gazsız mama istiyoruuuuuuumm

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve paradises tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : paradises
  1. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 2 aylık bebem var.bir ay aptamil kullanduım bebem kabız oldu.bir aydırda bebelac kullanıyorum bu arada sütüm yok..ama bebeleca geçtiğimden beri gazı oldu.bebeğim hiç gazlı değildi..ağır geliyo galiba.bide benim bebeğim iştahlı bir bebek.2 saatte bir 85 90 cc içiyor.ağırmı geliyor acaba..mama tavsiyesi olan varmı..maddiyatı hiç önemli değil..bebeğim hiç uyuyamıyor gazdan benine çok yordu..tavsiyelerinizi bekliyorum.:1rolleyes:

2. 19 Eylül 2009
  3. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim sen napıyosun yaaa,tabii gaz olur çocukta.hayatım mama 3 saatte bir verilir öncelikle bunu unutma.annesütüyle de karıştırma.annesütünü 10dk.da bir de versen olur.benim de sütüm yok denecek kadar az.baştan beri mama kullanıyoruz.benim bebiş de çok gazlı,kolikkkkkkk!!!!!!!
    pre-aptamil kullandık ağır geldi,dr.umuzun önerisiyle gazlı bebekler için önerilen aptamil conformile geçtik.memnunuz öneririm.bebişim iştahlı diye çok yüklenme.benimki de öyle 3 aylık ama versem 180cc bile yer.çok hızlı kilo aldığı için doktorumuz dengeli gitmemiz gerektiğini söyledi.şu an 90cc ye 2 ölçek mama kullanıyoruz.gazlı bebekler sürekli emmek isterler ve ağlarlar.bunu açlığına yorumlama bebeişine çok yüklenme.....gazlı bebek nedir en iyi ben bilirim...of off Allah hepimizi tez zamanda şu gazdan kurtarsın!!!!!! dene bu mamayı,yerse pişman olmazsın..

4. 19 Eylül 2009
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    gazlı bebekler için conformil öneriyorlar.

6. 19 Eylül 2009
  7. BER

BER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden organik mama kullanmıyosunuz berker organik churmamil falan onlar gazda yapmıyo hemde organik yani

8. 19 Eylül 2009
  9. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    iki saatte bir veriyorum 3 saati beklemiyo yıkıyo ortalığı...nasıl 3 saate çıkarcam yaa oof off şu gazzzz

10. 19 Eylül 2009
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    rezene çayı ver rahatlar cnm.gaz nedeniyle ağlıyodur.gazla açlık ağlaması karışıo.doktorumuz bebek sadece açlığa ağlamaz.psikolojik ve fizyolojik ağlar dedi.

12. 19 Eylül 2009
  13. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benm bbeğimde 2 saatte bir içiyor ve dediğin gibi yıkıo ortalığı dakika şaşmıyor ama gazsız bir bebek yani o gazdan değil canım . bende 3 saate çıakrmaya çok çalıştım ama olmadı zamanla olacak sanırım mama dengesini ayarladım sadece allah kolaylık versin

14. 19 Eylül 2009
  15. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mirisacım kaç cc veriyosun bir öğünde..benimki 80 içiyor versem daha içecek.

16. 19 Eylül 2009
  17. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Benim bebeğim de gazdan çok çekti canım, önce lactum denedik sevmedi sonra conformili keşfettim, doktordan da onay alınca onu kullanmaya başladım ancak öyle rahat edebildik. Bizimki de başta çok kilo alıyordu, hatta ikinci ayında 1,5 kiloya yakın almıştı da doktorumuzun gözleri büyüdü, az verin de diyemedi çünkü ayına uygun cc ve normal zaman aralığıyla veriyordum. Şimdi 9,5 aylık, başka mamaya ve tabii ek gıdaya geçeli bayağı oluyor, inan kilo alımı o kadar yavaşladı ki, şimdilerde doktorumuz biraz öğün miktarını artırın demeye başladı. Baştan beri anne sütü veremediğim ve hep mamayla beslediğim halde herşey yoluna girdi. Allah yardımcın olsun, ama geçecek, biraz daha sabır sadece...

18. 20 Eylül 2009
  19. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 3 aylık kızım var biz similac 1 kullanıyoruz çok memnunum ben tavsiye ederim ne gaz ne de başka bir sorun oldu çok şükür..deneyin derim