göz kapağı kuruması egzama?

Konusu 'Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey' forumundadır ve EU2 tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. arkadaşlar benim sorunum göz kapağımda kuruma egzama oluyor. kızarıp kaşınıyor sonra dökülüyor.bepanten kullanıyorum nemlendirmek için sizce bir zararı varmıdır ? yada başka ne yapabilirim göz kapağı nasıl zarar vermeden nemlendirilebilr?
  2. 8 Mart 2009
  3. dyslexia

dyslexia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle bir dermatoloğa görünmelisin.. eğer makyaj malzemesi kullanıyorsan anlar egzema yapabilir.

sana tavsiyem her sabah ve her akşam yatmadan önce tüm yüzünü yumuşak bir temizleme sütü ile yıka ve ardından yoğun, parfümsüz, alkolsüz nemlendiricilerle nemlendir.

bepanthene çok kuruduğu zamanlar yardımcı olabilir ama geçici çözümdür.

ben yüzümde çok egzamaların çıktığı dönemde kortizonlu krem kullanmak istemediğim için, sabah yüzüme vichy'nin termalaqua çok kuru ciltler için olanını sürüp öğlen göz çevreme aloe vera jeli (gnc'den almıştım) sürüyordum. özellikle göz çevresindeki yorgun görünüm, şişlikler ve kızarıklıklar açısından aloe vera jelinin çok faydasını gördüm.
  4. 16 Mart 2009
  5. defnecim

defnecim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Özel Mesaj At
    Aynı sorun bende de var, hatta bazen göz kapaklarımda düşüklük bile oluşuyor. Ben de önce bir dermatologa gitmeni tavsiye ederim, çünkü başka bir iç problemden kaynaklanıyor olabilir, örneğin tiroid dengesizlikleri.
    Her neyse benim bütün testlerim yapıldı ve bir şey çıkmadı , cildim hassasmış. Travocort melhem kullanıyorum, ayrıca iyi bir de nemlendirici gerekiyor. Cilt doktorum La- Roche Posay ürünlerinden önerdi ama onlar bittiğinden beri indirimde ne bulursam onu alıyorum, Travocort u da sadece sorun hissettiğimde kullanıyorum, geçmiş olsun
  6. 18 Mart 2009
  7. Discordia

Discordia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde oluyodu gözkapaklarımda ama uzun bi süredir olmuyo rimeli çıkartmak için makjay temizleyicileri kullanıodum ve tahriş oluyodu çok hassas olduundan artık rimelimi suyla çıkarıyorum taaa ozamandan beri hiç böle bi sorunum olmuyo.rimelini çıkarırken suyla parmaklarınla ovalayarak çıkart sadece kirpiklerini hem suratına bulaşmıyo hemde gözkapağındaki sorundan kurtuluosun.bepantenin bi zararı olmaz cnm.ben doktora gitmiştim bi ilaç vermişti çok ta uygun fiyattı ama burda sanırım ilaç ismi yazılmıo :KK43:( o ilaçta sürdüüm zamanlarda çok ii gelmişti ama artık dediim gibi suyla yıkadıımdan beri rimelimi hiç bişe olmuo ....
  8. 14 Ocak 2010
  9. elvinnaz

elvinnaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    aynı sorun bende de var hafif bir rimel bile sürsem tekrarlıyor parfümler sıvı sabun jampuan hepsi sebebmiş kullanmıycan dedi dr kesinlikle arada artıyor merhemim var onu kullanıyorum ama tamamiyle geçti diyemem diğer göz kapağımada atladı ilaçla birlikte yaşıyorum dr hap vermedi içten gelen bişiey değil senin elinde diyo ama ne kadar uzak kalabilceksin ki en azından elini sabunluyorsun,şampuan kullanıyorsun vs şeyler
  10. 12 Şubat 2011
  11. thefann

thefann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Enginar suyu

Benim göz çevremde kuruma, pullanma vardı ve çatlıyor dökülüyor ve vazelin dışındaki nemlendiriciler daha kötü yapıyordu, defalarca doktora gittim, egzama dedi fakat verdiği ilaçları kullanmama ve internette yazılan şeyleri yapmama rağmen geçmemişti. Aktara gittim adam egzamanın karaciğerden kaynaklandığını söyledi. Aktarın tavsiyesi üzerine Enginar suyu içtim. Günde 2 kez yarım çay bardağı kadar.
    3 gün sonra iyileşmeye başladı. 3 litre bitirdikten sonra tamamen iyileşti. Şimdi çok iyiyim ve yine de içmeye devam ediyorum çünkü bir daha gelmesine tahammül edemem.
    Ayrıca kuzenimin elinde iyileşmeyen bir tür egzama vardı ona da tavsiye ettim ve o da iyileşti.
    Bu bilgiyi benim gibi acı çekenler şifa bulsun diye yazdım. Bence deneyin.
    Hastalara acil şifalar dilerim.
    Son düzenleme: 12 Şubat 2011
  12. 7 Mart 2011
  13. essmerim

essmerim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba arkadaşlar. Aynı sorun bendede var berbat bişey aşırı kaşıntı oluyor ve göz kapağım çok şişti kapanmak üzere yarın cildiye doktoruna gidicem bakalım inşallah iyileşirim :KK43:
  14. 7 Mart 2011
  15. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    excipial kullanın,iyi gelir
    eczanelerde var.dermatolağa yazdırabilirsiniz
  16. 27 Nisan 2011
  17. CarrieBradshaw

CarrieBradshaw Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Enginar suyunu aktardan mı alıyoruz yoksa evde hazırlanabilen bişey mi? Siz nasıl kullandınız?
  18. 15 Mayıs 2011
  19. thefann

thefann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba yazınızı yeni gördüm. Aktardan alabilirsiniz, tadı biraz kötüdür ama alışırsınız. Sabah ve akşam yarım bardaktan biraz az bir miktarı suyla tamamlayarak içiyoruz. Bir süre nemlendirici olarak Exipial Lypo veya kayısı yağı (vazelin de olur) kullanabilirsin. Bende işe yaradı umarım iyileşirsiniz. :nazar:
    Bir de başka bir konuda "Advantan" kullanıp geçti diyen iki arkadaş var, olmazsa onu da deneyebilirsiniz.