Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve EU2 tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kızlar benim aşırı gaz sorunum var..sürekli aç olmasam da midemden sesler geliyor üstelik toplum içinde herkesin duyabileceği şekildee napabilirim bu ses olayını lütfen yardımm

2. 22 Ocak 2009
  3. EU1

EU1 Guest

slm, aynen benim de asırı gaz sorunum var,karnımdan sesler gelmese de surekli bir siskinlik ve gaz sorunum var. bunun icin tıbbi ilac almak istemiyorum,bitkisel yöntemlerle cozmek istedim.gaz sorunu icin günde 2 kez rezene cayı icmek iyi gelirmis diye ögrendim.icmeye basladım ancak bir haftadır pek bi degisiklik yok.
    bu sorunu yasayan ve cozmus olan ya da bildigi birseyler olan baskaları varsa önerilerini yazabilir mi lutfen?

4. 23 Ocak 2009
  5. ba_bu

ba_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende bu durumdan şikeyetçiyim kaçkere doktora gttim hepsi ibs olduğumu söledi ve bunun bi tedavisi yokmuş sanırım psikolojikmiş ancak kendin yenebilirsin dediler gerçekten zor bi durum sosyal hayatı kalmıyor insanın

6. 30 Ocak 2009
  7. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ya evet kızlar aynı dertten ben de muzdaribim. özellikle kış aylarında. benim de daha çok şişkinlik böyle patlıcakmışım gibi olmamla beraber zaman zamanda kabızlık oluyor. ben de bitkisel çözüm istiyorum. bu dertten yakındıkça annem sen bebekken de böyleydin diyip durur. şimdide beni bi korku sandı çocuğum olunca onda da aynı dert olur benden geçer diye.kendimi bıraktım doğmamış çocuğu düşünüyorum yani :) hadi bacılarım bunun da çaresini söyleyin :))))

8. 30 Ocak 2009
  9. orko

orko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ne yazik ki bende de ayni sorun var. ozellikle yemek yedikten sonra feci bir sislik oluyor. hafif gobek olayim da var. yemekten sonra hamileler gibi sisyiyor karnim ve cok gazim oluyor. Surekli gaz cikarma istegi oluyor. bunun bir cozumu yok mu?

10. 9 Şubat 2009
  11. emelaydin

emelaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba aynı dertten muzdaribiz. kendimi gazman gibi hissediyorum çok utanıyorum bunun herkesin içinde sesli bir şekilde olması beni çok üzüyor. özellikle soğuk havada artıyor. bazen utancımdan ölümü düşündüğüm bile oluyori lütfen yardım edin. doktor spastik kolon dedi. ilaç kullanıyorum rezene çayı içiyorum .metsil ve psikolojim düzelsin diye sakinleştirici de verdi. ne zaman düzelirim bilemiyorum artık ama çok utanıyor ve üzülüyorum

12. 10 Şubat 2009
  13. anestis

anestis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb kızlar aynı sorun bende de var üstelik benim midemde ki gaz kalbime baskı yapıyo.kaç kez doktora gittim kalp krizi geçiriorum die her seferinde gaz ağrısı çıktı.bunun için bana bi kaç ilaç ve merhem verdiler.önceleri bu ilaçlar işe yarıyodu ancak artık onlarda işe yaramıyo.yediklerimize dikkat etmemiz gerek başka çaresi yok:KK43:

14. 14 Şubat 2009
  15. bxuxlbin

bxuxlbin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bendede aynısı vardı hala var beni rahatlatan bilinen bir çay firmasının yemekten sonra diye bir çayı var ben akşam yemeğinden sonra içiyorum ve acayip rahatlatıyor.

16. 14 Şubat 2009
  17. nesmit

nesmit Nesrinsavas ben:) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya bende gaz sancısından acillik oldum bir tuttu beni doğum gibi bişi
    doğum olsa aynı olurdu galiba alt tarafım ikiye ayrılacaktı neredeyse...
    şuan hala gazım var ve Allahtan tekişm.bugun doktora görüntüm batın usg düz karın grafisi kan tahliliş ve idrar istedi.bakalım götüreceğim ne çıkıcak

18. 17 Şubat 2009
  19. funda24

funda24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde aynı sorunum var suan bile rahatsızlık verdigi için uyuyamıyorum eskiden daha çoktu endoskopi oldum ve ilaç verdiler sabah aç karnına içiyorum bide surup biraz fayda etdi iki ay kullanıcam ama tam geçicegini SANMIYORUM ÇÜNKÜ YEDİKLERİNLE ALAKALI HERSEY YASAK AÇIM YANİ