Gaz problemi

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve dygtan tarafından 13 Ekim 2008 başlatılmıştır.

13 Ekim 2008
    Konu Sahibi : dygtan
  1. dygtan

dygtan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar selam, benim bebişim 4 aylık ve hala gaz problemi yaşıyorum. Emzirmeye başladığımda 1 dakika sonra kıvranmaya başlıyor ve memeyi bırakıp gazını çıkartıyorum, sonra tekrar emziriyorum. Bu sırada uyuyor ve yattıktan yarım saat sonra uyanıyor ve yine gaz. Bir türlü anlam veremiyorum. Aynı durumda olan var mı? Yada bunun nedenini bilen, neden emzirirken gaz giriyor hemen? Ayrıca gündüzleri 2 saatte bir yarım saat uyuyor, gece ise ilk 3 saatten sonra berbat. Sizin durumlar nasıl?:1no2:

2. 13 Ekim 2008
  3. clopin

clopin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de ayn problemler var benim bebeğimin 4. aya girdik kaka problemide basladi fitil kullanmaya basladim mecburen yoksa yapamıyor bu da gaz problemini arttırıyor malesef , fitilden sonra yapıyor ve güzel uyuyor , vermeyeyim diyorum ama seninki gibi yarım saatte bit uyanıyor emerken kıvranıyor.

4. 13 Ekim 2008
  5. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sızı korkutmak ıstemem kızlar ama benım oglum 6.5 aylık ve hala gaz problemı yasıyoruz.oncelerı 3 ayda gecer dedıler 3 ayı doldurduk.6 ayda gecer dedıler 6 ayı doldurduk ve hala gazlıyız.sımdı de 9.ayda bıter dıyorlar.bızım bıraz azalmıstı ama bayramdan bu yana her gece gazla uyanıyoruz.karnı davul gıbı oluyor.bır yandan ovalıyoruz karnını bır yandan gaz ılacları.artık gece uykumuz kalmadı bu aralar.4.ayında bızdede kabızlık olmustu.bende fıtıl kullandım ama bır yandanda erkek cocuklarına fıtıl bana yanlıs gelıyor ne bılıyım huylanıyorum.o yuzden sımdı kaka yapamasada fıtıl koymuyorum.zeytınyag ıcırdım bır ara.suan kakasını fazla fazla yapıyor sızınkıde duzene gırer zamanla merak etmeyın

6. 13 Ekim 2008
  7. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    benim bebeğimin gaz problemi 6 aylıkken bitti yanlız 4 aydan sonra yavaş yavaş azaldı yanlız benim bebeğimde emzirirken olmuyordu bence emzirme yönteminden kaynaklanıyor rezene çok iyi geliyor birde ek gıdaya geçince bizdede kabızlık sorunu oldu kayısı püresi verdim geçti fitilden önce kayısı denedinmi canım

8. 14 Ekim 2008
  9. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yüz üstü yatırın gazını kolay ve kendi kendine çıkartıyor.
    memeye tutturuşunuzda sorun olabilir. yoksa 4. ayından sonra hareketlenen bebekler kendi kendine gazını çıkartıyor.

10. 14 Ekim 2008
  11. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bendede aynı sorun vardı emerken kıvranıyo gazını yapınca bırakıyodu.tabi gazla beraber cırt cırt kakasını yapıyodu.kilo alımıda azalmıştı.artık emmek ikimizede işkence oluyodu.4 tane dr a götürdüm gaz ilaçları kullandım nafile.en son sütümün azaldığını bebeğin doymadığını ve bununda çok gaz yapacağını söylediler.rastlantımı bilmiyorum ama 4. aydan sonra emdikten sonra mama verdim geçti.yavrum açmış.dene istersen veya dr a sor istersen.