Gaz kaçırma

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve emelaydin tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 5 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    6 Ekim 2012
    Konu Sahibi : emelaydin
  1. emelaydin

emelaydin Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba benim gaz kaçırma problemim var. beni ciddi sosyal sıkıntıya sokuyor. kolonoskopi temiz çıktı.manometri sonucu sıkma basıncında belirgin azalma var.3 seans biofeedback yaptırdım. ibs var. diyet ve kegel egzersizi yapıyorum. ibs için ilaç kullanıyorum.
    istediğim sonucu maalesef alamadım. bu sorundan yüzde yüz kurtulmak istiyorum
    aynı sorunu yaşayanlar lütfen yazsınlar birbirimize yardımcı olalım

phoenix bunu beğendi.
  2. 7 Ekim 2012
  3. elfmam

elfmam Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım merhaba bende cok gazdan sıkayetcıyım ama hıc cok fazla sorun edıp dr a falan gıtmedım genetık oldugunu düşündüm hep.dedıgın gıbı sosyal bı problem aslında ne yapmam gerektıgınıde bılmıyorum 28 yasımdayım alıskanlık kazandım sanırım takmıyorum artık ama onu tutmak kadar berbat bişe yok ates basması karın agrısı v.s v.s zor durum bızımkısı

4. 8 Ekim 2012
  5. intikam098

intikam098 Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sevgili Emelaydın bireysel farkındalık üzerine denemeler zeytin çekirdeği sayfasını oku ben iyileştim,inşallah sana da faydası olur.Hayatımı mahveden bir süreçten sonra şimdi çok şükür iyiyim.Gençliğimin canına okuyan bu hastalığı daha önceleri yenebilseydim hayatımda birçok şey değişirdi,artık herşeye çok geç kaldık ama buna da şükür.

6. 12 Ekim 2012
  7. emelaydin

emelaydin Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    bu hastalıkla mücadele eden 3-5 kişi değiliz lütfen siz de yazın da bu derttn nasıl kurtulacağımızı bilelim.

8. 12 Ekim 2012
  9. intikam098

intikam098 Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    spastik kolon sayfasında anlattım.Bir miktar çaba ile mucize gerçekleşiyor.Her yerde yazıyorum ama insanlar yorum yapmaktan,bilgi almaktan aciz ne yapayım?

10. 17 Ekim 2012
  11. angelabella

angelabella Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde rahatsızlıgım gaz ve bagırsak guruldamalarıydı ama sorunumu çözdüm.kesinlikle deneyin akşam yemeğini geç yemeyin yani yatmadan önceki 2 3 saat bişey yememiş olun ve yatmadan önce bi kupa dolusu adaçayı için.4 gündür bende tık yok mucize gibi geldi.bunun yanında gün içinde papatya ve rezene çaylarınıda kullanabilirsiniz

phoenix bunu beğendi.
  12. 19 Ekim 2012
  13. emelaydin

emelaydin Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba benim sorunum sadece gaz değil yani makat kaslarının az çalışmasından kaynaklanan gaz kaçırma. asıl sıkıntım bu. çok üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum pskolojim çok bozuk intiharı bile düşünüyorum ara ara dayanamıyorum bazen. çevremdeki insanların bana bakışları benden uzak durmaları sanki benim elimdeymiş de özellikle yapıyormuşum gibi davranmaları. gerçekten dayanamıyorum

phoenix bunu beğendi.
  14. 30 Ekim 2012
  15. intikam098

intikam098 Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Ben de aynı senin gibiydim ve diyete çok ümitsiz başladım ama sonuçta artık özgürüm.Hala yakınıyorsun,bırak çırpınmayı artık söylediğim sayfayı aç oku.Dene bir bakalım,denemekten ne çıkar ki?En fazla dört ay sürüyor,sonrasında bu hastalığın tedavisi de varmış diyorsun.

phoenix bunu beğendi.
  16. 30 Ekim 2012
  17. intikam098

intikam098 Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Kegel egzersizlerine devam et ve yogaya başla bence.Yoga akademinin sayfasını aç,sağda film şeridi resmine tıkla sonra soldaki menüde yoga seansları var ordaki çalışmalara başla.Bireysel farkındalık sayfasındaki zeytin çekirdeği sayfasını aç oku.Uygulamaları yap.Ben lavmanı yapmadım.Acıçehre tohumunu çok şiş ve kabız olursam kullandım,orada yazıldığı miktarda.Allah yardımcın olsun.

18. 30 Ekim 2012
  19. intikam098

intikam098 Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sevgili emelaydın belki ben de biofeedback yaptırmak için gitseydim bana da makat kaslarımın yavaş olduğundan bahsedeceklerdi,orsını bilemeyiz sen benim rahatsızlığım farklı deyip kendini sınırlıyorsun bence.