Gaz sancısı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nurgulsila tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : nurgulsila
  1. nurgulsila

nurgulsila NuRGüLŞuRa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim kızımın çok sancısı oluyor sizlerin bebişlerindede oluyormu?? oluyorsa neler yapıyorsunuz

2. 27 Ocak 2009
  3. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çoğumuzun sıkıntısı bu aslında nurgülcüm, biz zinco diye bir damla var onu veriyoruz dr yazdı, birde karnına masaj yapıyoruz ayaklarının altına sıcak su torbası koyuyoruz kısa süreli rahatlıyor, tek çözümü işte emdikten sonra hemen ağızdan gazını çıkartmak yoksa sonradan bağırsaklarda dolaşıp böyle sancı yapıyor

4. 27 Ocak 2009
  5. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Ya arkadaşlar bizde zinco kullanıp, emzirdikten sonra gazınıda çıkarıyoruz... ama yinede karnı çok şiş... Gazını çıkarmaya çalışırken çok zorlanıyor kızım... Hatta bu yüzden uyumuyor... Bir çözümü olan varsa ve paylaşırsa sevinirim...

6. 27 Ocak 2009
  7. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ben gobegine saf zeytinyagi ile masaj yapiyorum. Bide havlu utuleyip karnina koyuyorum. Deneyebilirisniz insallah ise yarar.

8. 27 Ocak 2009
  9. nurgulsila

nurgulsila NuRGüLŞuRa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rezene çayı ii gelir diolar bilgisi olan varmı birde dr metsil die bir ilaç verdi kızlar nolur yardım hiç uyumuo :1no2:

10. 27 Ocak 2009
  11. zuzuefe

zuzuefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle sabır. benim bebeğim 3.5 aylık biz 2.5 aylık oluncaya kadar hiç uyku görmedik.metsil, zinco ,colinox, nurse harvey kulandık en çok nurse harveyde şifa bulduk ama onuda 1 ay dolmadan kullanmayınız. ayrca zeytinyağ badem yağı çörekotu ve elma yağ ile masaj yaptık karnına ayaklarının altına bi de ılık ılık havlu koydum. tabi rezene verdim 40 çıktıktan sonra 20 ml kadar günde rezeneyi doktora sormadan içirme derim. yani bunlar gazı hafifletiyor du ancak tam anlamıyla 2.5 ay çektik. sonra ne olduysa düzeldi birden tabi bayram ettik ve en sonunda uyku yüzü gördük. önceleri çok sabırsızdım ne zaman gececek diye ama sonra duruma ayak uydurmaya başlıyorsun. ve ne olursa olsun bişeyler denemeden önce dr sor

12. 27 Ocak 2009
  13. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    benim oglumunda gaz sancıları var sap simplex kullanıyoruz bayagı faydası oldu her aksam yıkıyoruz banyodan sonra bebek yagıyla karnına masaj yapıyoruz ilk günler cok zor gecti ama artık alıstım.sadece uykuya hasretim.doktor rezene verdi milupanın ama daha baslamadım birde babulin diye bitkisel surup verdi şimdilik biraz iyi onları sonraya erteledim.ayaklarına ve göbegine sıcak su torbası koyuyorum etkili oluyo..

14. 28 Ocak 2009
  15. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    a motecim bizde babulin kullanıyoz bitkisel çok problem olursa valla çok iyi geliyor haberin olsun

16. 28 Ocak 2009
  17. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben babuline daha baslamadım doktor nasıl verilcegini söylemişti unuttum nasıl veriyosun kaç defa...

18. 28 Ocak 2009
  19. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım normalde günde üç defa yarım ölçek veriyoz ama ben günde bir defa geceleri veriyotrum