göğsüm şişti

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther sil baştan :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar, gogsum çok şişti. sol gogsum. dogumdan sonra ucu yara oldu ve bır turlu ıyıleşmedı. bu yuzden o gogsumu pompayla sagıp verıyodum gunde 2-3 kez. iki gündür çok acıyor ve ateşlenıyorum. ne yapmam lazım? emzirmeye çalışıyorum bebeğimin ağzına sut gelmıyo.
  2. 24 Mart 2009
  3. betxuxl19

betxuxl19 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    allah yardımcın olsun göğüs ucu al.dene.lansinoh krem al kullan.o şekilde de emzirebiliyorsun.ama emzirmekten vazgeçme...
  4. 24 Mart 2009
  5. esther

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    lansinoh kullanıyorum ama bır ıse yaramadı. gogus ucunu da denemek ıyı fıkır aslında. guzel marka bısey alırsam olur.
  6. 24 Mart 2009
  7. smiter

smiter Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    canım gecemiş olsunnnnnn....of aynı benim durumumu yasıyorsun...
    ilk haftalarda cok süt geldiği için süt birikiyor
    sana tavsiyem o göğsündeki sütü pamba ile boşalt yoksa cok agrılar cekersin
    hatta boşaltmazsan süt bezeleri birikir ve ameliyatsız o agrıdan kurtulamazsın
    hangi göğsüne süt geliyorsa onu ver bebeğine....ve sırayla ver göğüslerini....ama boşatmayı hiç ihmal etme canım....ateşlenme cok oluyorsa soğuk suya büyük pamukları ıslat göğüslerine sar biraz rahat edersin.....
  8. 24 Mart 2009
  9. xsxxuxko

xsxxuxko Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
  10. 24 Mart 2009
  11. kiyymet

kiyymet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

mrb cnm bebeğini emzirirken ucu acıyorsa ve emzirdikten sonrada etrafına dağılıyorsa
    ve göğsünde kızarıklık varsa mastit olmuş olabilirsin yani meme iltihabı.
    bunlar varsa dr a görünmende fayda var bende de olmuştu dr um antibiyotik verdi
    etkisini göstermeye başladığı an hafifliyo ağrı ihmal etme cnm. geçmiş olsun
  12. 27 Mart 2009
  13. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm geçmiş olsun.senin yaşadığın olayı ben doğumdan itibaren tam 4.5 ay çektim.neler yaptıysam işe yaramadı.her hafta acillik oluyodum nerdeyse.ateş göğüs şişmesi vs vs oluyodu.ucundaki yaradan dolayı göğsüm iltahaplanmıştı.buda yetmezmiş gibi diğer göğsüme geçti iltihap.göğsümün ucu artık kalmamıştı.etlerim kopğmuştu adeta.drun bana verdiği antibiyotikle uzun bi tedavidensonra geçti.ve bidahada yaramadı.ha buaarada yaradan dolayı göğüs ucu aldım.oda bi işe yaramadı.bebeğini bol bol emzir.yoksa daha kötü şeyler olur cnm.allah yardımcın olsun.çok zor
  14. 28 Mart 2009
  15. esther

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktora gittim arkadaslar antibiyotik verdi. 2 gundur kullanıyorum ama sanırım gogsumun şişi indi ama sol tarafında minik bi sertlik var o geçmedı. ılaç bıtene kadar geçer mi? bi de süt azaldı ya sol gogsumde. emzırdıkçe artar mı?
  16. 29 Mart 2009
  17. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben bu gögüs ucu yaraları mastitler yüzünden neler çektim.bebegim bu sayede biberona alıştı şimdi çok nadir emiyor.zaten sütümde iyice azalmaya başladı.çok zor bir durum Allah yardımcın olsun canım.