Galiba onu kaybediyorum :((((

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Patricia tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar, cok zaman once bu topike yazmıstım belkı hatırlayan arkadaslarım bilirler bir iran kedim var erkek kısırlaştırılmış:KK43: ayaz ım canım,,, su an klınıkte ıkıncı gunu.
    daha önce eyvah kedim kan işiyor gibi başlıklar açmıştım. zaten 4-5 ayda bir tekrarlanan bir konuydu. ama hemen veterinere götürüyordum nesi var diye. klasık bir sekilde idrar yollarında kristallesme deyıp iğnesini vuruluyordu ve ertesi gune kadar zımba gibi oluyordu haylaz oğlum:KK43:((
    ama bundan bir hafta önce yıne aynı sorunla karsılastık. yıne doktoruna götürdük ve iğnesini oldu. eve geldi bir düzelme yok. adından üç gün daha iğne yedi yok. en son dun eşim tekrar goturdu. hemen yatırdılar test falan yapıcaz dediler. bir haftadır yemek yemıyor olması cok ölümcül ama sürekli su içmiş olması onu kurtarabilir dediler. durumu çok krıtık dediler. bu gun test sonucları geldi. düşündüğümüz gibi bir zehirlenme yok.
    böbrekleri tamamen kum olmus nasıl, kumdan kasıtları krıstalleşme galıba. üre sayısı ise 300 normal olması gerekenın 10 katı yuksek. bu ıran kedilerindeki bobrek problemi nedir hala anlamıyorum kızlar. yemiyorum yediriyorum. evde yokken bile sobayı acıyorum üşütmesin diye. daha bebekken aldığımda bile işe giderken doğalgazı açık bırakırdım onun için üşüyüp hasta olmasın diye. özel mamalar, bukadar bakım ve boylesıne sevgi ama yinede boyle ölümcül bir hastalık. doktorun bu gunku son sozu kurtarmaya calışıyoruz oldu :KK43:((((((((((((((( alim ayağım boşaldı. bukadar mı yanı. sizce kurtulurmu???

2. 19 Ocak 2010
  3. masal3

masal3 Guest

ben kıyamam ona,cok geçmiş olsun çok üzüldüm moralinizi yüksek tutmalısın allahın izniyle iyileşir inşallah dualarım o minik için..benimde bir iran kraliçem var evet cok iyi sartlarda bakıyorum ama yinede cok hassas bir genetikleri olduğu için cabuk rahatsızlanabiliyorlar allahım korusun hepsini..cok zor bir durum ama ben iyilesecegine inanıyorum umutsuz düşünme iyileşeceğine inan..iyi haberlerini allahın izni ile bekliyorum..

4. 19 Ocak 2010
  5. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    13.969
    Ödül Puanları:
    388
    bu kadar iyi bakımla ve hemen tedavi sürecinin başlamıyla kurtulur bence canım..
    ben de dua edicem:KK43:
    Allah yardımcınız olsun...

6. 19 Ocak 2010
  7. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun kızlar. şimdi tekrar vet.i aradım. serum takılmış yavruma öyle sessız sakın oturuyormus. düşününki normalde 35 cıvarı olması gereken üre 300 müş. puuahhh cok fazla. allahtan bırde ıyı haber verdı. böbrek keratın oranımı ne varmıs. o ıyıymıs yanı böbrek hastası olmamıs. eğer dedi bu ure oranı yavasca dusmeye baslarsa duzelır dedı. ınsallah dusecek. hala gec kalmıssınız dıyor vet. anlamadım yanı nasıl gec kalmak. nekadar hassaslar bu ıran kedılerı. dedım olurmu ılk anda hemen veterınere goturdum bırakırmıyım hıc. kızlar benden sız tavsıye. madem bızım anlamış olmamız gec oluyor. en az ıkı ayda bır üre tahlılı yaptırın iran kedilerinize. şayet kurtulursa ayazım ben sureklı yaptırmayı dusunuyorum kı. ben kedimin bakısı değişince bıle gotururum vet.e kaldıkı gec kalınmış dıyorlar garıp bır durum. offf offf

8. 19 Ocak 2010
  9. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ah bu arada diyet mama ile iş çözülmüyormus. aklınızda olsun.

