Galba hamleym

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve safkan tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : safkan
  1. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    test yaptım sonuc pozıtıf cıktı dr a gıtmeyı bıkac ay dusunmuyorum ben koyde dogdum bısede olmadı fazxla tıbbı mudahalelerden hoslanmıyorum suda dogum ıstıyorum kesınlıkle ama ıstanbulda yok bı ebe ayarlayıp evde kuvete su doldurup dogurmayı dusunuyorum eger normal doguma musaıtse ınat ettım
    suda dogumda kesı yok epızyon yok hıcbıseyok ama nedense boyle guzel yontemı ulkemızde neden uygulamıyorlar anlamıyorum
    suda dogumm hem dogum suresını 5 kat hızlandırıyor hem agrıyı aaltıyor hemde sanırım epızyon vs atılmıyor hıcbır sunı ılac ve agrıkesıcı verılmıyor ben vıdeolarını ızledım hatunlar 5 dk doguruyorlar kolaycana
    bence bız kadınlar hastanelerden ve doktorlardan bunu kesınlıkle talep etmelıyız
    ne demısler susma sustukca sıra sana gelecek:sm_cool:

2. 21 Kasım 2009
  3. sorgunlu66

sorgunlu66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hayırlı olsun canım rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin,hayırlı,kolay ve sağlıklı doğum nasip etsin inşallah.bizlerede dua et canım

4. 21 Kasım 2009
  5. MUTLUYUM1111

MUTLUYUM1111 uğurum büyüyorrrrrrrrrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tebrikler

çok hızlısın daha yeni hamilesin hemen doğuma atlamışsın neyse hayırlı olsun folik asite hemen başla derim

6. 21 Kasım 2009
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    tebrik ederim inşllh sağlıkla kucağına alırsın bebeğini
    bence dr git düşük olmasın diye ilaç veriyorlar Allah korusun
    bilirim acısını 4 haftalık düşük yaptım

8. 21 Kasım 2009
  9. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    tesekurler arkadaslar bende 6 haftalıkken dusuk yapmıstım ama dogallıktan yanayım ben koyde ve evde dogdum annem ne kontrole gıtmıs nede ılac almıs
    doganın akısına bırakıcam mudahale etmek ıstemıyorum aslında hala anlamadım farkında degılım sız kucagına almak nasıp olsun deyınce yavas yavas dank etmeye baslıyo
    tumhamıle arkadasları bır avazda kurtulmak nasıp olsun ınsallah

10. 21 Kasım 2009
  11. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canımmmmm devir değişti artık annelerimiz zamanında herşey doğalmış zaten ama şimdi biz istemeden de olsa bir sürü hormonlu gıda yiyoruz içiyoruz , bu da bizim dengemizi bozuyor haliyle hiç birimiz eskiler kadar sağlıklı değiliz malesef o yüzden sen bi git doktora derim ben,
    Allah sağlıkla sıhhatle hayırlısıyla ve acısız ağrısız SUDA doğum nasip etsin sana :)))

12. 21 Kasım 2009
  13. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hayırlı olsun ama çok iddialı konuşuyorsun, büyük lokma ye büyük konuşma derler canım, kimse mecbur olmasa keyfinden doktora hastaneye gitmez, keyiften giden milyarda bir bile değildir, hiçbir şey eskisi gibi değil, şimdi sanıyor musun köylerdeki insanlar eskisi gibi patır patır doğuruyorlar, hayır, taşrada bile insanlar artık zorlanıyor, hormonlu yiyecekler, ekolojik kirlilik vs. Ayrıca doğuma kadar giden süreçte ne yaşayacağını bilemezsin, biz sadece gönlümüzden geçeni yaradan iletelim, o ne taktir ederse ve hayırlısını versin,
    tekrar hayırlı olsun.

14. 21 Kasım 2009
  15. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlı olsun bende bu sabah test yaptım sonuç negatif:KK43:(
    şimdi böyle konuşuyorsun ama insan başına nelerin geleceğini bilemez
    sonradan hayıflanmak yerine kontrollerini zamannında yaptırmanı tavsiye ederim
    tekrardan tebrikler

16. 21 Kasım 2009
  17. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    tesekurler
    suan gerek yok sanırım dr a gıtmeye
    2-3 aylıkken gıdıp bı sorayım bakalım
    arkadaslar buyuk konustugumdan degıl kotu tecrubelerde gordum ondan tabıkı ıyı tecrubelerde var mesela koyde olsa olecek olan bebek burada sezeryanle dogabılıyor (aslında kadere ınanıyorum cunku kaderde bebek yasamıycaksa sezeryanle bıle yasamıyor)bı kadın arkadaıma 6 aylık bebegıne down sendromu deyıp sunı olarak dogurtmuslar
    kadın bagırmıs cagırmıs dogururken megerse bebegın kolu takılmıs yanlız bırakıp gıtmısler bebek dogduktan sora bakmıslarkı normal ve saglıklıymıs kadının psıkolojısı bozulmustu ne zaman bebeklerden konu açılsa gozlerı yasarırdı
    valla nebılıyım
    oncekı bebekte gıttım dr a dustu
    gercı salam yıyıp zehırlendım ondan dustu ama suan bıraz buyusun gıderık evelallah
    herkese kolay dogumlar
    ben suda dogumu yaygınlastırmadıkları ıcın kızıyorumda ondan protesto edıp evde dogurmayı dusunuyorum
    bı gazetede okudum kadın anadolu saglık grubu hastanesınde suda dogum yapmıs ama 2. dogumunu ebe yardımı ıle ve evde yapmak ıstıyormus bence bır bıldıgı varkı ona gore boyle demıs