gaz sancısı yardım lütfen...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve daisy66 tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : daisy66
  1. daisy66

daisy66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    25 günlük anneyim,annelik güzel bi duygu her ne kadar yorucu ve uykusuz geceler geçirsemde çok güzel bir his annelik,fakat bebeğimin aşırı gaz sancısı var,erkek bebek sahibiyim gaz sancısı gelince saatlerce ağlıyor çok geriliyor ve stres yapıyorum,zinco damla verdi doktor yine aynı,bikaç gün 4-5 çay kaşığı rezene verdim yine aynı,uyurken bile çok geriyor kendini meme emerkende aynı şekilde ne yapmalıyım hiç bilmiyorum,lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım etsin,sizler neler yaptınız,çok üzülüyorum bu duruma,yiyeceklerime dikkat ediyorum ama sancısı geçmiyor bebeğimin,ne yapabilirim...

2. 16 Mayıs 2010
  3. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    caNIM SEN yedıklerıne dıkkat et ben 38 gunluk bebek annesıyım geçen hafta bı komsuya gıttık evıde kuzey bayagı soguktu aksama kız sanılandı ben dogar dogmaz nar suyu verdıgım ıçın gaz problemımız yok esımede gezmeye gıttık demedım neyse aldık doktora gıttık dr çıkolata kuruyemıs gaz yapıcı seyler yeme dedı bıde terlıyosan terınle üşütürsün dondurma çok soguk seyler yeme bebegınde eger kusuyosa üsütüyordur kakasıda yesılımsıyse 3 çocuk annesı oldugum için söylüyorum umarım uygularsın kolay gelsın baska merak ettıgın olursa sorabılırsın geçmış olsun

4. 16 Mayıs 2010
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım hayırlı uğurlu olsun, analı babalı sağlıkla büyüsün bebişin..
    Ben de yediklerime çok dikkat ederdim ama benim kız gene de çok gaz sancısı çekti maalesef:KK43:

Önerilere gelince, Zincoyu sabah akşam aynı saatlerde vermeye gayret et..
    Benim de 3 aylık bir kızım var 2,5 ay olana dek gazdan çok çektik, şükürler olsunki 10-15 gündür biraz rahatladı kızım.. Zinco yu aynı saatlerde düzenli olarak verince işe yaradı biz de..

Bir de her emzirmeden sonra mutlaka gazını al, benim kız özellikle de karnı dizlerimin üzerine şekilde gelecek şekilde yüzüstü yatırıp 5-6 dakika tıpışlayınca biraz rahatlıyordu..
    Bunun dışında çok sancısı olunca karnına sıcak su torbası yapıp koyuyordum bu da bazen işe yarıyordu.
    Bebek jimnastiği yaptırıyordum.
    Bir de tatlı elma yağı var, aktarlarda satılıyor, bu yağ ile ayak topuklarına ve karnına masaj da biraz olsun rahatlatıyor bebişleri..
    Son olarak Buzuki Orhan diye bir müzisyenin hazırladığı kolikli bebekler için müzikler cd si var, bunu dinletince de bebeğimiz rahatlıyordu bizim tavsiye ederim..

Ama gene de bunların hiçbiri yüzde yüz çözüm olmuyor, gaz sancısı bizde hepsini yapmama rağmen gene de oldu..Doktorumuz 3 aydan sonra rahatlar biraz sabırlı olun demişti gerçekten de 2,5 aylık olduktan sonra yavaş yavaş azaldı gaz sancılarımız..
    Umarım siz daha da erken geçirirsiniz bu sıkıntılı dönemi..