10. 19 Ocak 2010
  11. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    13.969
    Ödül Puanları:
    388
    kaç yaşında kısırlaştırdınız?
    erkek pisileri 1 yaşından önce kısırlaştırmamak gerekiyo..yan etki olarak,ilerleyen zamanlarda böbrek sorunları yaşamalarına sebep olabiliyo bu durum..

12. 19 Ocak 2010
  13. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok bır değil.zaten bızım kararımızla değil. vet. soyledı yapalım dıye. ıkıkere cıftlestırdık sonrasındada ışlem yapıldı ama benım duyduğuma görede eğer işlem ıyı yapılmazsa boyle sorunlar cıkabılıyormus maalesef offf:KK43:(( ah bu arada teyzelerı oğlusumun resmını eklıyeyım sıze.

14. 19 Ocak 2010
  15. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    13.969
    Ödül Puanları:
    388
    allam allammm çok şekermiş maşallahh,Allah ömür versin miniğe..

16. 19 Ocak 2010
  17. masal3

masal3 Guest

bende kedime artık üre tahlilini belli aralıklarla veterinerimle konuşup yaptıracağım.ben anlamıyorum cok gec kalmışsınız demiş vet. ama bunu demeden önce kendisinin bilgilendirmesi gerekmezmiydi,yani nasılki aşı için belli aralıklarla zaman cizip yapıyorlar ayda birmi iki ayda birmi yaplıcak üre tahlilleri için rutin kontrolleri içinde bilgilendirmeliler..sadece aşı yapıp göndermekle olmuyor hastalıklara en başında önlem olsun diye hangi zamanda ne tahlili gereki bizi aydınlatmalılar..yavrumuz hastalanıyor vete gidiyoruz bir bakıyoruz durumu kritik böbrek hastalığı ılerlemiş e biz nereden bilecegiz böbreklerinde kumun oluşmaya basladığını.. nasıl aşı takvimi yapıyorlarsa varolabilecek hastalıklar için en basında önlem almak için rutin bir takvim yapmalılar.ben bebeğimin karnesine bakıyorumda sadece aşı takvimi.nerde rutin kontrol tarihleri nerde üre tahlil tarihleri yokki.bizi başta aydınlatmaları gerek.aklım basıma yeni geldi yarın veterinerimle bunları konuşacagım niye üre tahlili için bana bir konuşma yapmamış sinirlendim ya..seninde veterinerin üre tahlilleri için basında bilgi verseydi belkide kediciğiniz daha sağlıklı olurdu günah deyilmi şimdi o cana..kedişlerimiz sağlıklıyken niye veterinerler bizi uyarıp üre tahlilleri için cağırmazlarki..kendi veterinerimede kızdım şimdi..

18. 19 Ocak 2010
  19. Tarcinli_Kurabiye

Tarcinli_Kurabiye Esta Piti Piti :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun çokk çok üzüldümm :KK43:( umarım iyileşir umudunuzu yitirmeyin onlar herşeyi hisseder..Ben de çok dua edeceğim iyileşecek inşallah.kalbinizi bozmayın..
    Birşeyi merak ettim ne ile besliyordunuz acaba? yani hangi mama ile??
    Benim de şimdiden korkularım var, maddi açıdan biraz bu durum beni zorladığı için oğluma whiskas mama veriyorum ne yazıkki :1no2: işsizim şu anda çalışmıyorum ve bütün masraflarını ailem karşılıyor.. Hills, Royal Canin gibi kaliteli mamalar da bizimkilere pahalı geliyor..Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası..Arada ciğer vs. haşlayıp veriyorum ama onlara da yüklenmek istemiyorum devamlı.. Açıkçası ben bile korkuyorum şimdiden:KK43: ilerde bizde böbrek problemleriyle karşılaşırız diye :KK43:
    geçmiş olsun tekrar:teselli: