GİNERA doğum kontrol hapı???

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve VENUS_ tarafından 20 Haziran 2007 başlatılmıştır.

20 Haziran 2007
    Konu Sahibi : VENUS_
  1. VENUS_

VENUS_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ginera doğum kontrol hapı kullanan var mı aranızda... ? Benim bir sorum olacak..
    Bir arkadaşım ginera'nın kilo aldırdığını söyledi..Onun yerine YASMİN kullanmamı söyledi..Nasıl olsa ikiside aynı etkiye sahip..ama gineranın yan etkisi kilo aldırmak mış:KK43:(

Bana doktorum bunu önerdi, kendi kafama göre Yasmin kullansam kötü bişeymi yapmış olurum acaba?... fisfisfis

Ben doktoruma bunu söyledim.. Bilirsiniz hemen tepki gösterirler HAYIR KİLO ALDIRMAZ...dedi.. eee ama İŞTAH açarsa napçaz... ayrıca prospektüste de yazıyor ...en belirgin yan etkisi KİLO ALDIRMAK diye... hangisine inanıcaz şimdi.. ?:uhm: Bir de yaşanan tecrübeler var dimi..gözardı etmemek lazım...

Ginera ve Yasmin kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim..
  2. 20 Haziran 2007
  3. VENUS_

VENUS_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu soruya cevap almadan terketmeyeceğim burayı...Kötü Kazen
  4. 20 Haziran 2007
  5. gxuxlxuxmmm

gxuxlxuxmmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok fazla kilo aldırdığı söğlenemez ben 3 ay kullandım 20 kg aldım ve hemen bıraktım
    yasakkelime kullanma derim ama çok zayıf insanlara pek bir şey yapmıyor kullanan çok zayıf bir arkadaşım var o hiç almadı kilo almaya meyilliysen alma ihtimalin yüksek
  6. 20 Haziran 2007
  7. VENUS_

VENUS_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 ayda 20 kilogram mı:1shok:
  8. 20 Haziran 2007
  9. EU1

EU1 Guest

Bende 5 senedir ginera kullanıyorum. Kilom sabit değişmedi. Ayrıca yasmin kullanan arkadaşımda var oda kilo aldırmıyor ama göğüsleri büyütüyor.
  10. 20 Haziran 2007
  11. VENUS_

VENUS_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.. ginerayı deneyeyim ben en iyisi.. sorun olursa doktoruma danışıp başka bir ilaç alırım..
  12. 21 Haziran 2007
  13. ronaoz

ronaoz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle şunu söylemeliyim ki 10 yıldır neredeyse çocukluğumdan beri doğum kontrol hapı kullanan ve 1 yıl önce bırakmış biri olarak neden sadece kiloyu dert ediyorsun bu ilacı ne sebeple aldığını bilemem ama ben alma derim çünkü bütün değerleri alt üst ediyor... kısırlık ve erken menapoz sorunları ile boğuşuyorum ve belki hiç çocuğum olmama ihtimali var çünkü adetlerim bikaç aya bitebilir menepoza girebilirim ve bana denilen bu ilaçların yan etkisi bunlar fsh değerlerini etkiliyor bu haplar.Korunmak için ise başka yolları denemeni tavsiye ederim. Başka işlemler için kullanacaksan onlar içinde yardımcı olabilirim ama evet hepsi kilo aldırır en ikisinide uzun süreli kullandım nedeni hormon dengeni vucuttaki eksikleri tamamlıyor mutlaka kilo aldırma etkisi var.Bunun yanında evvet göğüsleride büyütüyor kesinlikle hemde.Ama çocuğunun olmasını isteyen kimse bu ilaçları kullanmasın dr lar hemen bu ilaçları verirler ama benim şimdi yaşadıklarımın bedelini kimse ödeyemiyor.Kisti olanlara da kullanmayın derim kendiliğinden ilaçsız küçülmesini izleyin eğer çok komplikasyon olur 4 cm in üstüne çıkarsa o zaman kullanın ama dr a bunları ve endişelerinizi paylaşın.Beni 27 yaşında menepoza sokmak üzere ve çocuğum olmama ihtimali yüksekken herkesi uyarmayı o kadar çok istiyorum ki kendinize bunu yapmayın lütfen.
  14. 21 Haziran 2007
  15. ronaoz

ronaoz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birşey daha ekliyim hormonları etkileyen ilaçları o aldırdı bu aldırdı diye düşünme herkesin bünyesinde farklı etki yapar hepsi kilo aldırır sadece dozajları farklıdır jasmın ginera dan daha ağırdır ginera dozaj olarak daha hafif bir ilaçtır ama ikisi de aynı etkileri yapar...öyle belirgin farklar yok.
  16. 21 Haziran 2007
  17. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bi arkadaşım kullanıyor doktor bunu tavsiye etmiş çokta memnun bende onu kullanmayı düşünüyorum
  18. 20 Temmuz 2007
  19. vega

vega Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm venus, ben de 8 senedir Ginera kullanıyorum.hapa bağlı bir kilo almam hiç olmadı.hatta 3-4 sene önce hayatımda hiç olmadığım kadar zayıfladım.şimdi o zamana göre 4-5 kilo aldım ama yine de kilolu değilim.bence bu tip hapların her bünyeye etkisi farklı oluyor.bi ara hormon testi yapıp ona göre doğum kontrol hapı veriyolar diye bişi duymuştum.öyle bişi varsa en doğru sonucu verir sanırım.