Gaz Kabusu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ZeyHan tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ZeyHan
  1. ZeyHan

ZeyHan Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba akadaşlar benim sorunum bebeğime gaz yapacak endişesiyle ne yiyeceğimi şaşırmış olmam. Mesela süt içince gaz yapıyor peki sütü başka şekillerde kullansam yani çorbalarda tatlılarda yine gaz yaparmı ve gaz yapma potansiyeli olan diğer yiyecekler neler yardımcı olabilirmisiniz. Birde etkisi sütümden bebeğime geçer diye günde 4 - 5 fincan rezene çayı içiyorum zararı varmıdır acaba?

2. 21 Ocak 2009
  3. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    aynısını yaşıyorum.. sütü gaz yapmaması için ılık ve şekerli iç.. soğanın pişmişi gaz yapmıyor... ben neredeyse artık hiç1şey yemiyorum...buyüzden birara sütüm baya azalmıştı.. bunun üzerine balık yağı içmeye başladım... rezene, sen içtiğin sürece zararı yok.. benim bebekte yararını göremedik ama....................

4. 21 Ocak 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben süt iciyordum, hic gaz problemi olmamisti ilk kizimda...Benim bildigim kadariyla herseyi dozunda yiyebilir ve icebilirsin, abartmadan...benneyaptımki

Sadece iyi pismis ve taze olmasina dikkat etmelisin....Gaz problemi zaten senin yediklerinden olmuyormus cogunlukla, bebegin cok hizli emiyorsa hava yutuyor ondan karni agriyordur...:nazar:

Anason cayi ver arada bir bebegine, ben yatmadan önce 20 g - 50 g. yakin veriyordum iyi geliyordu, cünkü 2. kiziminda cok gaz problemi vardi, evime gelen Ebe bunun benim yediklerimden degil yuttugu havadan oldugnu söyledi...:kahve:

Gögüsünü verirken ucunu iyce agzina almasini sagla, agzini sapirdatir gibi sesler geliyorsa cikar gögüs ucunu tekrar ver, cünkü o zaman hava yutuyormus iste...a.s

Kolay gelsin canim, güle güle büyüt:teselli:

6. 25 Ocak 2009
  7. EU3

EU3 Guest

merhaba paradise rezene çayını günde bir fincandan fazla içmemende fayda var
    çünkü normal insanlarda dahi bitki çaylarının fazla abartılmaması gerektiği söyleniyor
    çünkü yediğin herşey kanına anında karışıyor ve sütüne geçiyor
    gaz yapan yiyecekleri ben sana sıralayayım
    lahana karnıbahar bütün bakliyatlar bulgur soğan sarımsak mayalı herşey poğaça çörek gibi
    şimdi bunlara kalırsa hiç bir şey yemeyelim o zaman süt nasıl olacak
    ben de gaz kabusu yaşıyorum
    ama herşeyden kararında yiyorum
    çok canım çektiği için bugün yarım bardak gazoz bile içtim
    içmezsem öleceğim zannettim o kadar canım istedi
    sütünü artırmak için de bol bol yeşillik tüket
    benzetme biraz abes olaCAK ama ineklerin yedikleri ne :)))) ve ne kadar bol süt verirler di mi :))))
    bunu da burdan bir arkadaş söylemişti ne kadar mantıklı di mi
    bebeğini güle güle büyüt
    hepsi geçecek inşallah

8. 25 Ocak 2009
  9. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    muskat hint cevizini rendenin ince tarafıyla az bisey rendeleyin sutunızle veya suyla caykasıgıyla verın hem uyutuyor hemde gaza bıre bır ben oyle rahatladım kıme tavsıye etıysemde fayda gordu zararı yok denemnızde fayda var

10. 5 Ocak 2010
  11. Ayseda

Ayseda Alperen pamuk oğlum benim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu bende duydum nerden bulabilirim.

12. 5 Ocak 2010
  13. pikolata78

pikolata78 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    muskatın uyuşturucu etkisi var. bununla ilgili nette çok fazla yazı var. hatta bir arkadaş foruma başlık açtı bu konu ile ilgili "muskata dikkat" diye. tavsiye etmiyor uzmanlar.
    bizde de gaz problemi çoktu. zinco, nurse, debridat, adaçayı yağı vs. denedik bir fayda görmedik. gaz sorunu ile ilgili açılan her başlıkta da belirttiğim gibi forumda bir arkadaşın (sağolsun:Saruboceq:) tavsiyesi üzerine hazırlattığım bir karışım ilaç sayesinde çok rahatladık. içmeye başladıpı gün kesildi gaz sancıları neredeyse 1 aydır gaz falan kalmadı. eczacı bu karışımdan herkesin çok memnun olduğunu söyledi. doktorumuzda içirmende sorun yok deyince yaptırdık. çevremdeki her hamile şimdiden gaz sorunun olrsa size formülü yazayım diyorum.

14. 7 Mayıs 2012
  15. ceren7

ceren7 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay hamile diilim ama gazım oluyo :) hele hele süt,mercimek ve bulgur yiyince :KK43: :KK52: o formülü yazsanız :KK56:

16. 11 Ekim 2012
  17. Yekserya

Yekserya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

>>>>>>>>>
    Formülü rica ediyorum, zahmet olmazsa. Benim elifim gazdan yana cok sorunlu.tesekkürler doktoru kimyon yagi ile masaj önerdi bakalim bugün denicez. Banada rezene kimyon cayi önerdi.

18. 11 Ekim 2012
  19. minilya

minilya BOND GIRL 007 Üye

Beğenildi:
    16
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    cnm 4 ayı gectık hala ıııııııııııııııııı yapıp gecelerı uyanı formulu bende rıca edıcm