Garipoğlu cinayet gecesini anlattı ..Bildiklerini anlattı.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Halikarnas tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 1. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198
  [​IMG]
  12 Haziran 2009 Cuma 16:21

  Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu ilk kez kamuoyunun karşısına geçti. Bildiklerini anlattı. Cem'e teslim ol dedi.


  Münevver Karabulut cinayeti olayın olduğu günden bu yana kamuoyunda infial yarattı.
  Bugüne kadar haberlerde Münevver'in babası Süreyya Karademir'in çığlığı yer aldı. Cem'in amcası Hayyam Garipoğlu ise ilk kez kamuoyunun karşısına geçerek yeğenine "teslim ol" çağrısında bulundu. Ve tüm bildiklerini, o geceyi anlattı.
  Mehmet Ali Birand'ın 32. Gün programına katılan Garipoğlu cinayeti yeğeninin işlediğinden kesinlikle emin gibi konuştu. ılk olarak Münevver'in ailesine sabır dileyerek başladı ve şaşkınlık içinde olduklarını çünkü Cem'in "düzgün, dürüst, doğru, akıllı" bir genç olduğunu söyledi. "Cem benim kardeşiminin oğlu. Bugüne kadar ne bir kavga yapmış, ne karakola gitmiş, ne birisine zarar vermiş. Böyle bir olayın içine Cem nasıl girer nasıl yapar hala akım almıyor" dedi.

  BABASININ HAYALı ONU ıYı YETıŞTıRMEKTı

  Garipoğlu Cem'in babasının tek hayalinin oğullarını iyi yetiştirmek olduğunu sözlerine ekledi. "Cem satranç birincisi, daha 17 yaşında Çinceyi, Fransızcayı, ıspanyolcayı, ıngilizceyi, Rusçayı kitap okur yazar seviyesinde bilen birisi.. Babasının hayali bu çocuklardı. ıki oğlu var. Biri Rusya'da hukuk fakültesinde okuyor. Rusyayı iyice öğrensin diye. Cem için de niyeti, daha önceden Çinceyi öğretti. Bu sene liseyi bitirince üniversiteyi Çin'e gönderecekti. Biz işadamıyız, oralar gelişen yerler, bunlarla iş yaparız diyordu."

  EN ÇOK NEDEN DıYE SORUYORUZ

  Hayyam Garipoğlu en çok cinayetin neden işlendiğini merak ettiğini söyledi.
  "Biz en çok neden diyoruz? Birisi cinayet işliyor, namus meselesi diyorlar, intikam diyorlar, kan davası diyorlar. Bunların hiçbiri yok. Cem 17 yaşında bir genç, arkadaşı Münevver 17 yaşında bir genç... Birlikte 7-8 aydır arkadaşlık yapıyorlar. Birbirlerine gül veriyorlar. Şimdi Münevver öldü gitti, Cem kaçak, hayatı mahvoldu. Yıllarca hapis yatacak. Ailesini zarar verdi, hepimize zarar verdi. Ne oldu, bundan ne kazandı? Bunu niçin yaptı? Biz bu sorunun cevabını bilmiyoruz mesela..."

  CıNAYETı PLANLAMIŞ MI?

  Garipoğlu yeğeninin cinayeti planladığına kesin olarak inanmıyor. "Zaten bunu yapacak kapasitede birisi de değil. Bir insan cinayeti kendi evinde mi işler? Öldürdüğü kişiyi alıyor götürüyor Etiler'e? Kime götürüyor? Kendi dedesinin evinin karşısındaki çöplüğe atıyor. Önce aklında çöplük de yoktur da herhalde, dedemin evine koyacağım demiştir. Oraya gelince çöpe atayım demiştir. Cinayetten bir gün sonra eve girdim. Sadece evin girişindeki kanı silmiş. Duvarlar, kapı kolları hep kan... Planlayan insan böyle mi yapar?"

  CıNAYETı TEK BAŞINA MI ıŞLEDı?

  Amca Garipoğlu baştan sona cinayeti yeğeninin işlediğinden emin gibi konuştu. "Her türlü araştırma yapıldı. Cem'den başka tek bir zanlı yok. Keşke olsaydı, hiç olmazsa Cem yapmadı da Cem yardımcı mı oldu diye umut ederdik. ılk önce olamaz kavga esnasında düşmüştür diye umut ettik. Ama adli tıptan rapor geldikten sonra sükutu hayale uğradık." dedi.

  BABA ORADA OLMADIĞINI ıSPATLADI

  Hayyam Garipoğlu'na göre Cem'in babası da suçsuz yere hapiste yatıyor. Garipoğlu şöyle anlattı: "Baba ile anneye cinayet olduğu gün Emniyet aldı. 3-4 gün sorgulandılar. Mahkeme bunları bıraktı. Aradan 1,5 ay geçtikten sonra kamuoyu baskısıyla hiçbir suçu olmamasına rağmen hapse attılar. Cinayete iştirak diye suçlanıyor. Babası o saatte başka yerde olduğunu 15 tane şahit gösterdi. MOBESE kayıtları var. Baz istasyonlarından işyerinde olduğu orada olmadığına dair her türlü delilleri var. Adli tıptan gelen delillerden babassının hiçbir alakası yok. Kanlı gömlek hikayesine gelince; orada kan aktığı için, o kanı kim temizlediyse, temizledikleri bezi çamaşırlığa atıyorlar. Çamaşırlıkta bulunan iki tane babasının gömleğine kan bulaşıyor."

  CıNAYET GECESı NE OLDU?

  Amca Hayyam Garipoğlu Cem'i en son gören kişinin babası olduğunu söyledi ve o günü şöyle anlattı.
  Anne akşam 7'de eve geliyor. 4 yaşındaki kızıyla ve ingilizce öğretmeniyle eve geliyor. Anne bilse 4 yaşındaki çocuğu oraya getirir mi? Orada kusmuk görüyor. Babasını arıyor, "oğlunla sen konuş" diye. Babası da akşam 9 gibi geliyor. Arabayla çıkıyorlar. Cem ona "baba çok kötü bir şey yaptım" diyor. "Ne yaptın?" diye soruyor babası. Söylemiyor ve orada arabadan iniyor. Kardeşim ölüm olayını polislerden öğrendi. Kesilerek öldürüldüğünü ise iki gün sonra karakolda öğrendi.

  CEM AıLEYLE HABERLEŞıYOR MU?

  Garipoğlu Cem'in aileden hiç kimseyi aramadığını söyledi. "Geçen hafta kardeşimi hapse ziyarete gittim, o da bana sordu. Haber var mı diye? Cem'i suçluyoruz ama aile olarak "Ne oldu Cem'e, öldü mü, öldürüldü mü?, başına bir felaket mi geldi? acı birken acı iki mi oldu?" diye merak ediyoruz. ıntihar etmesinden korkuyoruz. O da 17 yaşında ve aklı başında değil"

  GARıPOĞLU AıLESı CÜZZAMLI GıBı OLDU

  Tüm aile şaşkın vaziyette. Babası en az 10 yaş ihtiyarladı. Hapishanede gördüm. Biz şimdi cüzzamlı gibi olduk, lanetli bir aile olduk. Biz kendimize göre gururlu, onurlu, alnı ak, başı dik bir aileydik. 10 senedir bize haksızlık, hukuksuzluk yapılıyor. Her türlü hakkımız gaspediliyor. Biz hak ve hukuk ararken maalesef bu olayla başımız eğildi. Her yerde cesurca konuşuyordum, bu olay bizim başımızı eğdi. Savunacak bir şeyimiz yok. Cem'in biran önce yakalanmasını istiyoruz.


  BıZıM NEREMıZ GÜÇLÜ

  Kız kardeşleri yarın evlendiği zaman ne diyecekler. Onun abisi adam kesti diyecekler. Bu öyle bir leke ki silinmeyecek... Bizim neremiz güçlü. Biz herkesin gelip geçerken vurduğu, hergün kamuouyunda kötülenen aileyiz. Güç böyle mi olur? Bulunmayan kimse yok ki, o da bulunacak. Nereye kadar saklanabilir. O da girmiştir bir odanın içine korkuyla bekliyordur."


