Gaz Sorunu Yaşayan Bebekler!!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Sherpil tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 1 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Sherpil
  1. Sherpil

Sherpil Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar eğer bebeğinizde gaz sorunu varsa, günde 1 çay kaşığı kimyon (herhangi bir yiyecekle beraber) yerseniz bebek de siz de çok rahat gaz çıkarıyorsunuz. İlk başta inanmamıştım ama kimyon yemediğim günler yavrum kıvrım kıvrım kıvranıyordu gazdan. Ayrıca sezeryanlılara bulgur, mercimek vs vermiyorlar gaz olmasın diye. Ama onlara da pişirirken kaynama sırasında limon suyu eklerseniz, yediğinizde sorun olmuyor ve sütünüz bol oluyor. Ben ilk eve geldiğimde yedim. Şimdi çok şükür sütüm bol. Hatta çok akıyor boşa. Fazla geliyor oğluma. Yakınımda bebek olsa sağıp pompayla vereceğim.. Darısı sizlerin başına.. Herşeyim sorunlu oldu Allah'tan sütüm var ve bebeğim sağlıklı. :nazar: :nazar:

2. 28 Kasım 2008
  3. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    maşallah canım sütünede bebişinede madem fazla sağıp buzluğuna koysana ben fazlayken öle yaptım en azından kahvaltısını falan anne sütüyle yaptırırım yoksa mamayla eziceksin yada inek sütü ki sakıncalı cıssss
    bu arada gaz için verdiklerin için sağol ama ben hiçbişeye güvenip bulgur mercimek yiyemiyorum
    geçen tanıdık kısır yapmıştı yeşillik olarak maydonoz ve salça koydurdum acısız falan bol limonlu ama gaz yaptı genede çok fena .şu kimyoınu deniim ama çok yerden duydum bunu sağol

4. 28 Kasım 2008
  5. eylul166

eylul166 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    368
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    83
    kimyonu bende duymuştum fakat direk bebeklere kaynamış suya katılarak bir çay kaşığı veriliyormuş..ben veremem diye düşünüyordum eğer böyle bir sorun yaşarsam..fakat annenin yemesi fikri güzel geldi ..olursa bir sorun gaz damlamız da var ama önlem olsun diye aklımızda olsun..teşekkürler arkadaşım..

6. 28 Kasım 2008
  7. Sherpil

Sherpil Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18

8. 28 Kasım 2008
  9. Sherpil

Sherpil Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Bebeğe ben de veremem.. :1no2:

10. 29 Kasım 2008
  11. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ilk defa duydum,tum baharatlardan vazgecmistim ben gaz yapmasin diye.denerim bunu co ksorunumuz olursa..tsk,ler canim.

12. 29 Kasım 2008
  13. elifdem

elifdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    gazı engellemek için en ciddi önlem bebeği sıcak tutmak demişti doktor. elllerini ayaklarını burnunu sık sık kontrol et soğuksa üşüyordur hemen önlem al demişti. ben akşamları küçük bir bezi ütüyle ısıtıp karnına koyuyorum ve bu sekilde yatmadan karnını ovuşturuyorum ve bi de mutlaka sıcak su torbası gece yatarken yakınlarına koyuyorum. bbaya bi işe yarıyor.

14. 29 Kasım 2008
  15. Swetter

Swetter Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ay bende hergun kase kase mercımek corbası ıcıyorum sut olsun dıye :KK43:( demek o yuzden kıvrım kıvrım kıvranıyo bebısım yaa. kımyonu hemen deneyecegım

16. 29 Kasım 2008
  17. nehirson

nehirson canım çocuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar rezene çayı onerıyor drlar ilaçı onermıyorlar kımyon iyi gelıyor ama ben denemedım ama yıyenlerımden bılıyorum kaynamıs suya kımyon koyup bıraz beklıyorsunuz sonra bebege verıyorsunuz gercekten iyi gelıyor işe yarıyor.

18. 29 Kasım 2008
  19. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar gaz sorununu bizde yaşadık yaşıyoruz benim çözümüm
    anneler için bir tatlı kaşıgı kimyon yiyin ardından su için yada milupanın rezene çayını için
    bebişleriniz için zinco gaz giderici günde 4 defa her seferde 4 damla bebişlerinizin agzina damlatıyoruz etkisini anında görüceksiniz kaydirigubbakcemile5