem

servem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah tubişcimm ama dedim ya birz bu işi sıkı tutmak gerek düşün benm değer 9 ken sadece 3 yumurtam oluştu dr bile şaşırdı dedi ki senin yumurtaların 35 yaşında birininkiyle eş değer... benm martta 2. yi denememi söledi hatta bekliyo da adet olunca ama maddi olarak müsait değilim bakalım neler yaşıycam.. ben su an dhea kullanıyorum son 1-2 tane kaldı bitince almıycam ve soğan kürüne başlıycam bi süre onu deniycem sonrası Allah kerim inşallah tedavisiz anne olabilirs çünkü çok stresli bi dönem maddi manevi tüketiyo insanı...

12. 4 Mart 2009
  13. Filo

Filo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    servercim dhea nın faydasını gördünmü cnm....

14. 5 Mart 2009
  15. servem

servem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm valla bilmiyorum hla hazırda kullanıyorum ama faydasını anca tedavi olursam görürürüm yumurtam artmısa yada kalite düzelmişse anlaşılır herhal... yada ben kendiliğimden hamile kalırsam kiii çok zorrrr...

16. 6 Mart 2009
  17. pelin_74

pelin_74 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seni çok iyi anlıyorum.bende de fsh yüksekliği ve yumurta rezervlerinde aşırı bir azalma vardı.34 yaşında olmama rahmen yumurtlama yaşım 42 imiş.üzüntüler tedaviler olumsuz sonuçlar derken normal yolla hamile kaldım.eğer eşinde sorun yoksa heran normal yollada hamile kalabilirsin ümidini kaybetme,hamile kalmak için yaptıklarımı yazıyorum,inşallah en yakın zamanda hamile kalırsın,
    adetim bitince yumurtlama dönemi bitene kadar hergün bir saat spor yaptım.
    yumurtlama dönemi hergün sıcak duş aldım ve karnıma bol bol sıcak su tuttum,
    yumurtlama dönemi akşamları karnıma sıcak su torbası koydum,
    saraçoğlunun önce soğan kürünü sonra incir kürünü uyguladım,
    sabah akşam hayıt toğumunu bir bardak sıcak suda demleyip içtim,
    sabah akşam bal tarçın, bal çörek otu karışımı yedim,

18. 6 Mart 2009
  19. servem

servem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pelincim ne kadar süre sonra hamile kalmayı başardın .. bu benm 3. ayım ama bu ay malesef idarar enf sebebiyle antibiyotik kulllandım ve yumurtlama günlerini kaçırdım.. şimdi bitti ilaçlar 19. günde braber olduk yani dün umudum yok bakalım neler yaşıycam.. inşallah tedaviye gerek kalmas yarın bende çörek otu karısımını yapıp başlıycam sabahları da soğanı içerim akşamda işte inşallah işe yarar