  CEM'ı KıM KORUYOR? NASIL KAÇIYOR?

  Kamuouyunda oluşan Cem'i koruyan birisi var inanışı için de Hayyam Garipoğlu "kim korur ki, kimin umrunda Cem? Korusa ben korurum, babası korur. Biz korumadığımıza göre Suç işleyen bir adamı kim korur?" diye konuştu. 17 yaşındaki bir gencin 100 gün boyunca nasıl kaçabildiğine de "Bu çocuk 8 senedir zaten tek başına yurt dışına ispanyaya rusyaya çine giden bir çocuk. Alışkın, benim çocuğum gidemez ama o alışkın." diye yanıt verdi.

  ER YA DA GEÇ BULUNACAK

  Garipoğlu yeğeninin er ya da geç bulunacağından emin olduğunu da sözlerine ekledi. "Cem mutlaka yakalansın, biz aile olarak hepimiz yakalanmasını istiyoruz." diyen Garipoğlu "Nereye kadar kaçacak ki? 148 eve baskın yapıldı. Ceyhan'a 10 senedir gitmedim ama teyzemin, halamın evine girdi. Mutlaka yakalanacak" dedi.

  CEM'E ÇAĞRI: TESLıM OL

  Cem hepimiz çok çok üzüldük. Sen de teslim ol! Cezanı çek ki aile rahatlasın, kamuoyu rahatlasın, biz rahatlayalım. Biz hukuk ararken, hukuksuzluk yapan kişi konumuuna düştük.  ALINTI
   
 2. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 3. ikrar

  ikrar Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.285
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  106
  dun gece izledık konustukca batıyolar hiç bir inandırıcılıgı yok konusmalarının :1closedeyes:

  bizde yedık yanı :nazar:
   
 4. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 5. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198
  ikrarcım bunu öğrendiğime memnun oldumŞeniz
   
 6. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 7. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198
  Türk polisinin namus davası oldu artık...eninde sonunda yakalanacak...buna kesinlikle inanıyorum...
   
  Son düzenleme: 12 Haziran 2009
 8. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 9. ikrar

  ikrar Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.285
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  106
  sardunyacım cem ın annesının komsusu geldı gecen pazar bızım sıteye bahcede oturken anlattı kadın cınaytten sonra görmüş
  süreklı ellerını yıkıyomus sureklı ama :mymeka:

   
 10. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 11. EKXIXNOKS

  EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  beni en çok ne dikkatimi çekti arkadaşlar görüntülerde çok rahat bir şekilde alışveriş merkezinde testere araması bence bu olayın altında çok farklı şeyler çıkacak ALLAH münevverin ailesine sabırlar versin hangi yerde olursa çıkacak o cani insan
   
 12. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 13. suvesabun

  suvesabun Rabbim yolundan ayırma! Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.125
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  106
  er geç yakalanacak........ :1ninca: adalet de yerini bulacaktır............ türk polisi görevini en iyi şekilde yapıyor... ben buna inanıyorum... turkbayragi turkbayragi turkbayragi
   
 14. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 15. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198

  ikrarcım o komşulara ben çok kızgınım...münevverin çığlıklarını duydukları halde (ki o çığlıklar o canhıraş feryatlar çok feciymiş ve çok uzun sürmüş) neden güvenliği ve 155 polisi aramadılar...

  sessiz kalmak suça iştiraktir....
   
 16. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 17. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198


  polisimiz her türlü maddi delile sahip eğer Türk kanunları önünden yargılanmıyorsa bu polisimizin becereksizliğinden değil deniz yoluyla yurt dışına kaçmasından kaynaklanıyor...denizin her tarafına hakim olmak imkansız.


  dediğim gibi polisimiz her türlü maddi delile kanıta ulaşmış durumdadır ve bu başarıdırturkbayragi
   
 18. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 19. ikrar

  ikrar Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.285
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  106
  tv den geldıklerını dusunmusler

  evet canım cok haklısın kızmakta bende senın gıbı dusunuyorum

   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.