Gaz sorunu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve HAYALKIZ tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : HAYALKIZ
  1. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kizlar bebişlerinize gaz problemi için ne kullaniyorsunuz bize dr colinox damla verdi kullanan varmi? Ama yinede çekiyor sancisini hafifletiyor sadece kesin çozumu yokmu bunun?
  2. 3 Kasım 2008
  3. bxixzdxixkcan

bxixzdxixkcan Davetsiz Misafirim Geliyo Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende aynısını kullanıyorum ve gayet iyi çözüm oldu ama ne kadar devam edecez bilmiyorum ben mamasına katıyorum sen nasıl veriyorsun?
  4. 3 Kasım 2008
  5. ozlemehm

ozlemehm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sub simplex verdi doktorumuz ithal bir damla diğer ilaçlar kana karışıo bu gazla birlikte kana karışmadan vücuttan atılıor dedi her eczanede yok bize ii geldi hatta ilk verdiğimde melek gibi uyudu oğlum şimdi gazı azaldı vermiorum pek ama 3-4hafta kullandık iyi geldi bide sıcak su torbası koy karnına demişti onu yapmadım rezene çayı veriodum humananın o da ii geldi ama en iisi zaman büyüdükçe geçio herakşam 5-8 arası ağlıodu şimdi azaldı o susmak bilmeyen ağlamalar

hepinize kolay gelsin
  6. 3 Kasım 2008
  7. beyazzzambak

beyazzzambak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben kızıma metsil kullandım hiçbir faydasını görmedim çörek otu kaynatıp içyorum 1 çay kaşığı kimyonu suyla karıştırıp içyorum sıcak su torbası masaj herşeyi deniyorum ama kızım sanki gaz balonu gibi
  8. 3 Kasım 2008
  9. nisa77

nisa77 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    ahhhhhhh ahhhhhhhhh dün gece sabahı sabah ettik.gece 10 dan sabah 10 buçuğa kadar ağladı.zombi gibiyim o uyurken ben de uyudum daha yeni yedim.metsil, zinko kullandım yok hiç banamısın demedi.sab simplex kullanıyoz ondan önceki gece hep uyumuştu.sanki 1 gece etki etti dün gece iflahımızı söktü.bağırdım ona sonra da bağırdığım için oturup hüngür hüngür ağladım.oooooooofffffffff ne zormuş anne olmak.......
  10. 3 Kasım 2008
  11. demimore79

demimore79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar .dr bıze ZINKO damla verdı .ama ben sureklı vermıyorum sadece sancısı oldugunda verıyorum.deneyımlı anneler sureklı verıldımı bagımlılık yapıyor faydası olmuyor dedıler.sımdılık boyle devam edıyoruz
  12. 3 Kasım 2008
  13. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arakadaslar tesadüfen gördüm yazdıklarınızı benim kızımda gazlıydı denemedigimiz yöntem kalmamıştı iyi bilirim 4ay cektik ensonunda muskat hintcevizi var bir tanıdık tavsiye etmişti hem uyku verıyor hem gazı için az bısey rendeleyip sutunuzle veya suyla karıştırıp verin bebişlerinize cok faydasını goreceksiniz Allah kolaylı versin:ecrin_bebek:
  14. 4 Kasım 2008
  15. çxixtxixr-pxixtxixr

çxixtxixr-pxixtxixr İ&E&İ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar NURSE HARVEY'S isminde bır surup tavsıye edıyorum.bunu bıze doktorumuz yazmıştı ama devlet odemıyor ilaç olmadığından.14,50 ye aldık eczaneden..
    bu bır ılac değil tamamen bitkisel .iniglterede uretılıyor ve 22 yıldır tum dunyada 1 numaralı satış..
    kımyon ve dereotu yağından oluşuyor. %1 oranında sodyum bi carbonat içeriyor.
    özellıklerını yazıcam şimdi gerçekten mucize gıbı.kızım bıraz mızıklamaya baladımı verıyorum hemen.daha gaz sanncısı dıye birşey yasamıyoruz sukur..
    yatıştırıcı,hazmettırıcı ve iştah acıcı,ağız kokusunu gıderıcı,anne kullandığında sutu arttıcı,soğuk algnlığından koruyucu,balgam sokturucu,hızlı deri iyileştiricisi,diş etı hastalıklarına(diş cıkarma ağrıları, pamukcuk).spazm sokturucu,sakınleştıcı...
    kolık ağlamalarınıda sonlandırıyormuş...
    tadıda guzel olduğu için vermekte zorlanmıyorum.
    gunde 1-6 aylar arasında 6 kez verebılıyrosunuz. 5 ml(1 kapak) 6. aydan sonra 2 kapak...
    gun içinde verılme sıklığıda sıze kalmış..6 ölçeği gecmeyın yeter.
    buyukçe bır sısesı var 1 ay kadar gıder.. zaten 1 ay ıcınde tuketılmesı gerekıyor..
    alıp bir deneyın bakalımm
  16. 4 Kasım 2008
  17. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bende mamaya katıyorum mamaya koyunca hemen mamasındakı baloncuklar gidiyor dımı? ama anne sutude verıyorum o zamanda çay kaşığına 4 damla damlatıyorum sonra sutumu sıkıyorum ustune o sekılde verıyorum
  18. 4 Kasım 2008
  19. ayse38

ayse38 canımın ta içisin sen:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar aynı sorun bendede var oğlum gaz bombası yaaa ne denediysem olmadı hele metsil hiç işe yaramadı önceleri 1 2 gün faydasını gördüm sonra eski haline döndü,şimdi milupanın rezene çaynı aldım onu kullanıyorum inş işe yarar...