galiba yaza sünnet olcaz...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Erence tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Erence
  1. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mrb kızlar geçen hafta alperen arada silkeleniyodu ama pek önemsememiştim 1 gün 2 gün derken pazar günü son noktaya geldi bi bağırıyo ama varya inanın canı çıkıyo sanki nolduğunu anlayamadık eşimle dişinden diye düşündük hiç uykusu da yok zar zor uyutuyorum tekrar bağırtıyla uyanıyo.sonra baktım pipisi ıslak dedim bu işiyemiyo sorun burda hemen acile götürdük iğne yaptılar dr götürün yarı dediler p tesi götürdüm idrarında ve pipisinde iltihap varmış 3 tane iğne antibiyotik ve krem verdi ama antibiyotik çocuğumun kıçını mahvetti bi görseniz kanıyo çok kötü pişmiş kremde ürüyorum ama bugünden sonra vermicem zaten neden kaynaklanıyo diye sorduğumda pipisinin ucu kapalı en yakın zamanda sünnet ettirin dedi daha erken ama napıcağımı şaşırdım eşimde havaya girdi istiyo herkes geçer bişey olmaz yaptırma diyo ben bide sizin fikirlerinizi almak istedim düşünelerinizi yazarsanız sevinirim

2. 17 Ekim 2008
  3. canım aynı durum benim yeğenimdede olmuştu hemen gittiler sünnet ettirdiler 1,5 yaşında yoktu bile yeğenim. Fakat sonra anlaşıldı ki ablam çocuğun pipisini geri çekip temizlemiyormuş ve bunun için tıkanıklık olmuş. Ben haftada 1 veya 2 kez pamuğu kaynatılmış ılık su ile ıslatıp pipsini geri çekiyorum ve oradaki pislikleri temizliyorum. genelde banyo yaptırdıkdan sonra yapıyorum. sende yapmıyorsan bunu yapmanı tavsiye ederim canım eğer hala sorun devam ederse başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. o zaman da dr. dinleyebilirsin. Öpüyorum seni ve de büyük bebeişin ile küçük bebişini canım :)

4. 17 Ekim 2008
  5. gonulsena

gonulsena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde iki oglum var ikiside ayni dertten bebekken sunnet oldu,cevrenin lafina uyup bisi olmaz demeyin, cok onemli ,iltihap meselesi kroniklesirse bobreklerine kadar zarar verebilir, yaptirin, cocuga da eziyet

6. 17 Ekim 2008
  7. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gerçekten böyle bi sorun varsa bencede yaptırın canım Saadetin dediği gibi yapıyorsundur muhakkak çünkü bu senin ikinci erkek çocuğun biliyorsundur diye tahmin ediyorum.
    Canım benim nasıl acıyordur canım ne fena pişik oldu kanıyo bide ahh kıyamam o minik popişe gönülsena'nın dediği gibi ilerde daha büyük sorunlar yaşamaktansa yaptırmak en doğrusu olur geçmiş olsun canımcım

8. 17 Ekim 2008
  9. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. evet canancım ikinci çocuğum ama ben işte bilmediğim için kimsede bşey demeyince birazda korkuyla ilk çocuğumun pipisini geri sıyırmadım sünnet olurken zor oluyo diyolar ama ne biliyim 3 buçuk yaşında sorunda yaşamadım ikinci oğlumunkinide sıyırmadım ya insan bişey bilmeyince yanlış bişey yaparım diye korkuyorum

10. 17 Ekim 2008
  11. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım pipiyi geri sıyırmadan korkma,bende ilk oğlumda iyice geri sıyırıyordum,kırmızı yer çıkana kadar.Bu gerekli bir işlem.Hijyenede dikkat ettin mi birşey olmaz.Şimdi sünneti yaptırman gerek diye düşünüyorum.Ben bile 2 -3 aylık olunca minik oğlumun sünnetini yapıcam.Geçmiş olsun.

12. 17 Ekim 2008
  13. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım artık erkek bebeklerine doğunca bile sünnet yapıyorlar. çünkü bebek çabuk iyileşiyor. zaten aklı başına gelmeden yaptırmak gerek veya 7 yaşındansonra. benc ebekletme derim. biran önce yaptırın. sonuçta sünnet olması gerekn bir olay

14. 17 Ekim 2008
  15. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım geçmiş olsun oğluşuna..dün farkettim benim oğlumun da pipisinin nasıl anlatayım :)) kök kısmı kıpkırmızı olmuş soyulmuş sanki..merhem sürdüm eşim pişik kremi sürelim dedi ama pişik olduğundan emin değildim..bugün anneme demeyi de unuttum..yavrum dün öyle bir çığlık patlattı ki dokununca..ilk defa öyle ağladğını gördüm oğlumun..canı çok yandı sanırım.. ben de seneye yaptırıcam sünnetini eşime kalsa hemen istiyor... ama yoook izinde yaptırırım hem de yanında olurum oğluşumun..bir de bu pipisini geriye iterek temizleme olayı bir kez daha gündeme gelmişti..o zaman danıştım doktorumuza sakın oynamayın pipisiyle dedi..daha önce böyle bişey hiç duymamıştım...annem de dedi ilk defa duyuyorum.. diye ben korkuyorum böyle şeylerden..yapmadım kayınvalide yaptı ona da izin vermedim

16. 17 Ekim 2008
  17. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mahmudun pipisinin ucu hiç görünmüyordu 6 aylıkken enfeksiyon geçirdi aynne senin oğlun gibi dr açtı.mertinde ucu yok yani geri gitmiyor hiç açılmıyor :KK43:

18. 22 Ekim 2008
  19. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Canım iyi ki bu konuyu açtın..

Benim oğluşuda son kontrole götürdüğümde doktor 2 yaşından önce sünnet ettirin dedi.. Sonra seninde söylediğin gibi arada silkelendiğini farkettim..,Biz üşümüş yada çişini yaparken zorlanıyordur diye çok umursamadık ama bende bu yaza yaptırmayı düşünüyorum..