6. 16 Mayıs 2010
  7. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun dilerim öncelikle. benim bebeğim de kolikti. 3. ayda geçti sancılarımız; ama epey stresli günler yaşadık. o kadar ilaç denedik ki, saysam şaşırırsın. gitmediğimiz doktor kalmadı belki bir çözüm bulunur diye. ilaca ve doktora verdiğimiz paranın haddi hesabı yok. diğer ilaçlara göre en etkili olanlar şunlar oldu: günde 3-4 defa 1 tatlı kaşığı om-x, gece beslenme arasında bifiform, günde 100 cc. ye kadar humana kimyonlu rezene çayı... bununla birlikte ayaklarına acı elma yağı (yani adaçayı yağı) , karnına saat yönünde masaj yaparak wind-salbe krem sürdük. aşırı sancı anında fitilimiz vardı; ama onu bir kez kullandık. ben fitile karşıyım. o kadar doktor, o kadar ilaç denedik; ama bunlar kat kat daha iyiydi. ama yine de doktora danışmadan ilaç kullanmamanı tavsiye ederim.

8. 17 Mayıs 2010
  9. Ssouthernssun

Ssouthernssun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı olsun bebeğin benim kızımda kolikti su an 7 aylık ve 1 aydır rahatız ancak. myo oil tamamen doğal ısıtıcı bi yağ karnına ve ayaklarının altına saat yönünde 3 er dk masaj yaptık sabah akşam
    10gün boyunca babuline diye yine dogal bi surup var 1cay kaşıgı 6saat arayla verdik dr umuzun verdiği program ve günde bi defa içebildigi kadar rezene cayı humana kimyonlu coook mecbur kalırsak fitil verdik

ammaaa bunların hiiiiç biri kesin çözüm değil birde sancı saatlerinde kolik cd si var onu dinletioduk ve sıcak havlular koyuoduk karnına ve sırtına ve yüzükoyun uyutmaya alıştırdık karnına baskı yapsın kendi vucudu diye

allah sana kolaylıklar ve sabır bebeğine de acil şifalar versin canım

10. 17 Mayıs 2010
  11. daisy66

daisy66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ederim kızlar,yağ süren arkadaşlar tatlı elma yağımı acı elma yağımı süreceğim anlamadım tam olarak..

12. 17 Mayıs 2010
  13. daisy66

daisy66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu myo oil yağı gaz sancısı için mi veriliyor,babuline şurup un yan etkisi varmı o da gaz sancısı için mi canım..

14. 17 Mayıs 2010
  15. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    valla canım ne yaparsan yap 3 ayını doldurmadan gaz sancısı kesilmior sadece biraz hafifletior ilaçlar onuda senin bebeğine hangisi uygun deneyerek öğrenebilirsin mesela zinco bazı bebeklerin gazını anında kesior bazılarında ise etkisiz ben 3 ay dolana kadar çektik şimdi düzeldi çok şükür istersen birde nurse harveysi dene ama orjinalini bulman lazım biçok eczanede bile orjinali yokmuş ben amerkan pazarından bulmuştum

16. 17 Mayıs 2010
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    gecmıs olsun. bende kızımda cok cektım gaz sancılarını...
    sab sımplex,nurse harveys ve zınco kullandım ılac olarak.
    rezene,anason,papatya,kımyon,muskat,acı elma yagı her turlu seyı denedım. yedıgımden kestım oda olmadı. yanı 3 ayını doldurana kadar her sekılde gazı wardı bı sey kar etmedı. son 1 hafta 10 gundur daha rahatız en azından gecelerı ıkınmaları bıttı cok sukur...
    tavsıye edebılecegım tek sey sab sımplex gaz damlası. ssk karsılamıyor ıthal bı damla. dıgerlerıne nazaran daha ıyı gıbı gelmıstı bana.

18. 17 Mayıs 2010
  19. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kutusunda acı elma yağı yazıyor. ben bu tür yağları bebişimin karnına sürmedim, ayaklarının altına sürdüm; çünkü bir arkadaşım beni uyarmıştı, kızının karnına benzeri bir yağ sürmüş ve bebek ishal olmuş. ishali aylarca devam etmiş ve zayıflamış bebişi. bu arada... eczacımız myo oil' in kaldırıldığını söylemişti.