Güzel, Biçimli ve Selülitsiz Kalçalar İçin

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve capkinkiz tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : capkinkiz
  1. capkinkiz

capkinkiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Biçimli kalçalar için gayret!

Dişiliğin sembolü kalçalar için yapmanız gereken tek şey biraz zaman ayırmak ve gayret göstermek...

Küçük, dar ve sıkı kalçalar... Kadın vücudunun en çok ilgi çeken bölgelerinden olan kalçaların biçimli olması aslında bir hâyâl değil. Biraz özen, bakım ve egzersiz kalçalarınızın forma girmesinde ve seksi bir görünüm almasında son derece etkili olabiliyor. Dişiliğin sembolü kalçalar için yapmanız gereken tek şey biraz zaman ayırmak ve gayret göstermek.

Bildiğiniz gibi suyun sağlığımız üzerindeki yararları saymakla bitmiyor. Suyun cilt ve sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Yaaaniiii:
    Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız şart. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer alıyor.

Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal.

Tuzdan ve çok tuzlu yiyeceklerden uzak durun.

Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın.

Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin.

Kizlar bu yazdiklarim bir site'den alintidir... Tesadüfen bulmustum deneyeyim demistim her gün yaptim ve 5-6 gün gectikcen sonra gözelrime inanamadim selülitler nerdeyse yok olmustu...
    - Yukarida da yazdigi gibi gayret kizlar 1 hafta deneyin, denemeden birakmayin biliyoruz ki basladigimiz an sonuc alamayiz degil mi??.... Kolay Gelsin..

PS: Sonuclari paylasin lütfen kizlar bakalim sizde ayni etkiyi görünce ne düsüneceksinizhihoyyyt
  2. 9 Haziran 2009
  3. sweethand

sweethand Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşım çok sağol inanıyorum,soğuk suyun ve sporun kesinlikle faydası var,bahsettiğin hareketi de deneyeceğim,tekrardan sağol canım
  4. 10 Haziran 2009
  5. c.n.y.

c.n.y. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende denemek istiyorum ama soğuk su hariç hareketi yapıcam ben dayanamam soğuk suya çünki
  6. 10 Haziran 2009
  7. justhelena

justhelena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaş çok doğru söylemiş bende duştan çıkmadan önce soğuk su ile kese yapıyorum selülitli bölgelere 1 hafta bile olmadan azalma oldu :-)
  8. 10 Haziran 2009
  9. wenes

wenes 29.10.2010 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Soguk su ve masaj gercekten cok etkili oluyor. Eger soguk suya dayanamıyorsanız en azından ılık suyu dus baslıgıyla bacaklarınızda dairesel hareketlerle gezdirirken yavas yavas suyun ısısını dusurun vucut ısısı alıstıgı ıcın bır kac sanıye sonra tamamen soguk suyu acın bır kac sanıyede olsa.o bıle yetıyor. gerginligi hissedebiliyorsunuz.
  10. 12 Haziran 2009
  11. capkinkiz

capkinkiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Kizlar soguk suya dayanamiyorsaniz bile o hareket cok önemli ben sadece o hareketi yaptim ve selülitlerim resmen yok oldu...
  12. 14 Haziran 2009
  13. melekimsi

melekimsi huzuruyla mutlu :) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    denicem :enbuyukkk:
  14. 29 Haziran 2009
  15. capkinkiz

capkinkiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Eee kizlar sonuc alan yok mu aranizda??
  16. 3 Temmuz 2009
  17. KilicBaligi

KilicBaligi Need To Be Cosmetics Blog Pro Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    Verdiğin kalça hareketi kesinlikle işe yarar, ben aktif sporu bıraktığımdan beri pilates ve bu tarz egzersizleri yaparak forum tutuyorum.Çok başarılı bir hareket fakat belinde problem olan biraz temkinli olsun...
  18. 3 Temmuz 2009
  19. çxixtxixrdakk

çxixtxixrdakk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    anlamadım canım bacaklarımı kaldırcz yoksa sadece kalçayı mı ınşallah herkes kurtulur bu dertten yararlı olcaına inanıyorum çok teşekkürler