gazeteyle saç sarmayı bilen var mı? çok acil yardım

Konusu 'Saç Şekilleri (kesim, örgü, topuz) & Kataloglar' forumundadır ve bal peteği tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : bal peteği
  1. bal peteği

bal peteği Guest

saçlarımı gazeteyle sarıp dalgalı olmasını istiyorum düzleştirici yaktı saçımı bide gazeteyle dalgalı yapim yardım edin 5-6 gün sonra bi düğün var da öle yapim diom

2. 31 Temmuz 2008
  3. newlife

newlife Guest

gazeteleri kare kare kesiyosun.Sonra dikiş ipini uzunca parçalar halinde koparıp her parçayı 4 kat katlıyosun.O ipi kare gazetelern ortasına koyup sarıyosun.elinle bastırıp ayırdığın saçlarına tek tek doluyosun.kenarlardan artan ipleri birbirine bağlayıp yatıyosun.sabah açıyosun jole yada köpükle tek tek o tutam saçlarını ayırıyosun sonra bi güzel sallayıp aynaya bakıyosunlayhayhoy

4. 31 Temmuz 2008
  5. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    bunu naylon poşetlede yapıyorlar diye duymuştum ama uygulamadım

6. 31 Temmuz 2008
  7. Sonarzum

Sonarzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İki şey sorucam. Gazeteyle sosislerden daha iyi mi tutuyor? Bir de dikiş iplerinin uzunluğu ne kadar olacak ve ordaki fonksiyonu nedir ki? :))

8. 31 Temmuz 2008
  9. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    gazeteyi kes sar mandal tokala tutturrr:))))

10. 31 Temmuz 2008
  11. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bunu kumaşla yapıyorum. Kumaşı şerit şerit kesip saçları o kumaşa dolayıp iki ucunu bağlıyorum.
    Maşayla sarılmış kadar güel oluyor. Tavsiye ederim.

12. 31 Temmuz 2008
  13. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu sarma işlemini sosile denedim.. cok kötü oldu ya.. acaba bu bahsttiginiz gazete poset kumas daha mı ii yapıyo bukleleri..

14. 31 Temmuz 2008
  15. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.194
    Ödül Puanları:
    238
    Rahmetli anneannem ben ortaokuldayken saçlarımı sarardı bu yöntemle.. hemen anlatayım.
    Önce eski bir kumaş (nevresim kumaşı türü) 2 parmak incelik ve yaklaşık 40-50 cm uzunluğunda kesilir..
    Sonra bu şeritlerin ortasına 3 kere katlanmış gazete kağıdı sarılır. Yani ortada katlanış sert gazete, kenarlarda sarkan şeritler..
    Saçlar nemliyken, ince tutamlar alınır (çok dalgalı istiyorsan ince alacaksın).. Gazete kağıdına denk gelen bölüme saç yerleştirilir, etrafına dolanır. İki uçtaki şerirtler de birbirine bağlanır.

Kolay gelsin.. yerimseniben

16. 1 Ağustos 2008
  17. almond

almond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yaklaşık 2 yıldır nerdeyse hergun saçlarımı sarıyorum.bide maşam var,ıhtıyac duydugumda aralara onu kullanıyorum.oncelıkle saçların uzun ve hafif katlı olmalı.banyodan sonra saçlarımı kuruturum.sonra en alttan başlayıp cok az olmamak kaydıyla tutam tutam parmaklarıma sararım ve her ıkı taraftan tel tokayla tuttururum (sankı ıçınde bigudi varmış gibi).sabah kalktığımda onları açarım ve önlerini fönlerim.mutlaka sprey kullanıp sabitlerim.o kadar doğal ve güzel duruyor ki;bütün arkadaşlarım yapmaya çalışıyor.bu doğal ve güzel görüntüyü kuaförler veremediği için kuaföre hiç gitmem.beni tanımayan kimse inanmıyor kendim yaptığıma.şiddetle tavsiye ederim.becerilerinize kalmış gerisi.

18. 1 Ağustos 2008
  19. FikirAdasi

FikirAdasi Fikir Adası Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bu bigudi işini beceremiyorum yaaa