Gazi - Atv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 10 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  10 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Oyuncular:
  Ahmet Kural, Selin Demiratar, Perihan Savaş, Kemal Kocatürk, Altan Günbay, Sibel Topaloğlu, Bahtiyar Engin, Özgür Türkyılmaz, Semra Dinçer, Ayşen İnci, Erden Alkan, Onur Öztürk, Volga Sorgu, Sekvan Yerlikaya, İştar Gökseven, Hande Alpaslan, Yıldız Ç. Atiksoy, İsmail Hakkı, Demet Bölükbaşı, Esin Karakaya

  Yapım:
  Üçgen Yapımevi-Adem Kılıç
  Yönetmen:
  Levent Demirkale
  Senaryo:
  F Klavye
  Müzik:
  Bayşu Müzik ​


  Gazi, bu vatan uğruna toprağa düşen, bu vatan için canlarını ve kanlarını seve seve veren Mehmetçiklerimizin hikayesi... Gazi, evlat yolu gözleyen annelerin, gururlu babaların ve yar özlemiyle tutuşan sevdalıların hikayesi... Çukurca’da bir sınır karakolunda vatani görevini yapan Çavuş Fırat Kalender’in terhisine bir hafta vardır. Bütün terhisçiler gibi içi içine sığmaz. İstanbul’a dönecek, aylardır hasretini çektiği ailesine dahası büyük bir aşkla sevdiği Leyla’sına kavuşacaktır. Ailesi ve bütün sevdikleri büyük bir coşkuyla Fırat’ın dönüşünü beklemektedir... Ancak Fırat’ın bulunduğu karakol, terhisçi askerler için düzenlenen veda gecesinde hain bir saldırıya uğrar. Girdiği çatışmada vurulan ve evine sakat olarak dönen Fırat hayata küser, ta ki düşmanın sadece dağlarda olmadığını anlayana dek.... Ailesi aşkı ve vatanı için yaralarına aldırmadan ayağa kalkmayı başaran Gazi; aşk, ihanet ve entrikalarla örülü bir macerada, hainlerin tuzaklarına meydan okuyarak şehrin tam göbeğinde yepyeni bir kahramanlık destanı yazmaya başlar... İhanetin koynunda büyüyen bir genç kız ile intikam ateşiyle yanıp tutuşan bir delikanlının imkansız aşkını anlatan “GAZİ”, heyecan ve duygu yüklü öyküsü ile
  çok yakında başlıyor!​


  14 Ocak 2008 Pazartesi Saat :22.20
   
 2. 13 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  ...VE FIRAT’IN TERHİS OLMASINA BİR HAFTA KALIR...

  Çukurca’da bir sınır karakolunda vatani görevini yapan Çavuş Fırat Kalender’in terhisine bir hafta vardır. Bütün terhisçiler gibi içi içine sığmaz. İstanbul’a dönecek, aylardır hasretini çektiği ailesine dahası büyük bir aşkla sevdiği Leyla’sına kavuşacaktır. Ailesi ve bütün sevdikleri büyük bir coşkuyla Fırat’ın dönüşünü beklemektedir... Bu arada Leyla, evlilik hazırlıklarına devam etmektedir.
  Öte yandan Türkiye’nin en esrarengiz işadamlarından Nusret Demirkan’ın kızı Tuna Demirkan, yakında açacağı fotoğraf sergisine hazırlanmaktadır. İstemediği bir evliliğe sürüklenen kardeşi Akın yüzünden canı fena halde sıkkın olan Tuna, babası Nusret’le karşı karşıya gelir.

  Fırat’ın bulunduğu karakol, terhisçi askerler için düzenlenen veda gecesinde yaşanan beklenmedik şok bir olayla sarsılır. Bu olay, Fırat Kalender’in bundan sonraki hayatını alt üst edecek gelişmelere gebedir.


  14 Ocak 2008 Pazartesi Saat:22.00

  alıntıdır
   
 4. 21 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Hakkari-Çukurca'da bir sınır karakolunda vatani görevini yapan Çavuş Fırat Kalender'in terhisine bir hafta kalmıştır. Terhisçi askerler için düzenlenen veda gecesinde yaşanan terör örgütü saldırısı Fırat'ın bazı arkadaşlarının ölümüne ve bazılarının yaralanmasına neden olmuştur. Saldırı sonrası terör örgütünü ele geçirmek için başlatılan takip sürmektedir.

  Arkadaşlarını hain bir pusudan kurtaran Fırat, karanlıkta tek başına yol alırken örgüt üyelerinden Mansur'la karşılaşır. Gecenin sessizliğinde Fırat ve Mansur, silahlarını birbirlerine doğrultmuştur. Diğerlerinin aniden gelmesiyle Fırat, bölücü örgütün eline düşer. Yüzbaşı Ahmet ve askerleri ise Fırat’ı bulmak için ölümü göze almışlardır. Bölücü örgütün tüm işkencelerine göğüs geren Fırat, kahramanca sözleriyle örgüt üyelerinin öfkesini iyice üzerine çeker.

  Bütün bu olup bitenlerden habersiz olan ailesi ise büyük bir coşkuyla onu beklemekte ve düğün telaşı sürmektedir. Tuna ise bir taraftan kardeşi Akın ile babasını barıştırmaya çalışırken diğer taraftan da açacağı serginin son hazırlıklarını yapmaktadır.


