gaz sancıı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Suko tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : Suko
  1. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Kızlar ya bu hafta üç gecedir akşam 8 den sonra kızım gaz sancısı çekiyor tam meme emeceği zaman başlıyor memeyi çıkarıyor ağzından ve kıpkırmızı kesilene kadar ağlıyor bu durum 2 saat sürüyor daha sonra rahatlıyor masaj,sıcak havlu v.s sonunda bu durumumuz pek olmuyordu daha önceden acaba trabzon ekmeği yapmış olabilirmi hamuru 2-3 gün bekletiliyormuş farklı olarak yediğim tek şey bu çünkü bu duruma çok üzülüyorum akşam yaklaşmaya başlayınca stres olmaya başladım

2. 6 Mart 2008
  3. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ayy cnm ne kadarlık bebısın?
    benım kı 1 aylık ve gunduz sorunumuz yok ama aksam saat 10 dan sonra cok kotu oluyor oyle sıkıyorkı kıpkırmızı oluyor suratı sonrada galıyor karnını avo avo sabah edıyoruz gunduzlerıde uyuyor gaz damlası verıyorum ve ayaklarına ve karnına sıcak havlu koyuyorum rahatlıyor bıraz cok zor bır durum allah yardımcımız olsun

4. 6 Mart 2008
  5. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sanmıyorum Şükran'cığım. Ama sen yinede ekmeğini değiştir bakalım. Yazık yavruma yaa, ne çok canı yanıyordur. Yediğinden olmayabilir, emzirirkende dikkat et hava yutmasın, muskatı akşam üstü vermeye devam et bence. Sıcak havlu , masaj ya da biraz sıcak banyoda iyi gelebilir. Ben her gün yıkarsam her seferdinde sabunlamıyorum, sıcak suda yüzdürüyorum. O da rahatlatıyor. Geçmiş olsun.

6. 6 Mart 2008
  7. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Of gaz sancısı nedir çoook iyi biliyorum. Benim oğlum 6 ay yaşadı bunu. Gecemiz gündüzümüze karışmıştı. Sıcak tutmaya çalışın, sırtını ovun, fazla beslemeyin, papatya çayı verin, ayaklarını bisiklet çevirir gibi çevirin, karnına doğru itip çekin, karnını ovun. Ama tüm bunlara rağmen bazı çocuklar gazlıdır ve bağırsakları iyice alışana kadar yaşarsınız bu problemi. Hiçbir gaz giderici de etki etmez. Biz bir tek eczanede de rahatlıkla bulabileceğiniz Nurse Harvey's diye bişeyden azıcık fayda gördük. Doktorunuza danışın ama gazlı bebek en az 4 ay çeker bunu.
    Allah kolaylık versin.

8. 6 Mart 2008
  9. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Şükocum bende zannetmiyorum ekmekten olsun o ekmek sadece mide ekşimesi yapar onunda bebişe zarar vericeğini zannetmiyorum benim oğlumda alttan gaz çıkarmaya çalışırken biraz ıkınıyor ama allaha çok şükür kolik olayımız yok çok şükür diyeyim yine ne zaman yok dersem o akşam ağlıyo ama sen yinede yediklerine dikkat et.

10. 6 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

şüko geçmiş olsun
    bebekler ilk 1.5 ayın sonuna doğru memnuniyetsizliklerini belli ederlermiş canım benim oğlum kolik malesef aceba o mu gaz yapıyor bumu diyerek herşeyi denedim yine oldu yine oldu malesef hiç bişey fayda etmedi damlalarda işe yaramıyor inşallah kolik değildir ama ben sanmıyorumki yediğin ekmekten oldu ben şimdi herşeyi yiyorum

12. 6 Mart 2008
  13. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şükrancım bende ekmekten dolayı olcağını zannetmem canımm..ben yeni bir şey dnedim gaz sancısı için hakketten acayip işe yaradı...dün kızım çok ağladı bütün gün hiç susmadı bide ishal olmuştu acile giittik dayanamadık doktor gaz sancısı için saç kurutma makinasını bacaklarına ayaklarının altına doğru tut uzaktan dedi bugün gene gaz sancısı çekerken denedim işe yaradı şimdi uyanık kuzu kuzu yatıyo valla..bir dene derim canım. denemekta fayda var..

14. 7 Mart 2008
  15. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hem bebeğini hem kendini sıcak tut ogün sırtını ve karnını ve ayaklarını üşütmüşsen oda bebeği etkilermiş. yani bebeklerimizi koruyoruz aman sıcak tutalım diyede kendimizide sıcak turmamız gerekiyormuş. O da bebeğe gaz yaparmış..

16. 7 Mart 2008
  17. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Hepinie teşekkür ederim kızlar dün akşam yine oldu ama önceki günler gibi şiddetli değildi neden memede ağlıyor onu anlamıyorum ve bu durum beni çok üzüyor biraz önce yine aynı şeyi yaptı memeyi veriyorum bir müddet içiyor sonra ağlamaya başlıyor acaba çok sık aralıklarla verdiğim için mi
    Sizler kaç saat aralıklarla veriyorsunuz memeyi bebişlerinize?
    Gamzecim fön makinesini bizde tutuyoruz ayaklarına epey işe yarıyor.

18. 7 Mart 2008
  19. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Şükran ben 1 saatten evvel emzirmiyorum, hatta gece 3- 4 saati buluyor aralarımız. Gün içinde uyuyup uyandıkça ama 1 saatten önce olmamak şartı ile emziriyorum. Her emzirmeden sonra kaldırıp sırtını biraz bastırarak yukarı doğru sıvazlıyor ve bel kısmına pıt pıt vuruyorum zaten hemen gazını çıkarıyor. Ben zaten yediklerimizin bebeği çok fazla etkilediğini düşünmediğim için 1. ay gelmeden herşeyi yemeye başladım ki sütüm yeterli olsun ve ben iyi olabileyim diye. Sen çok yediklerine çok takma bence, bebeğinin yapısıylada ilgili olabilir. Her bebek farklı sonuçta.

http://www.uzmantv.com/bebegin-gazini-en-kolay-nasil-cikaririz