gazlı bebekler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve karakuzum tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

14 Kasım 2008
    Konu Sahibi : karakuzum
  1. karakuzum

karakuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğinde gaz sorunu olan anneler yardım bekliyorumm

2. 14 Kasım 2008
  3. b.a.p.b.

b.a.p.b. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk basta doktor brown un gaz engellıyıcı bıberonları var.icerisinde cubuk gıbı bısey oluyo onu kullan.damla metsıl kullandım ben.karnını ve
    ayaklarınıda sıcak tut ayaklarına sıcak su sısesı koyabılırsın mesela bıde yemesı nekadar suruyosa gaz almayıda ıkadar uzun tutmalısın valla benımkı 4 aylık anam agladı doktordan gerı gelmedık 3 ay boyunca.haaaaaaa bıde arabada her aksam gezıntı...doktor tavsıyesı:)gazı parcalıyormus arabadakı sarsıntı...allah kolaylık versın arkadas

forgeta bunu beğendi.
  4. 14 Kasım 2008
  5. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    birde tabiki sen kendi yediklerine dikkat edeceksin.
    sağlıkla büyüt bebeğini

6. 16 Kasım 2008
  7. İSYANTUS

İSYANTUS Guest

benim kızımda oldukça gazlı bir bebek.sana tavsiyem eğer benim gibi kimyasal kullanmak istemiyorsan,rahatlatıcı çaylar var bebekler için.isim vermem doğru olmaz diye söylemiyorum doktorun söyler mutlaka.çayı verdikten sonra tamiz bir havluyu ütüyle bebeğini yakmiycak şekilde ısıt ve bebişinin karnına sar.daha sonra bebeğinin bacaklarını karın kısmına doğru yavaşça it...sonucu görünce sende şaşırıcaksın:))))
    ananemden kalma bir yöntem ama bebeğimde bende rahat uyuyoruz:)))klay gelsin arkadaşım...

forgeta bunu beğendi.
  8. 19 Kasım 2008
  9. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    allah sabır versin

ben oğlumun gaz problemi yüzünden az daha delirecektim, allah'tan gaz damlasını buldum da kurtulduk. biz ilk başlarda anlamadık, çocuğun neden sabah 7'den akşam 7'ye kadar neden hiç susmadan ağladığını. resmen ağlamaktan o çaltıyodu, ben de çıldırıyodum. bir tek süt emerken susuyordu. resmen delirecektim. doktora götürdük, kolik olduğunu söyledi. bebeklerde gaz problemi en şiddetli olan hastalıkmış. genelde 6 aylık olunca geçermiş. bana pahalı bir gaz damlası yazdı. aldım kullandım 2 ay ama hiç işe yaramadı. rezene çayı, anason, papatya çayı ne varsa denedim. geçmedi.en sonunda bir arkadaşımdan bir gaz damlası ismi duydum. tamamen bitkiselmiş. hem fiyatıda çok
    uygun.
    En sonunda bari bunu da deneyim dedim. aldım 2 -3 gün sonra çocuk öyle bir gaz çıkarmaya başladı ki anlatamam. ondan sonra rahatladık. benden size tavsiye siz de bu damlayı deneyin.ne çocuğa ne de kendinize eziyet etmeyin.

ZİNCO'NUN GAZ DAMLASI.
    EĞER ECZACILARA SÖYLERSENİZ VERİRLER.
    BEN SABAHLARI BİR ÇAY KAŞIĞI VERİYODUM. AMA SİZ YİNE DE BİR SORUN.
    KOLAY GELSİN.:KK46:

10. 22 Kasım 2008
  11. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    canım öncelikle sen yediklerine dikkat edeceksin
    benim kızda çok gaz vardı ne ilaç ne benim beslenmem hiçbişey fayda etmedi
    bir çocuk doktoru bana kimyon tavsiye etti ve işe yaradı boşyere bebeğe ilaç tıkmadım
    yapmak istersen tarifini veriyim
    1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı kimyon koy
    cezvede 2 taşım kaynat dinlendir ve suyundan bebeğine içir 1 tatlı kaşığı kadar
    bak gör mışıl mışıl uyur geçen bir bebeğede yaptım
    uyumuyo durmuyo gazı var rahatsız
    girdik anneyle beraber mutfağa yaptık içirdik bebeğe 2 saat uyudu rahatlattı bayaa.s

12. 23 Kasım 2008
  13. narikin_71

narikin_71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aktarda satılan muskatı al küçük hindistan cevizi de diyebilirsin şekli aynen hindistan cevizine benziyor bir çay kaşığı kadar rendele kendi sütün ile ver toz haline getir çok faydasını gördüm ben

14. 4 Ocak 2013
  15. banu

banu Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    mhb. bana yrdımcı olun 1 aylık bebeğim var kilosu şuan 3 900 ama elleri hep ağzında bide gaz sorunumz var oda cabası doymuodur cart curt ondn elleri ağızdıdr dio doktora götürdümde mama verdim birkçkez edim neden verdn die kızdı ama kilosunun norml olup olmdını sormayı unutum sizce normalmi?

16. 4 Ocak 2013
  17. cincikk

cincikk deniz&gülşah Pro Üye

Beğenildi:
    1.666
    Ödül Puanları:
    193
    forgeta bunu beğendi.
  18. 30 Mayıs 2013
  19. Demir66

Demir66 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kızlar koliks bitkisel şurup kesinlikle deneyin. Zinko, masaj, sıcak havlu,rezene hiçbiri çare olmadı en son bi doktor bu şurubu önerdi 3 gündür kullanmaya başladık müthiş sonuç aldık günde 3 kez 1 milim ne ağlama krizi ne sancı:)) artık minnoşumun ağlama saatlerinde oyunlar oynayıp şarkılar söylüyoruz:))