Gaz sancısı ne zamandan sonra geçiyor ?..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Charm tarafından 3 Ekim 2008 başlatılmıştır.

3 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba arkadaslar, tecrubelı anneler..
    Bebişlerinizin gaz sancısı ne zaman basladı, ne zamandan sonra gectı artık kurtulduk o sıkıntıdan dedınız ?.. bunun kıloyla bır alakası var mı bu arada ? yanı mesela 7 kıloyu bulunca gaz sancısı kalmadı gıbı ?..

2. 3 Ekim 2008
  3. ANESSA

ANESSA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kiloyla alakalı olduğunu ne okudum ne duydum ama benim bildiğim ya kırkı çıkınca geçtiği yada 3-4 ay sürdüğü tabi her bebekte değişiyo ama gaz sorunu çoğunlukla annenin yedikleriyle alakalı tabiki iyi gelen şeyler de var mesela benim annem biz bebekken ılık suya başlarda yarım çay kaşığı sonraları bir çay kaşığı bal koyup içirirmiş kolay gaz çıkarırmışız bende denemeye başladım bakalım nasıl olacak

4. 3 Ekim 2008
  5. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar heryerde 3 ay sonra geçer yazıyor ama bana sanki hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor...
    bugün bir yazıda da bir anne 7 kiloyu bulunca geçiyor yazmış zaten 3 ay bitince de bebişler 7 kiloya yaklaşır herhalde...
    kısa zamanda geçer inşallah ne yiyip ne içeceğimi şaşırdım artık canımın istediği çok sevdiğim hiçbir şeyi yiyemiyorum ama yine de gazımız oluyor
    başka çaremiz yok sanırım bekleyeceğiz....

6. 3 Ekim 2008
  7. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    bana da hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor o kadar çok üzülüyorum ki hatta zman zaman da ağlıyorum çaresizlikten.çoğu yerde 3.ayda biter diye yazıyor umarım en kısa zamnada geçer gider.yediklerime de dikkat ediyorum fakat degişen bişey olmuyor.kilo ile ilgisini ise hiç duymadım

8. 3 Ekim 2008
  9. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.489
    Ödül Puanları:
    188
    bildiğim kadarıyla bal bir yaşından sonra veriliyor, doktoruna sor istersen ama ben bebeğe bal vermenin sakıncalı olduğunu duymuştum.

10. 4 Ekim 2008
  11. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde en büyük derdimiz GAZ :KK43:(
    kuzum öyle acı içinde ağlarken bende ağlıyorum,çaresizlik çok kötü,tabi uykusuzlukta:KK43:((

12. 4 Ekim 2008
  13. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah evlatlarınızı bağışlasın, onlara sağlık sıhhat versin inşallah. Ben de bir kaç güne kadar anne olacağım inşallah. Tecrübelerinizden fatdalanayım diye okuyorum yazdıklarınızı. Bir şeye dikkat çekmek istedim. Bebeklere 1 yaşına kadar bal vermeyin diyor doktorlar. Çok ciddi allerjik reaksiyona sebep olabiliyormuş. Araştırın isterseniz.

14. 4 Ekim 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde bildiğim kendi gövdesini hareket ettirebildiği zaman geçiyormuş, buda aşağı yukarı 3-4 aylıkken oluyormuş...Şimdi hareketsiz olduğundan kendi çıkartamıyormuş yavrum gazını.

16. 4 Ekim 2008
  17. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bana zinco iyi geldi diyebilirim...Günde 3 kere 4 damla şeklinde veriyorum bebeğime...

18. 4 Ekim 2008
  19. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım bal kesinlikle verilmemeli, burada yazını okuyan arkadaşlar şimdi denemeye kalkabilir, sakın ha... Bal bazı bebekleri öldürebiliyormuş bile...