gaz probleminiz ne zaman bitti, ilacı ne zaman kestiniz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve rayiha_06 tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : rayiha_06
  1. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gaz ilacını başta hiç vermeye niyetim yoktu ama oğlumun çok gazı vardı,sürekli ağlıyordu uyumuyordu, emerken bile ağlıyordu. bile dr. tavsiyesi ile sab simplexi kullanmaya başladım. ne yalan söyleyeyim çok iyi geldi o rahatladı, bizde rahatladık. oğlum şimdi 4,5 aylık hala gaz ilacını vermeye devam ediyorum. dişte çıkartıyor. huzursuz sürekli. dr. verin daha demişti 4 aylıkken kontrole gittiğimizde. daha geçmez demişti. ben dozunu azaltıyorum sonrada keseceğim.
    ama anlamıyorum ki sıkıntısı gazdan mı dişten mi... sizin probleminiz ne zaman bitti ilacı kaç aylıkken bıraktınız?

2. 10 Mayıs 2010
  3. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebişinin sıkıntısı büyük ihtimalle diştendir.3 aydan sonra çok fazla gaz sıkıntısı kalmıyor özel durumlar haricinde.bence yavaş yavaş bırak artık gaz ilacını.ben hemen hemen hiç kullanmadım bu tür ilaçlar Allahtan çok gazlı bir bebek değildi.bana da sab simpleks vermişti doktor ilk doğduğu xzamalar biraz kullandım bıraktım.

4. 10 Mayıs 2010
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Karnı şiş ve gerginse gazı vardır.

6. 10 Mayıs 2010
  7. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumun müthiş gaz problemi vardı 10 gün sonra 7 aylık olcak ve hala gaz problemi geçmedi kaka yapmadan ve gaz çıkarmadan önce çok ağlıyor:KK43:( ayrıca ilk dişleri 2.5 aylıkken patladı tamamen çıkması 2 ayı aldı şimdi üsttekiler geliyor ve hala çok ağlıyor.sabır sabır..3 ay dediler bekledik yok 6 ay dediler yok 9. ayı bekliyoruz artık:))

8. 10 Mayıs 2010
  9. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    valla banada 40 ı bekle dediler 3 dediler 4 dediler 6 dediler 9 dediler olduk neredeyse 11 aylık malesef hala devam ediyor karnı hala gurul gurul gaz ilacı kullanmıyorum hiçbi faydası yok çok küçükken mecbur kullanıyoduk kolikti ama artık kullanmıyorum krize girmediği için

10. 10 Mayıs 2010
  11. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oğlumada sap verdı dr cok ıyı geldı suan 3aylık bızım gaz sorunumuz tam olarak 2,5 aylıkken basladı ne zaman gecer bılmıyorum

12. 11 Mayıs 2010
  13. beren34

beren34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kızım ikibuçuk aylık çok gazlı galiba ama ben ilaç verdiğimdede çok ağlıyor vermeyincede bende kestim artık vermiyorum tepkileri hep aynı sanki üç ayda geçeçek gibi inşallah..

14. 11 Mayıs 2010
  15. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Biz de bu gazdan çok çektik. Hala da çekiyoruz. Nerdeyse 5 aylık olduk. Metsil, zinco, colinox kullandık hiçbiri iyi gelmedi. Laktazim de laktaz enziminin eksikliğinden dolayı kullanıyoruz ama o da çok fayda etmedi sanki. Bugün sab simplex verdi doktor bakalım o iyi gelecek mi bilmiyorum. Saatlerce uyumuyor emmiyor. Sonunda da gazla beraber kaka yapıyor rahatlıyor biraz. 6 aylık olduğunda hareketlenince felan biraz geçer diye ümitleniyorum ama bakalım...

16. 12 Mayıs 2010
  17. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    gaz için masaj yapıp faydasını gören var mı? ya da ısıtılmış havlu kullanan?

18. 12 Mayıs 2010
  19. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bazen zeytinyağı veya acı elma yağı ile karnına saat yönünde masaj yapıp ayaklarını kaldırıyorum. Baya uğraşılardan sonra gazını çıkartıyor. Bir de ısıtılmış havlu değil de saç kurutma makinası ile karnını ısıttıığım oldu. Sıcak tutunca karnını o zaman da çıkabiliyor gazı. Ama çok uğraşılardan sonra.