  21 ocak 2008 Pazartesi Saat: 22.30

  alıntıdır
   
 6. 28 Ocak 2008
  Konu Sahibi : Emez
 7. berna87

  berna87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  BÖLÜM ÖZETİ:

  Fırat'la ilgili kötü haberler ailesine ulaşmış, herkes perişan olmuştur. Bu arada Yüzbaşı Ahmet ve ekibi hem Mansur'u bulur hem de diğer örgüt üyelerini ele geçirir. Örgüte katıldığı için pişman olan Mansur, Yüzbaşı'ya aldıkları eğitimleri, oynanan siyasi oyunları bir bir anlatır. Öte yandan, Tuna'nın fotoğraf sergisine katılan sürpriz bir isim herkesi şok eder; Akın ve Nusret'in bilinmeyen ortak noktaları ortaya çıkar.
   
 8. 4 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Emez
 9. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Gata’da geçirdiği ameliyatlardan sonra yaşama dönen Fırat, tekrar ayağa kalkabilmesi için bütün sevdiklerinden büyük destek görmektedir.

  Fırat’a, örgüt tarafından rehin alınınca işkence yapan "Doktor" kod alı ünlü işadamı İlter Çelik, bir yandan terör örgütüne söz verdiği silahları temin etmeye çalışırken diğer yandan Tuna’yı nikah masasına oturtmak için çaba sarfetmektedir. Tuna ise artık bu ilişkiyi bitirmek istemekte ama ne olduğu bilinmeyen bir sebep yüzünden bunu başaramamaktadır.


  04 Şubat 2008 Pazartesi Saat :22.15

  alıntıdır
   
 10. 7 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Emez
 11. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Televizyonda vatan millet nutukları atan İlter’i gören Gazi şok olur! İlter’in sanıldığının aksine pkk’ya silah satan bir vatan haini olduğunu söylese de delili olmadığı için savcı da dahil hiç kimseyi inandıramaz. Bu arada pkk da silahları alabilmek için birtakım görüntülerle İlter’i tehdit ederler. Tuna Arzu ve babasını iş için gittiği bir otelde baş başa görünce çılgına döner. Gazi, İlter hakkındaki iddialarını ispat etmek için delil ararken Mansur’un evlerine gelmesi her şeyi lehine çevirir. Gazi’nin elinde bir delili olduğunu öğrenen İlter mafya babası Hacı aracılığıyla Gazi’yi şok edecek bir planı uygulamaya geçirir. Düğün hazırlıkları yapan Leyla bu kalleş planın neresinde? Leyla ve İlter’le mücadele etmek için ayağa kalkmayı isteyen Gazi bunu başarabilecek mi?

  alıntıdır.
   
 12. 25 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Emez
 13. berna87

  berna87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  Gazi örgüte İlter’e kaseti kendisinin verdiğini söyleyen Hacı’nın mekanını basar. Tuna ise teklifini söylemek için merakla Gazi’den telefon beklemektedir. Hacı’nın üzerine giden Gazi, Leyla’nın bir kaza sonucu ölmediğini öğrenince bir şok daha yaşar. Artık tek bir hedefi vardır; İlter’i bulmak ve öldürmek! Bu sırada örgüt, kaseti Gazi'ye veren haini bulmaya çalışır. Aradıkları hainin Mansur olduğunu öğrenen Zelal, aşkı ve örgüt arasında sıkışıp kalır. Gazi’nin bir delilik yapmasından korkan Tuna harekete geçer. Finalde ise Gazi ile Tuna’nın ilk işbirliğinde ortaya çıkan sürpriz gelişme herkesi şok edecektir!
   
 14. 31 Mart 2008
  Konu Sahibi : Emez
 15. Ceylin_naz

  Ceylin_naz ben söylemem,sen anla Üye

  Katılım:
  2 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.782
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  çok güzel bir dizi, ama be4nce eski saatine ve gününe geri dönse iyi olacak yani pazartesi akşamına pazar akşamları arada kaynar gibime geliyor...
   
 16. 18 Nisan 2008
  Konu Sahibi : Emez
 17. berna87

  berna87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  8,bölüm özeti

  Gazi ve Tuna, Tuna’nın odasında Nusret’e yakalanmışlardır. Tuna o an uydurduğu masum bir yalanla durumu kurtarır. İlter ve Efendi’nin silah pazarlığının olduğu ses kasetini alan Fırat, kasetteki konuşmalardan bir delil elde edemeyeceğine karar verir ve bu silahların yerini bulmak için harekete geçer. Bu sırada askerde en yakın arkadaşlarından Manisalı’nın kara operasyonunda vurulup hastaneye kaldırıldığını öğrenen Gazi derinden üzülür. Tuna ise babasının Gazi ile ilgili sorularına muhatap olur. İlter, silahları örgüte teslim edemeyince Hacı aracılığıyla planını devreye sokar ve örgüt adına Nusret’ten haraç kesmek için harekete geçer. Haraç vermeyi kabul etmeyen Nusret’e saldırı hazırlığındadırlar. Son anda karşılarına çıkan bir sürpriz onların amaca ulaşmasını engeller!
   
 18. 18 Nisan 2008
  Konu Sahibi : Emez
 19. berna87

  berna87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  9.bölüm özeti
  Nusret’in evi kurşunlanmıştır. Gazi, Nusret, Tuna ve İnci’nin olduğu gergin ortama İlter’in de gelmesi daha da gerginliğe sebep olur. Gazi ve İlter restleşirler. İlter, Gazi ile bir daha görüşmemesi için Tuna’yı sert bir dille uyarır.

  Silahları alanın kim olduğunu öğrenmek isteyen Efendi, Rizeli’ye işkence yapar. İlter, o kişinin Gazi olduğunu öğrenmiştir. Bu sırada Gazi’nin yakın bir asker arkadaşının şehit olduğu haberi gelir.

  Örgüt bir yandan Ada’dan gelecek emri beklerken diğer taraftan Gazi’den silahların yerini öğrenmek için bir plan yapar; Gazi ve Tuna’nın gözleri önünde bu hain plan uygulanmaya başlanır.