Gastrit problemi

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve serap xoxzbodur tarafından 10 Eylül 2007 başlatılmıştır.

10 Eylül 2007
    Konu Sahibi : serap xoxzbodur
  1. serap xoxzbodur

serap xoxzbodur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar.Benim midemle ilgili problemim var. Aşırı şişlikten şikayetçiyim. Azıcık birşey yesem hemen rahatsıslanıyorum. Endeskopi yapıldı.Sonuç gastrit dendi. Rennie hap verdi. Fakat bir yararını görmedim. Dün eşim kızım sen hamilemisin dedi? Yani o kadar şiş demek istedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aranızda bu şikayeti olan varmı? Yada alternatif olarak bu sorunu çözecek bir şeyler varmı( mesela çay gibi). Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...:sm_confused:

2. 24 Aralık 2007
  3. sahra1

sahra1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende her türlü ilacı denemiş biri olarak sana kantoron yağını tavsiye ederim hiç bir ilaçtan görmediğim çabuk tesiri kantoron yağında buldum bu ve daha başka bitkisel çözümler denemelisin balve harnup tozu karıştırmıştım oda iyi gelmişti çok önceden şimdiki favorim kantoron yağı sağlıklar dilerim..tatlicadiarzua.s.

4. 29 Aralık 2007
  5. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Geçen Gün Kalbim Sikişir Gibi Oldu Mideme Mi Kalbime Mi Anlayamadim Acile Gittik.doktor Gastrit Var Dedi..........şaşirdimmm.ama Midemde Bi şişlik Var Yemek Yemek Istemiyorum Sankiiii.tedavisi Ne Ki Bunun

6. 1 Ocak 2008
  7. dreamworker

dreamworker Guest

Geçmiş olsun.Bende de aynı sorun var ve özellikle stres olduğum anlarda acayip ağrı oluyor midemde.Şişkinlik ayrı bi sorun zaten az ve sık yemek lazım ayrıca bol su içmeni öneriyorum.Balda iyi geliyor.

8. 20 Nisan 2008
  9. baxsxak24

baxsxak24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    serap canım bendede gastrit var rennie iğrenç bişey ve o andaki yanmayı önlüyo sadece doktor bana lanzedin,lansazol ve lansor(bunların görevi aynı sadece isim değişik farketmiyo)bunlardan birini al sabah aç karnına hergün iç buna ek olarak gavisgon şurubunuda kullan düzenli olarak zamanla düzelir.ama haplar pahalı eğer sigortan varsa yazdır öle al çok uyguna geliyo etkisi de çok iyi 1 kaç ay kullan geçer mutlaka ama az ama sık sık yemek ye asitli şeylerden uzak dur mutlaka etkisini görürsün bende öle yapıyorum geçmiş olsun canım

10. 20 Nisan 2008
  11. leyal

leyal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ............................................................

Son düzenleme: 25 Nisan 2008
  12. 16 Mayıs 2008
  13. nexsxelikxixz

nexsxelikxixz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de endoskopi yaptırdım ve gastrit çıktı malesef :roflol:
    Ben de mide şişkinliğinden,yanmadan ve ağrıdan çok şikayetçiyim.Doktorun verdiği hapları kullanıyorum ama o çiğnenilen bazı hapların tadı bana çok iğrenç geliyo.
    Bıktım ya...

14. 21 Mayıs 2008
  15. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bendede 3-4 yıl önce gastrit çıkmıştı şuan hiç problemim yok yediklerime dikkat ettim.kola fazla çay kahve kızartma,acı turşu yasak bide stresten uzak durmak gerekiyor bide az ve sık yemek gerek geçmiş olsun

16. 21 Mayıs 2008
  17. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.347
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba.Bende endoskopi yaptırdım ve gastrit çıktı.Doktorum midede yanma başladığı zaman rennie içmemi önerdi.Onun haricinde her sabah aç karnına pulcet isimli bi ilaç içiyorum.Beni inanılmaz rahatlatıyor.Bi müddette LANS- ile başlayan mide ilaçları kullandım.Onlarda çok rahatlatıyor

18. 21 Mayıs 2008
  19. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hiçbir ilaç tedavisiyle olmuyor... bende hem gastrit hem reflü var ilaç kullanmıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum... asitli içecekler, kola, kahve, çikolata, portakal suyu, süt v.s. bunlardan uzak duruyorum.. ağır hamur işleri ağrılarımı çok artırıyor.. soğan, sarımsak türü yemek çok zararlı acı, ekşi ve turşu da öyle.. pirinç pilavı gerçekten çok rahatlatıcı oluyor sık sık tüketebilirsin ayrıca mevsim değişimlerinde çok daha yoğun oluyor bu rahatsızlıklar.. geçmiş olsun